Chidaneh.com placeholder image

معجزه حضور چوب در دکوراسیون داخلی منزل

به قلم: تحریریه چیدانه

مواد و مصالح: استفاده از چوب در دکوراسیون به دلیل زیبایی بی‌نظیر و با شکوهی که دارد ، حس و حال محیط را عوض میکند

آسمانه
مبلمان آنتیک به سبک تلفیقی در چیدمان وسایل منزل
آسمانه

اسکای اسکرپر

1. قفسه های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل

اگر قرار است که چوب ها مهمان خانه شما شوند، نظرتان چیست که آن ها را در نقش یک قفسه ی دکوری زیبا به دکوراسیون داخلی خانه بیاوریم؟ به نظر من که ایده ی خوبی است. یک قفسه ی چوبی زیبا و در عین حال ساده که داخلش می تواند با انواع و اقسام وسیله های دکوری پر شود. مطمئن باشید وقتی این ویترین چوبی به خانه شما بیاید دیگر نمی توانید از آن دل بکنید. 

شرکت معماری دکوکو
لوازم دکوراتیو در دکوراسیون داخلی منزل
شرکت معماری دکوکو

برندهای معتبر در این حوزه

2. لوورهای سقفی چوبی برای دکوراسیون داخلی منزل

 تعدادی لوور چوبی تهیه کنید، آن ها را روی سقف کار بگذارید و از زیبایی آن ها نهایت لذت را ببرید. آن ها کاملا به سقف های خانه تان عمق و بعد می دهند، مطمئن باشید که خیلی راحت می توانید به آن ها اعتماد کنید. 

آسمانه
گلدان طبیعی در چیدمان دکوراسیون منزل
آسمانه

3. کنسول های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل

چوب ها می توانند در نقش کنسول های زیبا و منحصر به فرد در دکوراسیون داخلی خانه شما حاضر شوند. کنسول هایی که بی شک حضورشان معجزه ای خواهد بود. یادتان باشد که آینه و کنسول عناصر جلوه بخش دکوراسیون منزل شما هستند. 

امیر صادقی
عکاسی از منزل مسعود فروتن
امیر صادقی

4. قاب های چوبی و زیبا در دکوراسیون داخلی منزل 

یک تابلوی خوش نقش با قاب چوبی هم می تواند حسابی در دکوراسیون داخلی خانه شما غوغا به پا کند. چوب ها که حتما نباید در ابعاد و مقیاس های بزرگ به کار گرفته شوند، گاهی هم می توانند به باریک ترین شکل ممکن در دکوراسیون داخلی خانه ظهور کنند. عکس بالا قسمتی از خانه مسعور فروتن را به شما نشان می دهد که عکس ها و اطلاعات بیشتر را در مطلب گشتی در دکوراسیون منزل مسعود فروتن، مجری برنامه یادگاری می توانید بخوانید. 

علیرضا تغابنی
نمای داخلی ویلایی برای یک دوست
علیرضا تغابنی

5. قاب پنجره های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل 

در راستای حضور باریک چوب ها در دکوراسیون داخلی خانه می توان به قاب پنجره ها هم اشاره کرد. چه اشکالی دارد که پنجره های خانه دارای قاب چوبی باشند؟ از نظر من نه تنها اشکالی ندارد بلکه مزیت بزرگی هم دارد و آن هم این است که چوب ها به دلیل خاصیت آکوستیک خود می توانند تا حد زیادی مانع از ورود سر و صدا به داخل خانه شوند. 

مطلب پیشنهادی چیدانه به شما: با این 7 ترفند خانه خود را از آلودگی صوتی نجات دهید!

گروه مبلمان یاتاش
ست مبلمان ناتالی
گروه مبلمان یاتاش

6. یک کتابخانه چوبی در دکوراسیون داخلی منزل 

نظرتان راجع به حضور یک کتابخانه باشکوه چوبی در دکوراسیون داخلی خانه تان چیست؟ اگر نظرتان منفی است پیشنهاد می کنم نگاهی به عکس بالا بیاندازید، مطمئن هستم بعد از دیدن آن به راحتی نمی توانید از آن دل بکنید. 

استودیو طراحی براکت
دکوراسیون داخلی پروژه خانه شماره 47
استودیو طراحی براکت

7. کفپوش های چوبی در دکوراسیون داخلی خانه 

این روزها هم که استفاده از کفپوش های چوبی مثل پارکت به شدت زیاد شده است، خب شما هم می توانید از این ترفند دکوراسیونی استفاده کنید و در ضمن با یک تیر دو نشان بزنید، هم حس و حالی مدرن به خانه تان ببخشید و هم چوب ها را به دکوراسیون داخلی خانه تان بیاورید. 

[[nid:37864]]

8. مبلمان های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل 

چوب ها می توانند کاملا یک حضور معمولی اما متفاوت در خانه داشته باشند، مثلا می توانند در قالب مبلمان های چوبی با طراحی های متفاوت ظاهر شوند. عکس بالا نمونه ای از این حضور معمولی و در عین حال متفاوت را به شما نشان می دهد. 

علیرضا تغابنی
دکوراسیون داخلی ویلای امیر
علیرضا تغابنی

9. شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل 

چوب ها حتی می تواند معمولی تر از آن چیزی که در پاراگراف قبل راجع به آن صحبت کردیم ظاهر شوند. آن ها می توانند شلف هایی باشند نشسته بر سینه ی دیوار تا ظاهر آن را از این رو به آن رو کنند. یادتان باشد که شلف، عنصری کاربردی برای خانه ای زیبا است. 

مطلب پیشنهادی چیدانه به شما: ویلای امیر، تابستانی سرد در امیرمهد کرج

امیر صادقی
عکاسی از منزل خاص رامین و صبا در الهیه
امیر صادقی

10. خانه ای تمام چوبی 

اگر علاقه تان به چوب بی حد و وصف است می توانید مانند صبا و رامین عمل کنید و خانه ای تماما چوبی داشته باشید. هر تکه ای از این خانه را نگاه می کنی چوب است، در رنگ ها و ابعاد و اشکال مختلف می توانید سری به مطلب دکوراسیون منزل صبا و رامین، تلفیقی از چوب و نور و بیشتر با این خانه آشنا شوید. 

مطالب پیشنهادی چیدانه: دیوارپوش های چرمی برای یک دکوراسیون خیره کننده!
شکوه نمای سنگی در ساختمان های برجسته ایرانی
چگونه آجر را به دکوراسیون داخلی خانه مهمان کنیم؟
جلوه خیره کننده سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی منزل
آنچه قبل از خرید مبل چرم باید بدانید!

شما هم می یکی از اعضای چیدانه باشید، کافی است تا ایده های دکوراسیونی خودتان را از طریق لینک همکاری با چیدانه برای ما ارسال کنید، نمونه این گونه مطالب را در بخش تورهای خانه گردی چیدانه می توانید ببینید. 

نویسنده: شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه