visibility 10278 today 1399/8/10

کدام سبک میز ناهارخوری به دکوراسیون شما می آید؟

غذاخوری: مهم ترین و اصلی ترین عنصری که فضای غذاخوری را تعریف می کند و آن را زیبا یا زشت جلوه می دهد، ست غذاخوری است. بدون شک خودتان به خوبی از تنوع بی نهایت میز و صندلی های ناهارخوری آگاه هستید، انواع طراحی ها و جنس ها در فروشگاه ها و بازارهای مبل عرضه می شوند که انتخاب را سخت می کنند. امروز می خواهیم با چیدانه به شما کمک کنیم تا برای میز ناهارخوری شکل، اندازه، جنس و سبک مناسب خودتان و دکوراسیون منزل تان را پیدا کنید. پس اگر می خواهید بدانید کدام میز ناهارخوری برای دکوراسیون منزل شما مناسب است؟ با ما همراه باشید.

در ادامه خواهید دید:

  • میز ناهارخوری سبک مینیمالیستی و بدون تزیینات!
  • اگر تعداد افراد ثابت نیست، میز ناهارخوری تاشو انتخاب کنید!
  • اگر سبک روستیک می پسندید، میز ناهارخوری چوبی طبیعی انتخاب کنید!
  • اگر طرفدار خطوط تمیز مدرن هستید، میز ناهارخوری شیشه ای انتخاب کنید!
  • اگر طرفدار محیط زیست هستید، میز ناهارخوری با چوب سالم انتخاب کنید!
  • اگر سنتی و خانواده دوست هستید، میز ناهارخوری گرد سنتی انتخاب کنید!
  • اگر میز ناهارخوری گرد و متفاوت دوست دارید، میز گرد مدرن انتخاب کنید!
  • اگر سبک بار و کانتر را می پسندید، میز ناهارخوری با ارتفاع کانتر انتخاب کنید!

blog post

میز غذاخوری

میز ناهارخوری سبک مینیمالیستی و بدون تزیینات!

یک میز فلزی مینیمال مانند این نمونه حسی صنعتی در فضا ایجاد می کند و چوب های اطرافش تضادی زیبا برقرار کرده است. تمیز کردن آن نیز آسان است. یک میز چوبی ساده نیز با این فضا متناسب است.

اکثر فضاهای غذاخوری طوری طراحی شده اند که یک میز مستطیلی برای نشستن شش تا هشت نفر را در خود جای می دهند. اگر فضای غذاخوری شما این گونه است، با انتخاب چنین میزی می توانید به راحتی با صندلی ها، نورپردازی و متریال ها بازی کنید.

اگر تعداد افراد ثابت نیست، میز ناهارخوری تاشو انتخاب کنید!

اگر میز مستطیل شکل انتخاب شما است، بهتر است میز گسترش پذیری انتخاب کنید که در حالت معمول چهار تا شش نفر را جای می دهد و در حالت گسترش یافته این تعداد به هشت تا ده نفر می رسد.

نوع گسترش پذیری میز می تواند مانند این نمونه یا به صورت پنل های توکار باشد. این نوع میزها با انعطاف پذیری بالا از ارزش زیادی برخوردار هستند.

blog post

آشپزخانه چوبی

اگر سبک روستیک می پسندید، میز ناهارخوری چوبی طبیعی انتخاب کنید!

در سال های اخیر تعدد و تنوع میزهای ناهارخوری چوبی با سبک روستیک بسیار زیاد شده است. این میزها بسیار پر طرفدار شده اند زیرا ما را به زمان های ساده ی گذشته می برند، زمانی که همه چیز از جنس طبیعت و گرم و صمیمی بود.

پتینه ی هواخورده ی این نوع میز ها با صندلی های مدرن یا سنتی به خوبی ست می شود. ضمن اینکه شما هم می توانید یک میز عتیقه ی اصل انتخاب کنید هم می توانید نمونه ای باز تولید شده با هزینه ی کمتر تهیه نمایید.

blog post

میز ناهارخوری پایه استیل

اگر طرفدار خطوط تمیز مدرن هستید، میز ناهارخوری شیشه ای انتخاب کنید!

شیشه می تواند فضای شما را سرشار از نور و حس مدرنیته کند. البته باید آماده ی تمیز کردن مداوم لکه های چربی غذا، نگرانی از خطر گوشه های تیز آن برای کودکان و جابه جایی دشوار آن نیز باشید. به این دلایل این گزینه طرفداران کمتری دارد و همین موضوع آن را خاص می کند. اما برای این نیز راه کاری وجود دارد می توانید از شیشه های مات استفاده کنید. بسته به سبک دکوراسیون می توانید از شیشه های رنگی نیز استفاده کنید.

blog post

میز رزین اپوکسی

اگر طرفدار محیط زیست هستید، میز ناهارخوری با چوب سالم انتخاب کنید!

میزهای چوبی با تخته ی سالم و با استفاده از متریال رزین، اخیرا با استقبال زیادی مواجه شده اند و در شکل های مستطیلی بسیار زیبا به نظر می رسند. زیبایی طبیعی درخت در قطعات بزرگ این میزها برجسته شده و هر روزه مورد تقدیر قرار می گیرد. به دلیل کمیابی چوب و کاری که تولید هر کدام از این قطعات می برد، این میز ها به عنوان آثار هنری نیز به شمار می روند و قیمت های گران آن ها ارزش آن ها را نشان می دهد.

blog post

پروژه ی عکاسی منزل مسکونی زعفرانیه

اگر سنتی و خانواده دوست هستید، میز ناهارخوری گرد سنتی انتخاب کنید!

برخی از خانواده ها میزهای گرد انتخاب می کنند، زیرا این نوع میزها افراد را رو به روی هم قرار می دهد، دست به دست کردن غذا را آسان تر می کند و اجتماعی تر است.

نکته ی ظریفی که درباره ی این میزها وجود دارد این است که هنگام کمبود جا می توانید یک یا دو نفر بیشتر دور میز جا دهید. میزهای گرد موجب ایجاد برابری می شوند.

blog post

عکاسی منزل مسکونی جلفا

میزهای گرد در صرفه جویی فضا کارآمد بوده و میز غذاخوری پر کاربرد در خانه های کوچک هستند.

اگر میز ناهارخوری گرد و متفاوت دوست دارید، میز گرد مدرن انتخاب کنید!

برای انتخاب این نوع میز، هشدارهایی را که در بالا برای میزهای شیشه ای دادیم به خاطر آورید، با این تفاوت که این میز پایه ی مرکزی را به خوبی نشان می دهد و دیگر نیازی نیست نگران گوشه های تیز باشید.

طراحی های خاص گرد و مدرن وقتی پایه ی میز حالت تندیسی دارد یا از متریال های متفاوتی ساخته شده، با صفحه های شیشه ای تناسب خوبی دارند. از ترکیب های غافلگیرکننده ای برای این مهم ترین عنصر در فضای غذا خوری استفاده کنید که تصورات پیشین شما از میز گرد را به چالش می کشند.

مدل بیضی شکل این میز بسیار غیر معمول است و بهترین ها را در خود ترکیب کرده: دایره، مستطیل، مدرن و یکپارچگی. طراحی این نوع میز در سطح بالایی قرار دارد.

blog post

عکاسی خانه ی نوردیک

اگر سبک بار و کانتر را می پسندید، میز ناهارخوری با ارتفاع کانتر انتخاب کنید!

اگر می خواهید حس راحتی و خوش گذرانی در خانه داشته باشید، انتخاب میزی با ارتفاع بلند (ارتفاع کانتر) در کنار صندلی های بار شما را به این خواسته می رساند. این چیدمان برای سرگرمی و افراد جوان مناسب است.

اگر به دنبال میز و صندلی مناسب برای دکوراسیون داخلی منزل خود هستید، پیشنهاد می کنم قبل از رفتن به فروشگاه ها و تحمل شلوغی های مسیر، ابتدا سری به بخش مبلمان خانگی و بخش صندلی و میز غذاخوری بزنید و نمونه های متنوع را ببینید.

مطالب بیشتر:
۷ ایده آسان و دوست داشتنی برای تزیین میز غذا
آنچه باید قبل از خرید صندلی اپن آشپزخانه بدانید!

صندلی های منزل را با سلیقه بهنوش طباطبایی انتخاب کنید!
اندازه‌های کلیدی برای یک غذاخوری دلچسب

راهنمای خرید صندلی غذاخوری

 

ساناز بهبودی*
نویسنده: ساناز بهبودی*

نویسنده و کارشناس تولید محتوا در تیم تحریریه چیدانه، فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشکده معماری و شهرسازی سوره و دانشجوی ارشد طراحی شهری، علاقه‌مند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مدل میز و صندلی ناهارخوری، چطور جذاب ترین ها رو انتخاب کنیم؟

مدل میز و صندلی ناهارخوری، چطور جذاب ترین ها رو انتخاب کنیم؟

میز و صندلی ناهارخوری چوبی؛ لذت یک غذای خوشمزه!

میز و صندلی ناهارخوری چوبی؛ لذت یک غذای خوشمزه!

ست مبل و ناهارخوری راحتی، 3 ترفند که تا حالا نشنیدین!

ست مبل و ناهارخوری راحتی، 3 ترفند که تا حالا نشنیدین!

کسب و کارها پیشنهادی
آراد استیل پله های مدرن و نرده های شیشه ای certificate
آراد استیل پله های مدرن و نرده های شیشه ای

آراد استیل پله های مدرن و نرده های شیشه ای

مبل عباسی certificate
مبل عباسی

مبل عباسی

تولیدی سرویس خواب ملچ چوب certificate
تولیدی سرویس خواب ملچ چوب

تولیدی سرویس خواب ملچ چوب

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent