تبلیغات
F فارست
امتیاز: 4.0 0 نظر | ثبت نظر

31 فروردین 1395

معجزه حضور چوب در دکوراسیون داخلی منزل

مواد و مصالح: چوب را شاید بتوان اغوا کننده ترین مواد و مصالحی دانست که می توان از آن در طراحی دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد. بیایید حرف های کلیشه ای راجع به چوب ها را فراموش کنیم، بله درست است آن ها حس طبیعی خوبی دارند، اما واقعیت این است که آن ها بیشتر به خاطر رنگ های خاص و منحصر به فردشان، به خاطر بافت های بی نظیرشان و به خاطر قدرت زیادشان در ست شدن با دیگر لوازم دکوراسیونی دوست داشتنی هستند. بیایید امروز با هم ببینیم که این متریال دوست داشتنی را چگونه می توانیم مهمان دکوراسیون داخلی خانه خود کنیم. پس تا انتهای این مطلب با چیدانه همراه باشید. 

1. قفسه های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل

اگر قرار است که چوب ها مهمان خانه شما شوند، نظرتان چیست که آن ها را در نقش یک قفسه ی دکوری زیبا به دکوراسیون داخلی خانه بیاوریم؟ به نظر من که ایده ی خوبی است. یک قفسه ی چوبی زیبا و در عین حال ساده که داخلش می تواند با انواع و اقسام وسیله های دکوری پر شود. مطمئن باشید وقتی این ویترین چوبی به خانه شما بیاید دیگر نمی توانید از آن دل بکنید. 

2. لوورهای سقفی چوبی برای دکوراسیون داخلی منزل

اگر نمی دانید که با سقف یک دست و یک نواخت خود چه کار کنید، می توانید خیلی راحت از چوب ها کمک بخواهید. تعدادی لوور چوبی تهیه کنید، آن ها را روی سقف کار بگذارید و از زیبایی آن ها نهایت لذت را ببرید. آن ها کاملا به سقف های خانه تان عمق و بعد می دهند، مطمئن باشید که خیلی راحت می توانید به آن ها اعتماد کنید. 

3. کنسول های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل

چوب ها می توانند در نقش کنسول های زیبا و منحصر به فرد در دکوراسیون داخلی خانه شما حاضر شوند. کنسول هایی که بی شک حضورشان معجزه ای خواهد بود. یادتان باشد که آینه و کنسول عناصر جلوه بخش دکوراسیون منزل شما هستند. 

4. قاب های چوبی و زیبا در دکوراسیون داخلی منزل 

یک تابلوی خوش نقش با قاب چوبی هم می تواند حسابی در دکوراسیون داخلی خانه شما غوغا به پا کند. چوب ها که حتما نباید در ابعاد و مقیاس های بزرگ به کار گرفته شوند، گاهی هم می توانند به باریک ترین شکل ممکن در دکوراسیون داخلی خانه ظهور کنند. عکس بالا قسمتی از خانه مسعور فروتن را به شما نشان می دهد که عکس ها و اطلاعات بیشتر را در مطلب گشتی در دکوراسیون منزل مسعود فروتن، مجری برنامه یادگاری می توانید بخوانید. 

5. قاب پنجره های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل 

در راستای حضور باریک چوب ها در دکوراسیون داخلی خانه می توان به قاب پنجره ها هم اشاره کرد. چه اشکالی دارد که پنجره های خانه دارای قاب چوبی باشند؟ از نظر من نه تنها اشکالی ندارد بلکه مزیت بزرگی هم دارد و آن هم این است که چوب ها به دلیل خاصیت آکوستیک خود می توانند تا حد زیادی مانع از ورود سر و صدا به داخل خانه شوند. 

مطلب پیشنهادی چیدانه به شما: با این ۷ ترفند خانه خود را از آلودگی صوتی نجات دهید!

6. یک کتابخانه چوبی در دکوراسیون داخلی منزل 

نظرتان راجع به حضور یک کتابخانه باشکوه چوبی در دکوراسیون داخلی خانه تان چیست؟ اگر نظرتان منفی است پیشنهاد می کنم نگاهی به عکس بالا بیاندازید، مطمئن هستم بعد از دیدن آن به راحتی نمی توانید از آن دل بکنید. 

7. کفپوش های چوبی در دکوراسیون داخلی خانه 

این روزها هم که استفاده از کفپوش های چوبی مثل پارکت به شدت زیاد شده است، خب شما هم می توانید از این ترفند دکوراسیونی استفاده کنید و در ضمن با یک تیر دو نشان بزنید، هم حس و حالی مدرن به خانه تان ببخشید و هم چوب ها را به دکوراسیون داخلی خانه تان بیاورید. 

8. مبلمان های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل 

چوب ها می توانند کاملا یک حضور معمولی اما متفاوت در خانه داشته باشند، مثلا می توانند در قالب مبلمان های چوبی با طراحی های متفاوت ظاهر شوند. عکس بالا نمونه ای از این حضور معمولی و در عین حال متفاوت را به شما نشان می دهد. 

9. شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل 

چوب ها حتی می تواند معمولی تر از آن چیزی که در پاراگراف قبل راجع به آن صحبت کردیم ظاهر شوند. آن ها می توانند شلف هایی باشند نشسته بر سینه ی دیوار تا ظاهر آن را از این رو به آن رو کنند. یادتان باشد که شلف، عنصری کاربردی برای خانه ای زیبا است. 

مطلب پیشنهادی چیدانه به شما: ویلای امیر، تابستانی سرد در امیرمهد کرج

10. خانه ای تمام چوبی 

اگر علاقه تان به چوب بی حد و وصف است می توانید مانند صبا و رامین عمل کنید و خانه ای تماما چوبی داشته باشید. هر تکه ای از این خانه را نگاه می کنی چوب است، در رنگ ها و ابعاد و اشکال مختلف می توانید سری به مطلب دکوراسیون منزل صبا و رامین، تلفیقی از چوب و نور و بیشتر با این خانه آشنا شوید. 

مطالب پیشنهادی چیدانه: دیوارپوش های چرمی برای یک دکوراسیون خیره کننده!
شکوه نمای سنگی در ساختمان های برجسته ایرانی
چگونه آجر را به دکوراسیون داخلی خانه مهمان کنیم؟
جلوه خیره کننده سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی منزل
آنچه قبل از خرید مبل چرم باید بدانید!

شما هم می یکی از اعضای چیدانه باشید، کافی است تا ایده های دکوراسیونی خودتان را از طریق لینک همکاری با چیدانه برای ما ارسال کنید، نمونه این گونه مطالب را در بخش تورهای خانه گردی چیدانه می توانید ببینید. 

نویسنده: شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

تبلیغات
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
شرکت مهندسی طراحان خانه باشکوه شرکت مهندسی طراحان خانه باشکوه
32 نمونه کار

تلفن: ٠٢١٨٨٦٥٧٦٠٨
مبلمان خانه الوا ELVA Home مبلمان خانه الوا ELVA Home
13 نمونه کار

تلفن: 02188889191
نوین ساختمان نوین ساختمان
17 نمونه کار

تلفن: 09124901241
مبلمان بافی مبلمان بافی
11 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۶۶۱۵۳۱۲۹
ویم گالری ویم گالری
1 نمونه کار

تلفن: 02122746875
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173