visibility 9818 today 1395/3/25

چگونه با چیدمان مبلمان قناسی دیوار خانه را بپوشانیم؟

ترفندهای دکوراسیون: شاید به نظر چیدمان فضایی با زوایای غیر معمول کار دشواری باشد زیرا نمی توان مبلمان را به صورت سنتی داخل این فضا چید. اما می توان به زاویه های غیر معمول و دیوارهای کج به چشم فرصتی نگاه کرد که در فضاهای دیگر وجود ندارد. این نوع فضا می تواند طرحی متمایز برای دکوراسیون ایجاد کند که با فضاهای دیگر متفاوت باشد. بعضی از اتاق ها ممکن است بیش از یکی از این زوایا داشته باشند.

بهترین راه برای چیدن مبلمان در فضایی با دیوار قناس در نظر گرفتن کاربری و هدف فضا، اندازه و طرح اولیه اتاق، مبلمان و سبکی است که می خواهید در نظر بگیرید. در چنین فضایی باید بر اساس سبک زندگی و راحتی ساکنان و در عین حال جذابیت بصری چیدمان نهایی اتاق را انجام دهید. کلید چیدمانی این فضاها این است که مبلمان را هماهنگ با زاویه غیر معمول قرار دهید. در این فضا شما باید از زاویه اتاق تقلید کنید. با این کار دسترسی آسان، توازن و تقارن، ظاهر بزرگ، بهبود عملکرد و زیبایی برای فضا به ارمغان می آید. در ادامه با چیدانه همراه باشید...

blog post

طراحی داخلی پروژه مسکونی حس سیزدهم

قناسی دیوار چیست؟

 • اگر یکی از دیوارهای اتاق شما با زاویه ای غیر از 90 درجه کنار دیوار دیگر قرار گرفته، شما فضایی با زاویه غیر معمول و قناسی دیوار دارید.
 • اگر شومینه ای در گوشه ای از فضا به صورت زاویه دار وجود داشته باشد، اتاق شما اتاقی با زاویه غیر معمول است.
 • ممکن است وجود یک کانتر، راهرو یا دیواری کاذب سبب ایجاد اتاقی با زاویه غیر معمول باشد.

مطلب پیشنهادی: قناسی ساختمان را با طراحی دکوراسیون خلاقانه بپوشانید!

blog post

طراحی شومینه در نشیمن ویلا ی مشا دماوند

بهترین چیدمان مبلمان برای پوشاندن قناسی دیوار

 • در ابتدا نقطه کانونی اتاق را مشخص کنید. یک شومینه یا پنجره ای بزرگ در فضا یا حتی یک تابلوی زیبا می تواند به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شود.
 • تمامی مبلمان را به صورت زاویه دار و بر اساس زاویه دیوار غیر معمول فضا بچینیند. ولی فضای میانی این گروه مبلمان باید با حفظ تقارن و به صورت مواز با یکدیگر یا عمود بر هم قرار گیرند.

blog post

دکوراسیون فضای غذا خوری

 • برای رنگ آمیزی دیوارها از رنگ های روشن استفاده کنید، زیرا این رنگ ها اثر خشن زاویه های تیز را خنثی می کنند و قناسی دیوار را کمتر نشان می دهد.
 • نیازی نیست تمام عناصر مبلمان را به صورت سنتی داخل فضا داشته باشید. می توانید به جای یک میز پذیرایی بزرگ از چند میز کناری استفاده کنید و با استفاده از آن ها تعادل را در فضا ایجاد کنید.

blog post

سنگ آنتیک پارسیان دکور در فضای نشیمن

 • از مبلمانی با زوایای گرد و نرم استفاده کنید. با این کار تیزی گوشه های زاویه دار فضا تعدیل می شود.
 • نصب آینه ای بزرگ روی دیوار قناس فضای روبرو را انعکاس می دهد و از تأثیر دیوار با زاویه غیرمعمول می کاهد.

blog post

شومینه در دکوراسیون نشیمن منزل ایرانی

 • قطعه بزرگتر مبلمان را که در اتاق نشیمن کاناپه، در غذاخوری میز و در اتاق خواب تخت است، روبروی نقطه کانونی فضا قرار دهید. سپس باقی مبلمان یعنی مبل های تک نفره یا صندلی را با زاویه 90 درجه نسبت به قطعه اصلی قرار دهید تا حالت ال شکل به وجود آید.

blog post

طراحی مدرن آپارتمان پروژه الهیه

 • مبلمان را از دیوار زاویه دار دور کنید ولی برای ایجاد هماهنگی با کمک یک فرش گروه مبلمان را در مرکز فضا و با توجه به زاویه دیوار بچینید. تعادل بصری فضا را در نظر بگیرید. تمام قطعات بزرگ مبلمان باید در سراسر فضا پخش باشد.

blog post

طراحی داخلی فضای غذاخوری

 • نقطه ای دکوری و جذاب را با استفاده از عناصر تزیینی روبروی دیوار کج به وجود آورید. با این کار نگاه ها را از دیوار با زاویه غیر معمول دور و به سمت نقطه تزیینی متمرکز کنید.

blog post

پنل های دکوراتیو ایده آل پنل

 • در زاویه غیر معمول فضا از نیمکتی با کوسن های نرم و کتابخانه ای کوتاه بهره ببرید و کنجی برای مطالعه ایجاد کنید. با استفاده از آباژوری زمینی که نور آن به سمت کاناپه متمرکز شده است نگاه ها را از سمت دیوار دور کنید.

blog post

عکاسی از منزل خاص رامین و صبا در الهیه

 • اگر شومینه گوشه ای زاویه دار باعث ایجاد زاویه غیر معمول در فضا شده است، می توانید این عنصر را به فرصتی دکوراسیونی تبدیل کنید و مبلمان خود را مقابل آن بچینید.

blog post

عکاسی معماری از پروژه ی لواسان

در آخر مانند آنچه در مورد فضاهای دیگر گفتیم در اتاقی با زوایای غیر معمول هم بعد از چیدمان مبلمان مسیرهای ترافیکی را آنالیز کنید. داخل فضا راه بروید تا تمام مسیرهای رفت و آمد باز باشد و به وسیله مبلمان مسدود نشده باشد.

اگر شما هم در منزل خود دیوار قناس دارید و برای طراحی دکوراسیون آن از ایده های خلاقانه استفاده کرده اید، از طریق لینک همکاری با تحریریه چیدانه با ما ارتباط برقرار کنید تا دکوراسیون منزل شما موضوع مطلب های آینده ما باشد.

منبع: مجله منزل | نویسنده: سمانه قاضی

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
چگونه با چیدمان مبلمان قناسی دیوار خانه را بپوشانیم؟

چگونه با چیدمان مبلمان قناسی دیوار خانه را بپوشانیم؟

نحوه چیدمان پذیرایی به شکل مستطیل، پاسخ چیدانه به مخاطب!

نحوه چیدمان پذیرایی به شکل مستطیل، پاسخ چیدانه به مخاطب!

مخفی کردن شوفاژ و رادیاتور با 11 ترفند دکوراسیونی!

مخفی کردن شوفاژ و رادیاتور با 11 ترفند دکوراسیونی!

1398/11/21 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
عایق ساختمانی تهران نانو certificate
عایق ساختمانی تهران نانو

عایق ساختمانی تهران نانو

پیرامون گاردن certificate
پیرامون گاردن

پیرامون گاردن

مبلمان پارسه certificate
مبلمان پارسه

مبلمان پارسه

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent