visibility 8569 today 1394/11/13

بازگشت روح ایرانی به آپارتمان های امروزی!

ترفند های دکوراسیون: نمی دانم این روزها چه بر سر دکوراسیون داخلی خانه های مان آمده است، احساس می کنم که روح و هویت خود را گم کرده اند، پر شده اند از المان هایی دکوری که بی نهایت زیبا هستند و حتی گران قیمت؛ اما چرا باز هم احساس می کنیم چیزی درون خانه هایمان کم است؟ چرا با این که لوازم دکوری از در و دیوار خانه های مان بالا می رود باز هم پشت ویترین مغازه ها به دنبال آن چیز گم شده ای هستیم که فکر می کنیم جایش در خانه خالی است؟

این سوال ها یک پاسخ بیشتر ندارد، آن هم این است که خانه های ما این روزها روح و اصالت ایرانی خود را گم کرده اند. جای المان ها ولوازم دکوری با نقش مایه های ایرانی در درونشان خالی است. خیلی ها فکر می کنند وقتی می گوییم دکوراسیون ایرانی ، خانه حتما باید شبیه خانه های مادر بزرگ هایمان باشد، اما این درست نیست، می شود دکوراسیون داخلی خانه های مان درعین مدرن بودن ته مایه هایی هم ازهنر اصیل ایرانی را در درون خودش داشته باشند، این مطلب به شما می گوید که چگونه روح ایرانی را به فضاهای داخلی خانه تان اضافه کنید، پس با چیدانه همراه باشید و این مطلب پر از رنگ و لعاب ایرانی را بخوانید.

blog post

خانه ناهید

دکوراسیون ایرانی در نشیمن

اولین فضایی که می خواهیم به سراغ آن برویم، نشیمن ها هستند، نشیمن هایی که ما بیشترین وقت خود را در آن ها می گذرانیم، البته بعد از آشپزخانه ها.عنصرها و لوازم دکوری زیادی هستند که به وسیله آن ها می توان حس زیبای دکوراسیون ایرانی را به خانه ها آورد، نمونه اش تابلو هایی است که از لباس محلی پر کار و پر زرق و برق ایرانی تهیه شده اند. که نمونه اش در عکس بالا دیده می شود. البته در عکس بالا که خانه ناهید را به شما نشان می هد المان های بسیار زیادی دیده می شود که حس و حال ایرانی دارند، از پرده وفرش و رومبلی گرفته تا کوسن ها و لوازم دکوری، خانه ناهید کی از آن خانه های ناب است که فرصت دیدنش برای شما در مطلب زندگی ایرانی در خانه ۵۰ ساله ناهید! فراهم شده است.

blog post

مبلمان آنتیک متناسب فضای نشیمن

هویت ایرانی با فرش های ایرانی 

برای نشیمن ها ایده های دیگری هم می توان داد، مثلا استفاده از یک فرش ایرانی، شاید به نظر خیلی کلیشه ای به نظر برسد، اما تفاوت این دو را کسی متوجه می شود که مدتی از فرش های مدرن استفاده کرده باشد و بعد از آن تصمیم می گیرد تا کف خانه اش را با یک اثر هنری فاخر بپوشاند، داشتن دکوراسیون امروزی با فرش های ایرانی کار غیر ممکنی نیست، فقط باید بدانید که کدام فرش ایرانی مناسب دکوراسیون منزل شماست. همین. مثال از عکس بالا بهتر که خانه ای مدرن با فرش های ایرانی را به شما نشان می دهد؟ که اتفاقا بسیار زیبا و دل نشین هم هست.

blog post

تبدیل اتاق 11 مترمربعی به فضای سنتی

خیلی از عناصر و المان های منحصر به فرد ایرانی هستند که می شود از آن ها در دکوراسیون خانه های مدرن و امروزی هم بهره برد، نمونه اش همین شیشه های مشجر رنگی است، که می توان با استفاده از آن ها نشانه ای از هنر معماری ایرانی را مهمان خانه کرد، با استفاده از این شیشه ها دیگر نیازی به پرده های ندارید، در ضمن نگران تاریک شدن فضای داخلی خانه تان هم نباشید چرا که رنگ های این شیشه ها قابل تنظیم شدن هستند و شما می توانید شدت و ضعف آن ها را موقع سفارش تعیین کنید. این شیشه های مشجر پنجره ها می توانند نماینده ارسی های دوست داشتنی باشند.

blog post

عکاسی از منزل یوسف آباد

خوش آمد گویی به مهمان ها به سبک ایرانی، ورودی هایی با دکوراسیون ایرانی 

هیچ چیز به اندازه یک خوش آمد گویی گرم مهمان ها و یا هر کسی را که پشت در خانه انتظار می کشد را هیجان زده نمی کند، اگر به دکوراسیون داخلی خانه تان اعتماد کنید، می تواند در این کار به شما کمک کند. ورودی خانه تان را با فرش های کناره زیبا و اصیل ایرانی مزین کنید، یک کنسول چوبی و آینه هم می تواند زیبایی فرش را بیشتر کند، به همین سادگی شما ورودی ای دارید با نقش مایه های ایرانی. اگر نمی دانید این فرش ها را از کجا تهیه کنید، کافی است تا به ویترین کالاهای چیدانه سر بزنید. 

blog post

طراحی داخلی پاسیو و نورگیر خانه حقیقی

پاسیوها هم می توانند ایرانی باشند 

یکی از فضاهایی که نباید از یاد ببریدشان پاسیو ها هستند. پاسیو ها یاد آور بهار خواب های قدیمی هستند که اگر دکوراسیون داخلی آن ها فکر شده باشد می تواند به شما کمک کند تا بیشتر از خانه تان لذت ببرید، پاسیوهایی با دکوراسیون ایرانی خستگی های شما را از تن تان به در می کنند و کمک تان می کنند تا از چای دارچین عصرگاهی تان لذت کافی و وافی را ببرید. اگر قرار است که پاسو های تان ایرانی باشد تما گل و گلدان درش به وفور یافت می شود، و وقتی به آن جا پا می گذاری، طراوت و سرزندگی گیاه ها را با بوی اصالت یک جا به مشام می کشی. عکس بالا پاسیو ی خانه حقیقی را به شما نشان می دهد که شما می توانید در مطلب طبیعت و زیبایی ایرانی در خانه حقیقی در خیابان دولت تهران با این خانه که مملو از زیبایی های هنر ایرانی است بیشتر آشنا شوید.

blog post

زیبا سازی بالکن با گل و گیاه دانژه

شکوه باغ های ایرانی در خانه های امروزی 

صحبت از گل و گلدان ها شد، بد نیست به آن ها هم اشاره ای بکنیم، گرچه نمی توان گفت که گیاهان خانگی فقط مختص دکوراسیون ایرانی است، اما می توانیم بگوییم که گلدان های سفالی بزرگ قطعا یادآورد دکوراسیون خانه های قدیمی و ایرانی است. یاد آور شکوه باغ های ایرانی از گذشته تا امروز.

blog post

منزل خانم بیتا بنفشی در مهرشهر کرج

پارچه هایی با اصالت برای خانه های ایرانی  

استفاده از پارچه با طرح ایرانی، اصالت در دکوراسیون داخلی هم می تواند به شما کمک کند تا دکوراسیون داخلی ایرانی را تجربه کنید.این پارچه ها می توانند مهمان رومبلی های تان باشند، یا بر دل کوسن ها بنشینند، یا نه پرده هایی باشند که هر روز صبح با طلوع آفتاب و ورزش باد صبح گاهی به رقص در می آیند و حال شما را حسابی خوب می کنند.

blog post

عکاسی از منزل یوسف آباد

لوازم دکوری ایرانی برای خانه های ایرانی 

سعی کنید در یکی از گوشه های خانه تان لوازم دکوری نوستالژیک که حال و هوای خانه های قدیمی رابرای تان ایجاد می کنند، بگذارید. این لوازم دکوری قدیمی و نوستالژیک بسیار در بین دیگر لوازم دکوری مدرن به چشم می آیند و می توانند تبدیل به نقطه عطفی در دکوراسیون داخلی خانه تان باشد. 

بازسازی خانه شصت ساله الفت در تهران که دل شما را می برد!

بعضی از مصالح هم هستند که اصلا امضای ایرانی بودن بر آن ها عجیب خودنمایی می کند، مواد و مصالحی مانند آجر که اصلا شکل و رنگ و طرح و همه چیزش بوی اصالت هنر ایرانی می دهد، یعنی هر جایی که باشد رد پای طراحی ایرانی آن جا است. اگر می خواهید خانه تان اصیل ترین شکل هنر ایرانی به خود بگیرد، استفاده از آجر را فراموش نکنید.  در بخش پروژه های برجسته چیدانه می توانید ساختمان های آجر پوش زیادی را ببینید که روح ایرانی در آن ها پیداست. نمونه اش همین ساختمان الفت که در عکس بالا هم آمده، زیبایی این ساختمان آنقدر گیراست که نمی توانی به سادگی از کنار آن عبور کنی، اگر می خواهی با این ساخاتمان بیشتر اشنا شوی پیشنهاد می کنم حتما مطلب بازسازی خانه شصت ساله الفت در تهران که دل شما را می برد را بخوانید.  

مطالب بیشتر در مورد خانه های ایرانی: خانه صابر ابر جلوه ای تمام عیار از زندگی ایرانی
پنجره ارسی، بازی رنگ و نور در دکوراسیون داخلی
طاقچه های ایرانی، نیاکان شلف های امروزی در دکوراسیون منزل
خانه ای از رف یادآور طاقچه های ایرانی در نجف آباد اصفهان
پشتی، مبلمان راحت خانه ایرانی
کرسی، گرمابخش دکوراسیون خانه ایرانی!

نویسنده : شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

نویسنده:

طراح دکوراسیون داخلی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
راهرو ورودی خانه، این ورودی سرشار از انرژی مثبت است!

راهرو ورودی خانه، این ورودی سرشار از انرژی مثبت است!

1398/12/17 ادامه مطلب
بهترین طرح های کوسن که زیبایی مبلمان شما را تکمیل می کنند!

بهترین طرح های کوسن که زیبایی مبلمان شما را تکمیل می کنند!

بازگشت روح ایرانی به آپارتمان های امروزی!

بازگشت روح ایرانی به آپارتمان های امروزی!

1394/11/13 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
کابینت و کمدهای ریلی آبتین certificate
کابینت و کمدهای ریلی آبتین

کابینت و کمدهای ریلی آبتین

تولیدی ساعت ارس certificate
تولیدی ساعت ارس

تولیدی ساعت ارس

فرش فرهی certificate
فرش فرهی

فرش فرهی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent