visibility 10937 today 1395/4/2

رفع نم توالت و سرویس بهداشتی، چه باید کرد؟

تأسیساتایجاد شرایط تهویه مناسب وکافی در هر فضای مرطوبی الزامی است. یک تهویه مناسب می تواند با بخار و نم مبارزه کند و  آن را از بین ببرد و به این طریق از ایجاد کپک، فاسد شدن و زوال سطوح جلوگیری کند رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب همیشه بهترین گزینه بوده است. اگر بین رطوبت فضای سرویس بهداشتی و دیوارهای خارجی سدی لحاظ نکرده باشید باید منتظر صدمات ساختاری جدی و پوسته پوسته شدن رنگ دیوارها باشد. بنابراین برای رفع نم و رطوبت باید سریعا اقدام کرد. با چیدانه همراه باشید تا با هم راه کارهای رفع نم توالت و سرویس بهداشتی را بررسی کنیم.

ساده ترین نوع تهویه هوا و رفع نم توالت و سرویس بهداشتی روش طبیعی آن یعنی استفاده از پنجره است. اگر سرویس بهداشتی خانه شما پنجره دارد شانس آوردید زیرا به راحتی می توانید ساعاتی از روز آن را باز بگذارید تا هوای تازه به داخل و هوای داخل به خارج منتقل شود و همچنین نور خورشید به داخل راه یابد و سبب از بین بردن رطوبت شود. اما اگر از این فرصت بهره مند نیستید باید از روش های دیگر برای تهویه هوای سرویس بهداشتی استفاده کند.

blog post

سرویس بهداشتی پروژه عباس آباد (ناهید)

انواع سیستم های تهویه هوا

به طور کلی سه نوع تهویه هوا وجود دارد:

  • هواکش های چرخشی
  • سیستم تهویه هوا داکتی
  • هوا کش های مجازی خارج کننده

هواکش های چرخشی

همان طور که از نامشان پیداست این فن ها می توانند هوا را در فضا به چرخش در آورند. در این حالت هوای داخل به خارج نمی رود اما سبب می شود تا رطوبت موجود از روی سطح زمین از بین برود و فضا خشک شود. از نظر قوانین ساخت و ساز آپارتمان های مسکونی، وجود فن یا هواکش در سرویس بهداشتی، چه در سرویس بهداشتی هایی که تهویه طبیعی ندارند و چه در سرویس بهداشتی هایی که دارای پنجره هستند، لازم و ضروری است. زیرا ممکن است در برخی زمان ها مانند روزهای زمستانی باز گذاشتن پنجره برای تهویه هوا امکان پذیر نباشد.

سیستم تهویه هوا داکتی

در این نوع از سیستم تهویه، هوای مرطوب از طریق داکت (مجرایی که لوله تاسیساتی، هواکش ها و ... در آن تعبیه می شوند و تا بام ساختمان بالا می رود) به خارج از ساختمان منتقل می شود.

هوا کش های مجازی خارج کننده

این هواکش ها را می توان در هر قسمت از سقف یا روی دیوار نصب کرد که به صورت مجزا با فضای خارج در ارتباط هستند. نکته ای که در نصب این هواکش ها باید مد نظر قرار دهید این است که از سمت خارج دارای درپوشی کلاهک دار باشد.

blog post

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

انواع سیستم گرمایش فضا

یکی دیگر از سیستم هایی که هر سرویس بهداشتی باید به خوبی از آن برخوردار باشد سیستم گرمایشی مناسب است.

blog post

فضای سرویس بهداشتی آپارتمان بلو میلد

 سیستم گرمایش از کف

یکی از این سیستم های گرمایشی مناسب ست. این نوع سیستم هم به مقدار زیادی از به هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند و هم هیچ فضایی را اشغال نمی کند و کاملا نامرئی است. در این سیستم یا از آب گرم یا سیم های الکتریکی استفاده می شود که این عناصر کف را گرم و گرما را به تدریج به کل فضا منتقل می کند و در رفع نم توالت و سرویس بهداشتی بسیار مناسب است. کاشی های سرامیکی، سنگ و چوب بهترین ماده برای کفپوش با وجود این نوع سیستم گرمایشی می باشد.

مطلب پیشنهادی: گرمایش از کف: گرم کردن کف با کفپوش های گرمایشی

blog post

سرویس بهداشتی پروژه مسکونی پونک

سیستم گرمایش انگشتان پا

یکی دیگر از انواع سیستم های گرمایش است. در این سیستم دریچه در قسمت های بی استفاده و پرت مانند زیر کابینت روشویی قرار می گیرد و گرمای خوشایندی را تولید و به فضا منتقل می کند و کاشی های سرد را گرم می کند و زمانی که در مقابل آن می ایستید احساس گرما به شما دست می دهد.

blog post

طراحی داخلی سرویس بهداشتی پروژه کامرانیه

سیستم گرمایش حوله خشک کن ها

حوله خشک کن یا حوله گرم کن ها یکی دیگر از سیستم های گرماش در سرویس بهداشتی های جدید است که تا حد زیادی سبب رفع نم توالت و سرویس های بهداشتی می شود. حوله خشک کن ها دو نوع دارندو نوع سنتی که با چرخش آب گرم در سیستم گرم شده و نوع دوم که نوع الگتریکی است که برای گرم شدن باید با به برق وصل شود.

blog post

دکوراسیون حمام ساختمان زعفرانیه

لامپ های حرارتی

لامپ های حرارتی از دیگر راه ها برای گرم کردن فضای سرویس بهداشتی و رفع نم توالت است. این لامپ ها معمولا روی سقف نزدیک و یا خارج از کابین دوش نصب می شوند.

شما می توانید در قسمت سرمایشی،گرمایشی وسیستم تهویه مطبوع که از زیر مجموعه های اهالی فن چیدانه می باشند،شرکت ها و متخصصین مربوط به این حوزه را بیابید و با آن ها ارتباط برقرار کنید. 

گردآوری در تحریریه چیدانه

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
رفع نم و رطوبت دیوار و سقف ساختمان

رفع نم و رطوبت دیوار و سقف ساختمان

بوی بد خانه، با این 60 روش دیگه راحت میشی!

بوی بد خانه، با این 60 روش دیگه راحت میشی!

1398/12/23 ادامه مطلب
رفع نم توالت و سرویس بهداشتی، چه باید کرد؟

رفع نم توالت و سرویس بهداشتی، چه باید کرد؟

کسب و کارها پیشنهادی
طراحی مبلمان راینو ایران certificate
طراحی مبلمان راینو ایران

طراحی مبلمان راینو ایران

گالری فرش ماشینی فیروزه certificate
گالری فرش ماشینی فیروزه

گالری فرش ماشینی فیروزه

استودیو معماری نیارش certificate
استودیو معماری نیارش

استودیو معماری نیارش

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent