Chidaneh.com placeholder image

کوسن هایی که در دکوراسیون شما خوش می نشینند!

به قلم: تحریریه چیدانه

پرده و لوازم پارچه ای: شما می توانید فضای نشیمن و پذیرایی منزل خود را با مبلمان زیبا و گران قیمت پر کنید اما تصور نکنید کار شما در همین جا به پایان رسیده و اکنون دیگر دکوراسیون منزل تان کامل است؛ اگر از اکسسوری های نامناسب استفاده کنید، تمام آن زحمت ها و هزینه هایی که متحمل شده اید زیر سؤال می رود. کوسن ها یکی از این اکسسوری های مهم هستند که امروز می خواهیم نکاتی به شما بگوییم تا بهترین انتخاب ها را برای مبلمان دکوراسیون نشیمن خود داشته باشید. با چیدانه همراه باشید…

سرویس خواب بالسا

1. در انتخاب کوسن ها به کل فضای نشیمن دقت کنید!

وقتی در فضای داخلی منزل خود تنها از یک یا دو رنگ محدود استفاده می کنیم، به جای کوسن های رنگی بهتر است بر روی طراحی و اندازه ی کوسن ها تمرکز کنیم. در این نمونه شاید در نگاه اول فکر کنید این کوسن ها ربطی به این مبل ها ندارند اما با بیشتر نگاه کردن متوجه می شوید که طراحی برجسته ی آن ها با کل فضا هم خوانی دارد.

2. در انتخاب کوسن ها از رنگ های تابلوی نشیمن الهام بگیرید!

این کوسن های متنوع در این فضای نشیمن مجلل به سبک تلفیقی به زیبایی با رنگ و جزییاتی که در تابلوی روی دیوار دیده می شود ست شده اند. اگر یک تصویر در فضای خانه ی شما زیاد به چشم می آید، می توانید فضای اطرافش را متناسب با آن دکور کنید.

در این نمونه نیز تابلوی هنری، کوسن ها را تحت تأثیر قرار داده است. پالت رنگی خنثی که در این فضا استفاده شده، سبب گردیده کوسن ها و اثر نقاشی جلوه گری کنند.

3. تکرار رنگ و بافت کوسن ها در کل دکوراسیون نشیمن

پرده های سبز و شاداب در این فضا به زیبایی در حال جلوه گری می باشند زیرا رنگ آن ها در نقاط دیگر نیز تکرار شده است. کوسن ها و گیاهان سبز داخلی و بیرونی نیز در این نمایش شرکت دارند.

4. در انتخاب کوسن ها از فرش ها الهام بگیرید!

فرش سیاه و سفید در این نشیمن بر فضا مسلط است، ترکیب رنگی بسیار فوق العاده ای که همواره جذاب بوده است. بنابراین وقتی چنین ستاره ی درخشانی در فضای خود دارید، از طرح ها، رنگ ها و شکل های رقیب برای کوسن های خود استفاده نکنید. این کوسن های راه راه به جای رقابت با فرش در این فضا، آن را تکمیل کرده اند.

5. کوسن های جفتی شیک در دکوراسیون نشیمن

این کوسن های چاق و چله از رنگ های چوب طبیعی و رنگ سیاه که در فضا دیده می شوند، الهام گرفته اند و به زیبایی بر روی زمینه ی سفید کاناپه نشسته اند. جفت کردن کوسن ها و قرار دادن آن ها با فاصله، اتاق شما به سطح بالاتر و شیک تری ارتقا می دهد.

6. آیا واقعا به کوسن نیاز دارید؟

این مبل های زیبا با رنگ های پاستلی خود، به چیز دیگری برای زنده شدن نیاز ندارند. وقتی شما به نشیمن منزل خود نگاه می کنید، آیا کوسن ها چیزی به فضا اضافه می کنند یا فقط آن جا را شلوغ می نمایند؟

7. کوسن های برجسته در دکوراسیون نشیمن

پتوی روی این مبل نه تنها به خاطر بافت خاصش بلکه به خاطر رنگش در این فضا بسیار چشم گیر است و کوسن های چهارگوش نیز درخشش آن را تکمیل کرده اند. از طرف دیگر در طرح زیکزاکی کوسن های کناری، از رنگ جذاب فرش استفاده شده است. بقیه ی رنگ های خنثی و مات فضا باعث شده اند که این رنگ های برجسته در آن بدرخشند.

8. طرح های قدیمی در کوسن های نشیمن

اگر اشیای وینتیج را دوست دارید، سراغ کوسن هایی بروید که یادآور روزهای قدیم هستند. اگر دقیقا همان بالشتک ها و غلطک های قدیمی را پیدا نمی کنید، می توانید از پارچه هایی با طرح و بافت های مشابه استفاده کنید.

9. با اشکال کوسن ها بازی کنید!

چرا وقتی این همه شکل های جذاب و متنوع وجود دارد، همیشه سراغ اشکال مربع و مستطیل می رویم؟ مثلا کوسن های به شکل پرنده روی این کاناپه حس خوب و لذت بخشی در ما ایجاد می کنند که کوسن های ساده ی مربعی شکل نمی توانند این تأثیر را داشته باشند. برای داشتن چنین کوسن هایی فقط کافی است خودتان دست به کار شوید و کوسن های تان را به هز شکلی دوست دارید بدوزید.

اگر شما هم به دنبال کوسن های متنوع و زیبا برای دکوراسیون داخلی منزل خود هستید، پیشنهاد می کنم سری به بخش کوسن در ویترین کالاها زده و نمونه های متنوع را دیده و با فروشندگان آن ها تماس برقرار کنید.

مطالب بیشتر:
سه شیوه ساده برای ساخت کوسن های منحصر به فرد
ویدئو: دوخت کوسن های زیبای گل رز

کوسن های منحصر به فرد با پارچه و لباس های قدیمی
با لباس های کهنه یک کوسن زیبا و ارزان درست کنید!

رازهای چیدمان کوسن ها برای مبلمان در دکوراسیون منزل

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه