تبلیغات
خانه مدیای راه یاب خلاق E مبلیران E شرکت سهامی فرش ایران
فرش کیوان

نمونه کار از شرکت : فرش کیوان

امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

7 مرداد 1399

11 طرح فرش ایرانی که در دکوراسیون منزل غوغا می کنند!

فرش و قالیچه: چه کسی می تواند منکر زیبایی و جلوه خاص دکوراسیون با فرش ایرانی شود؟ آن ها بی شک معجزه گرانی هستند که قادرند حسابی در دل دکوراسیون داخلی خانه تان غوغا به پا کنند. اما این عناصر زیبایی بخش اگر به درستی انتخاب نشوند، می توانند نتیجه عکس داشته باشند. بنابر این ما تصمیم گرفتیم مطلبی را برای شما آماده کنیم و به شما بگوییم که هر کدام از فرش های ایرانی، یا بهتر بگوییم کدام طرح فرش ایرانی برای کدام سبک دکوراسیون مناسب تر است.

کدام فرش مدرن ایرانی مناسب دکوراسیون منزل شماست؟  

خوبی فرش های ایرانی در این است که دارای انواع مختلف و زیادی هستند که دست شما را برای انتخاب باز می گذارند. پس تنها کاری که باید بکنید نگاه کردن به خود دکوراسیون داخلی خانه تان است. برای خانه هایی که دارای رنگ های روشن هستند و معمولا بافت های کمی دارند، یک فرش ایرانی که رنگ های تیره بر آن غالب است و دارای طرح و نقش های به نسبت بزرگ است می تواند کارساز باشد، عکس این قضیه نیز صادق است. یعنی برای خانه های کوچک تر با نور کم تر یا ترکیب رنگی تیره بهتر است به سراغ فرش های ساده تر با رنگ های روشن بروید.

مطلب پیشنهادی : برای خرید فرش ایرانی به چه نکاتی باید توجه کنید؟

فرش ایرانی در دکوراسیون کلاسیک

سبک کلاسیک، یکی از آن سبک های دکوراسیونی است که جزییات و بافت های زیادی را می طلبد تا به اصل خود بیشتر نزدیک شود، پس اگر خانه ای دارید که سبک آن کلاسیک است، فرش هایی با طرح و نقش های پر کار بیشتر به شما کمک می کنند، البته این که می گوییم فرش ها باید در سبک کلاسیک پر جزییات باشند به عوامل دیگری هم بستگی دارند، اول آن که رنگ این فرش ها نباید لاکی باشد؛ رنگ های لاکی، رنگ های قرمز و زرشکی و رنگ هایی در این طیف هستند، دوم آن که باید مساحت فضا را نیز در نظر گرفت، هر چه فضا کوچک تر باشد بهتر است که طرح و نقش فرش های نیز بزرگ تر باشد، طرح های ریز و پر جزییات برای فضاهای کوچک مناسب نیستند. 

مطلب پیشنهادی : چیدمان فرش و مبل، ناگفته های طلایی که باید بدانید!

بهترین اندازه فرش دستباف مدرن ایرانی

نکته دیگری که باید در انتخاب طرح و نقش فرش ایرانی در دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار بگیرد، اندازه فرش ها است. ابعاد و اندازه فرش ها نیز به اندازه طرح و نقش فرش های ایرانی مهم هستند. گاهی ممکن است فضای کوچک و مساحتی کمی در اختیار داشته باشید اما فرشی را پیدا کنید که هم رنگ آن و هم طرح و نقشش حسابی با دکوراسیون داخلی خانه تان ست است، اما مشکل این جا است که این فرش دارای طرح و نقش های ریز و در هم تنیده ای است که اگر آن را استفاده کنید باعث الکی شلوغ شدن دکوراسیون داخلی اتاق تان خواهد شد، پس باید چه کار کرد؟ راه حل این است که از فرش هایی با ابعاد کوچک تر استفاده کنید، به همین آسانی.

مطلب پیشنهادی : ابعاد و مکان مناسب فرش در دکوراسیون داخلی منزل

بهترین طرح و رنگ فرش ایرانی برای پذیرایی

اگر فکر می کنید که دکوراسیون داخلی خانه تان احتیاج به یک هیجان بصری دارد، از فرش های ایرانی کمک بگیرید. خیال تان راحت طرح فرش های ایرانی آن قدر متنوع و زیاد است که با خیال راحت می توانید در آن چرخ بزنید و گزینه مورد نظر خودتان را پیدا کنید. پیشنهاد من این است که اگر خانه ای روشن دارید که برای تان یکنواخت و خسته کننده شده است، از فرش هایی با رنگ های گرم بهره ببرید. درست مثل عکس بالا. البته نکات دیگری را هم که با هم بررسی کردیم را هم در نظر بگیرید، نکاتی مانند مساحت فضا و سبک های دکوراسیونی. 

مطلب پیشنهادی : بهترین فرش های ایرانی را بشناسیم!

نکات انتخاب فرش دستباف مدرن ایرانی

این که شما قصد دارید فرش تان را در کدام فضای داخلی استفاده کنید هم بسیار مهم است، اصلا همین نکته هم در انتخاب طرح و نقش فرش ها تاثیر گذار است. به طور مثال اگر قرار است این فرش را در فضای راهرو مورد استفاده قرار دهید، باید فرش ایرانی با طرح هایی ممتد را انتخاب کنید و از آن جایی که دکوراسیون داخلی راهرو ها کمتر مورد توجه قرار می گیرد شما می تواند فرش هایی را که طرح های شلوغ دارند انتخاب کنید تا به دکوراسیون داخلی راهرو خانه تان حس و حالی نو ببخشید. 

مطلب پیشنهادی : بهترین رنگ فرش برای پذیرایی، هم خودت میپسندی هم مهمونا

طرح فرش ایرانی می تواند بر چیدمان مبلمان های خانه هم تاثیر گذار باشد. یعنی حضور این فرش های می تواند بر مبلمان های شما حکم کند که چگونه چیده شوند. معمولا فرش هایی با طرح های مرکز گرا باعث می شوند تا مبلمان ها خانه صمیمانه تر در کنار هم چیده شوند، به صورت گرد و نزدیک به هم. پس باید قبل از انتخاب فرش به طراحی پلان و نقشه خانه تان هم توجه کنید، پس می توانید ببینید که فرش پهن کردن هم قوانین خاص خودش را دارد. 

مطلب پیشنهادی : چیدمان فرش در منزل، پاسخ به 5 پرسش متداول شما

البته برای فرش های ایرانی با طرح های مرکز گرا، انواع دیگری هم وجود دارد. فرش های مرکز گرایی که دارای قابی در اطراف خود هستند و به شما اجازه می دهد که به جای چیدمان گرد مبلمان، چیدمان خطی و مستطیلی را تجربه کنید، می بینید که طرح فرش های ایرانی می توانند حسابی قدرتمند باشند و برای دکوراسیون داخلی خانه تان تعیین تکلیف کنند. 

فرش ایرانی که در عکس بالا می بینید برای خانه هایی با دکوراسیون داخلی سنتی مناسب هستند و اگر آن ها را برای خانه های کلاسیک و یا حتی مدرن استفاده کنید به یک بی نظمی اساسی دامن زده اید. پس حواستان باشد که کدام طرح فرش ایرانی را برای کدام دکوراسیون استفاده می کنید. همچنین میت وانید از رنگ های داخل فرش برای انتخاب مبلمان و پردا استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی : فرش پهن کردن هم قوانینی دارد

اگر خیلی مایل هستید تا از طرح فرش دستباف ایرانی در دکوراسیون داخلی مدرن و امروزی تان بهره بگیرد، باید حسابی حواستان به خود طرح و نقش ها باشد، حالا رنگ و اندازه ها بماند. باید حسابی در مورد خود نقش ها حساسیت به خرج دهید و حسابی بگردید تا طرح مورد نظرتان را بیابید. خیلی ها فکر می کنند که فرش های ایرانی با طرح و نقش هایی شبیه آن چه که در عکس بالا می بینید می تواند برای خانه های مدرن مناسب باشد، اما صرف رنگ های روشن آن و طرح های مشخص و جدا ازهم نمی توان گفت که این فرش برای خانه های مدرن مناسب است، این طرح های از جنس خانه های مدرن نیستند و بهتر است که خانه ای که در دکوراسیون داخلی آن از این فرش ها استفاده می شود رنگ و بویی از دکوراسیون سنتی و ایرانی وجود داشته باشد تا شاهد همنشینی خوبی باشید. 

" برای دیدن نمونه های بیش تر و همینطور خرید بر روی عکس زیر کلیک کرده و با گروه فرش کیوان در ارتباط باشین"

فرش ایرانی

در مورد فرش دستباف مدرن ایرانی بیش تر بدانید :

نشان کردن

  • 14828 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 7 مرداد 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
فرش دستباف ذوالانواری فرش دستباف ذوالانواری
10 نمونه کار

تلفن: 02122896648
بانی لند بانی لند
2 نمونه کار

تلفن: 09192701238
مبلمان هيواهوم مبلمان هيواهوم
6 نمونه کار

تلفن: 02133558964
پرده سرای مارال پرده سرای مارال
3 نمونه کار

تلفن: 021۲۲۳۳۶۶۵۸
مبلمان فضای باز دکورز مبلمان فضای باز دکورز
6 نمونه کار

تلفن: 02632541301
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173