visibility 20028 today 1400/5/16

فرش دستباف مدرن ایرانی: 11 طرح فرش که غوغا می‌کنند

چه کسی می تواند منکر زیبایی و جلوه خاص دکوراسیون با فرش دستباف مدرن ایرانی شود؟ آن ها بی شک معجزه گرانی هستند که قادرند حسابی در دل دکوراسیون داخلی خانه تان غوغا به پا کنند. اما این عناصر زیبایی بخش اگر به درستی انتخاب نشوند، می توانند نتیجه عکس داشته باشند. بنابر این ما تصمیم گرفتیم مطلبی را برای شما آماده کنیم و به شما بگوییم که هر کدام از فرش های ایرانی، یا بهتر بگوییم کدام طرح فرش ایرانی برای کدام سبک دکوراسیون مناسب تر است.

blog post

فرش دستباف ترنج_صورتی

کدام فرش مدرن ایرانی مناسب دکوراسیون منزل شماست؟  

خوبی فرش های ایرانی در این است که دارای انواع مختلف و زیادی هستند که دست شما را برای انتخاب باز می گذارند. پس تنها کاری که باید بکنید نگاه کردن به خود دکوراسیون داخلی خانه تان است. برای خانه هایی که دارای رنگ های روشن هستند و معمولا بافت های کمی دارند، یک فرش ایرانی که رنگ های تیره بر آن غالب است و دارای طرح و نقش های به نسبت بزرگ است می تواند کارساز باشد، عکس این قضیه نیز صادق است. یعنی برای خانه های کوچک تر با نور کم تر یا ترکیب رنگی تیره بهتر است به سراغ فرش های ساده تر با رنگ های روشن بروید.

فرش ایرانی در دکوراسیون کلاسیک

سبک کلاسیک، یکی از آن سبک های دکوراسیونی است که جزییات و بافت های زیادی را می طلبد تا به اصل خود بیشتر نزدیک شود، پس اگر خانه ای دارید که سبک آن کلاسیک است، فرش هایی با طرح و نقش های پر کار بیشتر به شما کمک می کنند، البته این که می گوییم فرش ها باید در سبک کلاسیک پر جزییات باشند به عوامل دیگری هم بستگی دارند، اول آن که رنگ این فرش ها نباید لاکی باشد؛ رنگ های لاکی، رنگ های قرمز و زرشکی و رنگ هایی در این طیف هستند، دوم آن که باید مساحت فضا را نیز در نظر گرفت، هر چه فضا کوچک تر باشد بهتر است که طرح و نقش فرش های نیز بزرگ تر باشد، طرح های ریز و پر جزییات برای فضاهای کوچک مناسب نیستند. 

استفاده از فرش دستباف ایرانی در دکوراسیون کلاسیک و سنتی که ردخورد ندارد. اما آیا این فرش های در دکوراسیون مدرن هم کاربرد دارند؟ البته که دارند. می توان از انواع فرش دستباف مدرن ایرانی در خانه های امروزی و مدرن نیز بهره برد.

مطلب پیشنهادی : چیدمان فرش و مبل، ناگفته های طلایی که باید بدانید!

blog post

فرش

بهترین اندازه فرش دستباف مدرن ایرانی

نکته دیگری که باید در انتخاب فرش دستباف مدرن ایرانی در دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار بگیرد، اندازه فرش ها است. ابعاد و اندازه فرش ها نیز به اندازه طرح و نقش فرش های ایرانی مهم هستند. گاهی ممکن است فضای کوچک و مساحتی کمی در اختیار داشته باشید اما فرشی را پیدا کنید که هم رنگ آن و هم طرح و نقشش حسابی با دکوراسیون داخلی خانه تان ست است، اما مشکل این جا است که این فرش دارای طرح و نقش های ریز و در هم تنیده ای است که اگر آن را استفاده کنید باعث الکی شلوغ شدن دکوراسیون داخلی اتاق تان خواهد شد، پس باید چه کار کرد؟ راه حل این است که از فرش هایی با ابعاد کوچک تر استفاده کنید، به همین آسانی.

مطلب پیشنهادی : ابعاد و مکان مناسب فرش در دکوراسیون داخلی منزل

blog post

فرش ذوالانواری در دکوراسیون منزل مسکونی

بهترین طرح و رنگ فرش ایرانی برای پذیرایی

اگر فکر می کنید که دکوراسیون داخلی خانه تان احتیاج به یک هیجان بصری دارد، می‌توانید از انواع فرش دستباف مدرن ایرانی کمک بگیرید. خیال تان راحت طرح فرش های ایرانی آن قدر متنوع و زیاد است که با خیال راحت می توانید در آن چرخ بزنید و گزینه مورد نظر خودتان را پیدا کنید. پیشنهاد من این است که اگر خانه ای روشن دارید که برای تان یکنواخت و خسته کننده شده است، از فرش هایی با رنگ های گرم بهره ببرید. درست مثل عکس بالا. البته نکات دیگری را هم که با هم بررسی کردیم را هم در نظر بگیرید، نکاتی مانند مساحت فضا و سبک های دکوراسیونی. 

مطلب پیشنهادی : بهترین فرش های ایرانی را بشناسیم!

blog post

فرش ذوالانواری در دکوراسیون منازل

blog post

فرش

نکات انتخاب فرش دستباف مدرن ایرانی

این که شما قصد دارید فرش تان را در کدام فضای داخلی استفاده کنید هم بسیار مهم است، اصلا همین نکته هم در انتخاب طرح و نقش فرش ها تاثیر گذار است. به طور مثال اگر قرار است این فرش را در فضای راهرو مورد استفاده قرار دهید، باید فرش ایرانی با طرح هایی ممتد را انتخاب کنید و از آن جایی که دکوراسیون داخلی راهرو ها کمتر مورد توجه قرار می گیرد شما می تواند فرش هایی را که طرح های شلوغ دارند انتخاب کنید تا به دکوراسیون داخلی راهرو خانه تان حس و حالی نو ببخشید. 

مطلب پیشنهادی : بهترین رنگ فرش برای پذیرایی، هم خودت میپسندی هم مهمونا

blog post

فرش

طرح فرش دستباف مدرن ایرانی می تواند بر چیدمان مبلمان های خانه هم تاثیر گذار باشد. یعنی حضور این فرش های می تواند بر مبلمان های شما حکم کند که چگونه چیده شوند. معمولا فرش هایی با طرح های مرکز گرا باعث می شوند تا مبلمان ها خانه صمیمانه تر در کنار هم چیده شوند، به صورت گرد و نزدیک به هم. پس باید قبل از انتخاب فرش به طراحی پلان و نقشه خانه تان هم توجه کنید، پس می توانید ببینید که فرش پهن کردن هم قوانین خاص خودش را دارد. 

مطلب پیشنهادی : چیدمان فرش در منزل، پاسخ به 5 پرسش متداول شما

blog post

فرش

البته برای فرش های ایرانی با طرح های مرکز گرا، انواع دیگری هم وجود دارد. فرش های مرکز گرایی که دارای قابی در اطراف خود هستند و به شما اجازه می دهد که به جای چیدمان گرد مبلمان، چیدمان خطی و مستطیلی را تجربه کنید، می بینید که طرح فرش های ایرانی می توانند حسابی قدرتمند باشند و برای دکوراسیون داخلی خانه تان تعیین تکلیف کنند. 

blog post

نمونه فرش های ابریشم گالری فرش احسانی

فرش ایرانی که در عکس بالا می بینید برای خانه هایی با دکوراسیون داخلی سنتی مناسب هستند و اگر آن ها را برای خانه های کلاسیک و یا حتی مدرن استفاده کنید به یک بی نظمی اساسی دامن زده اید. پس حواستان باشد که کدام طرح فرش ایرانی را برای کدام دکوراسیون استفاده می کنید. همچنین میتوانید از رنگ های داخل فرش برای انتخاب مبلمان و پرده استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی : فرش پهن کردن هم قوانینی دارد

blog post

فرش ذوالانواری در دکوراسیون منازل

اگر خیلی مایل هستید تا از فرش دستباف مدرن ایرانی در دکوراسیون داخلی مدرن و امروزی تان بهره بگیرد، باید حسابی حواستان به خود طرح و نقش ها باشد، حالا رنگ و اندازه ها بماند. باید حسابی در مورد خود نقش ها حساسیت به خرج دهید و حسابی بگردید تا طرح مورد نظرتان را بیابید. خیلی ها فکر می کنند که فرش های ایرانی با طرح و نقش هایی شبیه آن چه که در عکس بالا می بینید می تواند برای خانه های مدرن مناسب باشد، اما صرف رنگ های روشن آن و طرح های مشخص و جدا ازهم نمی توان گفت که این فرش برای خانه های مدرن مناسب است، این طرح های از جنس خانه های مدرن نیستند و بهتر است که خانه ای که در دکوراسیون داخلی آن از این فرش ها استفاده می شود رنگ و بویی از دکوراسیون سنتی و ایرانی وجود داشته باشد تا شاهد همنشینی خوبی باشید. 

" برای دیدن نمونه های بیش تر و همینطور تهیه فرش می توانید با اهالی فن و متخصصین فرش دستباف در چیدانه در ارتباط باشین"

در مورد فرش دستباف مدرن ایرانی بیش تر بدانید :

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
زیباترین طرح فرش دستباف، 6 نقش پرفروش

زیباترین طرح فرش دستباف، 6 نقش پرفروش

1398/11/26 ادامه مطلب
جلوگیری از سر خوردن فرش با 5 راه حل ساده!

جلوگیری از سر خوردن فرش با 5 راه حل ساده!

تاریخچه فرش ایرانی؛ فراز و نشیب این هنر اصیل!

تاریخچه فرش ایرانی؛ فراز و نشیب این هنر اصیل!

کسب و کارها پیشنهادی
شرکت تولیدی و بازرگانی فرش وارنا certificate
شرکت تولیدی و بازرگانی فرش وارنا

شرکت تولیدی و بازرگانی فرش وارنا

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مهندس مریم گائینی certificate
طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مهندس مریم گائینی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مهندس مریم گائینی

اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو certificate
اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو

اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent