Chidaneh.com placeholder image

12 سوال که قبل از بازسازی دکوراسیون باید از خود بپرسید!

به قلم: تحریریه چیدانه

بازسازی فضاهای داخلی: قبل از شروع به بازسازی منزل، هر چقدر گفتگوی بهتر و بیشتری با طراح داخلی، معمار یا پیمانکار خود داشته باشید، فرآیند بازسازی راحت تر خواهد شد. اگر قبل از شروع تخریب، زمانی را به این موضوع اختصاص دهید که بفهمید از بازسازی دقیقا چه می خواهید، در هزینه و وقت شما صرفه جویی می شود. چیدانه برای آسان کردن فرآیند بازسازی دکوراسیون منزل شما و رسیدن به نتایجی که دقیقا خواسته ی شما است، 13 پرسش را آماده کرده که از دکوراتور، طراح یا معمار خود بپرسید. با ما همراه باشید…

مانی فرم
دکوراسیون آشپزخانه
مانی فرم

سرویس خواب بالسا

1. می خواهید کدام فضاها بازسازی شوند؟

شاید این سوال بسیار پیش پا افتاده به نظر برسد، اما نکته اینجاست که بازسازی یک فضا روی فضاهای هم جوار آن نیز تأثیر می گذارد. برای مثال اگر فقط آشپزخانه ی اپن خود را بازسازی کنید، آیا بعد از بازسازی، غذاخوری هم جوار آن در مقایسه با آشپزخانه قدیمی تر به نظر نمی رسد؟ حتی اگر برنامه ی بازسازی شما به دلیل ملاحظات اقتصادی قرار است در چند مرحله و اتاق به اتاق اجرا شود، بهتر است ابتدا این قضیه ی هم جواری را در نظر بگیرید و بعد ترتیب بازسازی فضاها را مشخص کنید.

[[nid:36385]]

2. چقدر می توانید برای بازسازی دکوراسیون منزل تان هزینه کنید؟

با بودجه ای که در اختیار دارید، تا چه حد می توانید تغییرات ایجاد کنید؟ آیا این مبلغ برای تغییرات مختصر پاسخ گو است یا بازسازی های اساسی؟ آیا با این مبلغ می توانید لوازم خانگی، روشنایی ها و مبلمان را نیز تعویض کنید؟ در فرآیند بازسازی جنبه هایی از هزینه وجود دارد که شما آن ها را نمی بینید، پس بهتر است برای برآورد هزینه ها هم با طراح و هم پیمانکار خود صحبت کنید و جزییات کامل آن را بیرون بیاورید.

کابینت چیدمان
طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه
کابینت چیدمان

3. کاربری فضای بازسازی شده چه خواهد بود؟

برای مثال فضای نشیمن شما قرار است فضایی برای مهمان ها نیز باشد یا فقط به شما و تلویزیون تان اختصاص دارد؟ آشپزخانه ی جدید قرار است فضایی برای گل گفتن و گل شنفتن اعضای خانواده نیز باشد یا مثل همیشه تنها در انحصار خانم خانه است؟ این تصمیم ها به طور قابل ملاحظه ای بر طراحی، ظاهر و عملکرد فضا تأثیر می گذارند و روند آن را تغییر می دهند.

امیر صادقی
عکاسی از منزل خاص رامین و صبا در الهیه
امیر صادقی

4. کدام سبک دکوراسیون را می پسندید؟

آیا سبک مدرن را دوست دارید؟ انتقالی؟ معاصر یا سنتی؟ تصاویر گالری عکس چیدانه شما را در تشخیص سبکی که می پسندید، یاری می کنند. پیشنهاد می کنم قبل از بازسازی سری به آن ها بزنید و سبک های مختلف را بازبینی کنید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

شرکت نواوود
طراحی سرویس بهداشتی شرکت نوا وود
شرکت نواوود

5. برای سالمندان و معلولین چه ملاحظاتی در نظر می گیرید؟

آیا در منزل خود فردی با اختلالات حرکتی دارید یا می خواهید برای روزهای پیری خود از هم اکنون تدابیری در نظر بگیرید؟ اگر پاسخ تان مثبت می باشد، بهتر است در پروژه ی بازسازی خود این گونه موارد را نیز اعمال کنید تا مجبور نباشید بعدا با این مسائل سر و کله بزنید. قبلا درباره ی طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی برای معلولین و سالمندان به شما پیشنهاداتی داده ایم.

شرکت نواوود
طراحی استخر پروژه مسکونی جمشیدیه شرکت نوا وود
شرکت نواوود

6. طراحی پایدار تا چه اندازه برای شما مهم است؟

توسعه ی معماری پایدار و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر برای محیط بسیار مفید است و در درازمدت به نفع جیب شما نیز می باشد. پس خوب است پیش از شروع فرآیند بازسازی، امکان های در دسترس برای اجرای یک طراحی پایدار و هزینه های آن را بررسی کنید.

رضا نجفیان / رنا دیزاین
دکوراسیون اتاق خواب آپارتمان بلو میلد
رضا نجفیان / رنا دیزاین

7. چه رنگی را ترجیح می دهید؟

به طراح خود بگویید چه رنگ هایی را ترجیح می دهید. رنگ های موردعلاقه ی شما کدام اند؟ آیا رنگ های جیغ و درخشان را ترجیح می دهید یا رنگ های مات و گرم؟ دوست دارید تعداد زیادی رنگ روی هر سطح ببینید یا ترجیح می دهید مبلمان و تابلوی هنری دکوراسیون تان بیشتر از چیزهای دیگر به چشم آیند؟ رنگ ها بر روی روحیات افراد تأثیر می گذارند، پس حتما از نحوه ی تأثیرگذاری آن ها بر خودتان آگاه باشید.

شرکت کفپوش ایساتیس
اجرای لمینت شرکت ایساتیس
شرکت کفپوش ایساتیس

8. کدام کفپوش را ترجیح می دهید؟

مانند کفش ها، آنچه زیر پای شما است در ظاهر و حس راحتی خانه ی شما بسیار حائز اهمیت می باشد. این روزها گزینه های زیادی در بازار موجود است؛ کاربری هر فضا به شما می گوید چه کفپوشی برای آن مناسب ترین است. آیا چوب، لمینت، سنگ، سرامیک یا موکت را انتخاب می کنید؟ حتما با طراح خود درباره ی ترجیحات تان صحبت کنید.

گروه طراحی شیفت
دکوراسیون داخلی اتاق خواب مدرن ایل خانه
گروه طراحی شیفت

9. به چه مقدار فضای کمد و قفسه بندی نیاز دارید؟

تصمیم گیری درباره ی فضای کمد، از سوالات دیگری ناشی می شود که باید از خودتان بپرسید: به عنوان مثال، چقدر وسیله دارید؟ قرار است چقدر وسیله ی جدید بخرید؟ و از چه مقدار از وسایل تان قرار است خلاص شوید؟ میزان نیاز شما به فضایی برای نگهداری این وسایل باید در ابتدای پروژه ی بازسازی حتما تعیین شود، زیرا افزودن چنین فضاهایی در پایان پروژه ممکن است مشکل ساز و گران تر شود.

گروه طراحی گرین دیزاین
طراحی راه پله متفاوت پنت هاوس دیزین
گروه طراحی گرین دیزاین

10. چه نوع مواد و مصالحی را دوست دارید؟

علاقه ی شما به سطوح براق و درخشان مانند شیشه یا سطوح مات، بر روی انتخاب مصالح شما تأثیر می گذارد. سطح کانترها، کف ها، درب ها، دیوارها و اجزای دیگر خانه، هر کدام دارای مصالح متنوعی هستند، بنابرای باید تصمیم بگیرید کدام مصالح به شخصیت شما و سبک دکوراسیون شما بیشتر می خورد.

شرکت طراحی و اجرای دزن
طراحی کابینت آشپزخانه
شرکت طراحی و اجرای دزن

11. کدام سبک را برای درب کابینت می پسندید؟

آیا درب های صاف و مدرن و بدون هیچ گونه تزیینات را دوست دارید؟ یا درب های شیشه ای؟ یا درب های کلاسیک و دارای جزییات تزیینی؟ انتخاب نوع درب کابینت ها تکلیف شما را با تمام بخش های چوبی دیگر آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی و کمدهای دیواری در فضاهای دیگر روشن می کند. در فرآیند بازسازی یکی از رازهای معماری داخلی که منزل شما را دگرگون می کنند، توجه به همین نکته است.

کابینت آشپزخانه پروژه الگانت

12. کدام لوازم خانگی را ترجیح می دهید؟

گازی یا برقی؟ تجاری یا استاندارد؟ دستی یا اتوماتیک؟ یک کاره یا چندکاره؟ لوازم خانگی می توانند جزو گران ترین خرید ها در پروژه ی بازسازی باشند، بنابراین باید لوازمی متناسب با نیازها و خواسته های خود انتخاب کنید.

آیا شما هم دکوراسیون داخلی منزل خود را زیر و رو کرده اید؟ اگر تصاویر قبل و بعد از بازسازی منزل تان را دارید، از طریق لینک همکاری با تحریریه چیدانه آن را در اختیار ما بگذارید تا آن ها را در تورهای چیدانه به اشتراک بگذاریم.

مطالب بیشتر:
قبل و بعد از بازسازی یک خانه کلاسیک که امروزی شد!
مراحل بازسازی دکوراسیون برای داشتن خانه ای نو

بازسازی مقرون به صرفه خانه پدری سیامک !
تعمیرات کوچک برای تغییرات بزرگ در دکوراسیون منزل!

ایده های فوق العاده ۸ طراح در طراحی دکوراسیون ۸ اتاق یک خانه!

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه