Chidaneh.com placeholder image

دست سازهای طلایی کم هزینه برای دکوراسیون لوکس!

به قلم: تحریریه چیدانه

خودتان بسازید: رنگ طلایی از دیرباز ماهیت و جلوه ای خاص در میان عوام مردم داشته است، حضور این رنگ هر چند جزئی و اندک در دکوراسیون داخلی شما تاثیر شگرفی خواهد داشت، خیلی ها فکر می کنند که این رنگ جذاب تنها برای جشن و مراسم های خاص و پر زرق و برق مناسب است. اما باید بگوییم که این رنگ با درخشش خیره کننده ی خود به خوبی می تواند فضای خانه ی شما را دگرگون کند. امروز در چیدانه ایده های مقرون به صرفه و ساده ای را برای استفاده از این رنگ خاص در دکوراسیون منزل برای شما آماده کرده ایم با ما همراه باشید.

اسکای اسکرپر

ترکیب رنگ طلایی و سبز از آن ترکیب های خاصی است که به خوبی در هر فضایی می نشیند، به سادگی با استفاده از چند ظرف شیشه ای کوچک می توانید این گلدان های جذاب را داشته باشید. دست به کار شوید و چند ظرف شیشه ای تهیه کنید و از داخل با اسپری طلایی آن را رنگ کنید، توجه داشته باشید که حتما از داخل ظرف آن را رنگ آمیزی کنید تا جلوه ی براق خود را حفظ نماید.

اگر شما هم مثل من شیفته ی این ترکیب رنگ جذاب سفید و طلایی هستید پس دست به کار شوید و یک ماگ ساده ی سفید را انتخاب کنید، آن قسمت که تمایل دارید رنگ شود را با چسب نواری از قسمت دیگر جدا کنید، سپس سطح آن را با مقدار کمی چسب چوب بپوشانید توجه داشته باشید که مقدار حتما کم باشد، ماگ خود را داخل پودر اکلیل طلایی قرار دهید، اکلیل های اضافه را از آن جدا کنید، و روی آن اسپری فیکسر بزنید. پس از خشک شدن از داشتنش لذت ببرید.

اگر ایده های گفته شده در بالا برای شما مفید بوده است به سادگی می توانید این ایده ها را برای هر وسیله ی  دیگری استفاده کنید و یا حتی از ترکیب دو ایده برای یکی از وسایل خود استفاده کنید، به طور مثال ایده و طرح ماگ را روی یک گلدان سفید اجرا کنید و برای بامزه تر کردن آن یک عروسک کوچک پلاستیکی را رنگ کنید و در کنار آن ها قرار دهید.

استفاده از تایپوگرافی ها به هر شکل در فضای داخلی ما می تواند جذاب باشد، برای داشتن یک تایپوگرافی بی نظیر و خاص می توانید از منجوق و مروارید ها استفاده کنید، فونت مورد نظر خود را روی چوب یا هر مصالح دیگری پیاده کنید، سپس با استفاده از مروارید های زیر و درشت و چسب به سلیقه ی خود سطح آن را بپوشانید، پس از اتمام سطح آن را اسپری کنید و اگر در هنر پتینه نیز تبحر دارید برای چشمگیر تر شدنش از آن استفاده کنید، فیکسر و رزین را فراموش نکنید.

برای داشتن این شمع های زیبا که زینت بخش میز غذاخوری شما هستند بهترین گزینه استفاده از شمع های نسوز است، با استفاده از چسب به سلیقه ی خود بخش هایی از شمع را بپوشانید و سایر بخش ها را با رنگ طلایی اسپری کنید، سپس چسب ها را جدا کنید و اجازه دهید رنگ خشک شود و برای شام رمانتیک خود آماده شوید.

در منزل همه ی ما کاسه های کوچک بلوری یافت می شود که چندتایی از آن ها شکسته است و به اصطلاح دستشان ناقص شده است، این ظروف بهترین گزینه برای لواز کوچک و جزئیات اتاق کار محسوب می شود،پس دست به کار شوید با یک اسپری طلایی داخل ظروف را رنگ بزنید و از داشتن آن ها روی میز کار خود لذت ببرید. توجه داشته باشید که پس از رنگ آمیزی رزین فراموش نشود.

از بطری های قدیمی گلدان بسازید! یک ایده ی جذاب برای شما استفاده از بطری های شیشه ای است که حتما در خانه ی همه ی ما یکی از آن ها پیدا می شود، به روش گفته شده طرح خود را روی بطری پیاده کنید و باقی قسمت ها را رنگ کنید، پس از خشک شدن قسمت مورد نظر را به چسب چوب آغشته کنید و روی آن اکلیل طلایی بپاشید و با گل های تازه زیباترش کنید.

به سادگی یک تابلو زیبا بسازید! می دانید که رنگ سال 2016 رنگ صورتی و آبی است که هر دو رنگ ترکیب جذابی با طلایی خواهند داشت. روی یک بوم را با این رنگ ها به سلیقه ی خود بپوشانید و بخش های دیگر را با رنگ طلایی بپوشانید، توجه داشته باشید که در این کار خلاقیت فراموش نشود!

گلدان های کوتاه بهترین راه حل برای تزیین میز غذا خوری شماست، چه بهتر که آن ها را خودتان بسازید، لیوان های کوچک را برای این منظور انتخاب کنید و با پاک های مدادی قدیمی که ته گردی دارند روی سطح آن ها خال خال هایی را ایجاد کنید، روش این کار هم بسیار ساده است، ته مداد را داخل رنگ فرو ببرید و شبیه مهر روی لیوان ها بزنید. برای گل های گلدان هم از گل هایی با ساقه های کوتاه استفاده کنید تا جذابیت بیشتری داشته باشند.

یک ایده ی بی نظیر دیگر که حتی فکرش را نمی کنید استفاده از سنگ های بزرگ با عنوان نگهدارنده ی کتاب ها می باشد، این ایده ی بی نظیر چهره ی متفاوتی به شلف و کتابخانه شما می بخشد، کافی است دو تکه سنگ را انتخاب کنید و آن را با اسپری طلایی کنید به همین سادگی !

خوشحال می شویم ایده های رنگارنگ خود را با ما دربخش مشاوره دکوراسیون چیدانه به اشتراک بگذارید.

مطالب بیشتر:با فنجان های قدیمی دکوری های مقرون به صرفه بسازید!
۷ دکوراسیون زیبا و ارزان با ظروف قدیمی
دکوپاژ روشی آسان برای نو کردن وسایل کهنه!
پاییزی کردن دکوراسیون منزل با تزئین میوه کاج!
چگونه خودمان یک قفسه مدرن بسازیم؟
ساخت گلدان بتنی برای گیاهان خانگی در دکوراسیون منزل
برای دکوراسیون منزل خود جا روزنامه ای مدرن بسازید
۱۱ ایده برای دست ساز های خلاقانه و ارزان در دکوراسیون

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه