visibility 7256 today 1395/4/5

7 ترفند چیدمان مبلمان در دکوراسیون اتاق نشیمن

نشیمن: یک خانه ویلایی بزرگ یا یک آپارتمان کوچک؛ در هر خانه‌ای که زندگی می‌کنید بهتر است به آرامش خودتان و خانواده‌تان احترام بگذارید و بخشی از خانه را به دوست‌داشتنی‌ترین و مهربان‌ترین قسمت خانه تبدیل کنید؛ بخشی که می‌شود اسم آن را "اتاق نشیمن" گذاشت. اگر کمی هوش و ظرافت به خرج دهید، این اتاق نشیمن همان جایی از خانه است که می‌تواند بعد از یک روز کاری همه اعضای خانواده را دور هم جمع کند تا از احوال روزانه همدیگر صمیمانه باخبر شوند؛ همان‌جایی که می‌توانید در یک روز تعطیل روی مبل‌های راحتی‌تان لم دهید و مطالعه کنید یا یک دوست صمیمی را به خوردن یک چای و کیک عصرانه دعوت کنید و گپ بزنید. در خانه‌ای با هر متراژ می‌توانید یک اتاق یا فضای نشیمن داشته باشید به شرط آنکه از مبلمانی راحت و متناسب با متراژ خانه‌تان استفاده کنید و جای یک سری اجزا را در فضای نشیمن خانه‌تان خالی نگذارید. با چیدانه همراه باشید...

blog post

مبل چرم راحتی در دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی

1. تعریف مسیر و فضا در دکوراسیون اتاق نشیمن

در همه اتاق‏های نشیمن یک‌سری وسایل مشترک پیدا می‌شود. یکی از اولین اصول یک اتاق نشیمن خوب، چیدن مبلمان به شکلی است که یک مسیر بدون مانع برای رسیدن به فضاهای دیگر خانه داشته باشید. این مسیر حرکت بهتر است ۷۰ تا ۹۰ سانتی‌متر عرض داشته باشد.

دومین اصل هم درست کردن یک قوس گفت‌وگو در اتاق نشیمن است. مبلمان را طوری کنار هم قرار دهید که وقت گپ زدن با اهالی یا ‌مهمان‏تان صدای یکدیگر را راحت بشنوید.

blog post

مبل حصیری در اتاق نشیمن مدرن

2. کاناپه تکی در دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

برای یک اتاق نشیمن کوچک از کانا‌په‌های تکی استفاده کنید که هم مدرن و راحتند و هم شکل اتاق نشیمن‌تان را منظم می‌کنند. کاناپه یکی از پرمصرف‌ترین وسایل اتاق نشیمن است بنابراین یک کاناپه با کیفیت بالا و در عین حال راحت بخرید؛ کاناپه‌ای که بتوانید روی آن لم دهید و کمی ولو شوید اما بعد از مدتی شکل اولیه‌ آن تغییر نکند. کاناپه تکی راحت می‌تواند حدود ۲۱۳ سانتی‌متر طول و ۹۸ سانتی‌متر عمق داشته باشد. برای آپارتمان‌های کوچک کاناپه‌ای بخرید که حدود ۱۸۰ سانتی‌متر باشد تا بتوانید از باقیمانده فضای اتاق استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ ایده چیدمان دکوراسیون نشیمن های باریک و کوچک

blog post

مبل ال راحتی

3. مبلمان ال شکل در دکوراسیون نشیمن

اگر اتاق نشیمن بزرگی دارید، می‌توانید از یک کاناپه چند بخشی ال‌شکل به عنوان مبلمان اصلی اتاق استفاده کنید. کاناپه ال‌شکل فضای بیشتری اشغال می‌کند اما اگر در جای درستی قرار بگیرد می‌تواند یک فضای دنج برای اتاق‌تان بسازد؛ فضایی یک‌دست که صمیمیت اتاق نشیمن تان را بالا می‌برد و همه اعضای خانواده می‌توانند روی تکه‌های مختلف مبلمان راحت بنشینند.

blog post

مبلمان ال در دکوراسیون نشیمن

اگر فضای جداگانه‌ای برای اتاق نشیمن ندارید، می‏توانید با انتخاب یک مبلمان ال‌شکل که رنگ تند و متضادی با رنگ دیوارها و کف خانه دارد، کمی بین فضاهای خانه جداسازی انجام دهید و یک اتاق نشیمن برای خانه‌تان بسازید.

مطلب پیشنهادی: بهترین مبل راحتی برای دکوراسیون خانه های کوچک

blog post

دکوراسیون داخلی ویلای فردوس

4. صندلی تکی در دکوراسیون اتاق نشیمن

اگر به فضای نشستن بیشتری از مبلمان راحتی اتاق نشیمن‌تان نیاز دارید، می‌توانید متناسب با مبلمان اصلی از صندلی‌های تکی یا نیمکت‌های کوچک استفاده کنید. این صندلی‌ها یا نیمکت‌ها را طوری در نزدیکی مبل اصلی قرار دهید که قوس گفت‌وگوی اتاق نشیمن از بین نرود؛ طوری که اگر ‌مهمانی روی یکی از صندلی‏های تکی نشست، بتوانید راحت از او پذیرایی کنید. در انتخاب رنگ رویه صندلی‌ها و نیمکت‌ها خلاقیت به خرج دهید و به عنوان مثال آنها را با رنگ کوسن‌های روی مبل تکی اصلی هماهنگ کنید.

blog post

مبلمان مدرن باتیک

5. میز پذیرایی در دکوراسیون اتاق نشیمن

میزهای پذیرایی معمولا نقطه کانونی یک اتاق نشیمن هستند. این میزها باید زیبا و کاربردی باشند. اگر فضای اتاق‌تان کوچک است از یک میز گرد یا بیضی‌شکل استفاده کنید اما اگر فضای بزرگ‌تری دارید یک میز مربع برای اتاق نشیمن‌تان مناسب‌تر است. میزها را خیلی دورتر از مبل‌ها قرار ندهید. حداکثر فاصله میز اتاق نشیمن تا کاناپه‌ها و صندلی‌ها باید ۴۵ تا ۵۰ سانتی‌متر باشد؛ طوری که راحت به خوراکی‌‌های روی میز دسترسی داشته باشید. بدین منظور می توانید ۸ میز جلو مبلی و میز عسلی شیک برای دکوراسیون منزل که قبلا به شما معرفی کرده ایم را ببینید.

blog post

عکاسی معماری از آپارتمان حافظی

6. چیدمان مبلمان جلوی تلویزیون در دکوراسیون نشیمن

خیلی‌ها دوست دارند شب‌ها وقتی روی مبل راحتی لم داده‌اند، فیلم یا برنامه‌های تلویزیونی تماشا کنند. حواس‌تان باشد ابعاد تلویزیون اتاق نشیمن را با توجه به ابعاد مبلمان و اندازه فضای اتاق انتخاب کنید. با توجه به اینکه این روزها تلویزیون‌‌ها معمولا ۴۲ اینچ به بالا هستند، باید مبلمان را در فاصله سه متری از تلویزیون قرار دهید. به ارتفاع تلویزیون هم دقت کنید. ارتفاع میز تلویزیون باید بین ۳۰ تا ۵۰ سانتی‌متر باشد. اگر تلویزیون را روی دیوار نصب می‌کنید باید حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ سانتی‌متر از کف خانه فاصله داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین مبل و کاناپه برای جلوی تلویزیون کدام است؟

blog post

فضای نشیمن آپارتمان دامون ساحلی

7. لوازم دکوری در دکوراسیون نشیمن

وسایل دکوری، زیبایی اتاق نشیمن‌تان را تضمین می‌کند. اگر اتاق‌تان کوچک است از تابلوهای کوچک چند تکه که رنگ‌شان با رنگ مبلمان‌تان متناسب است، استفاده کنید و اگر فضای بزرگ‌تری دارید، یک تابلوی نقاشی بزرگ که دیدنش حس خوبی به شما می‌دهد، دیوار اتاق‌تان را زیبا می‌کند. تابلوها را در ارتفاعی قرار دهید که قسمت بالای تابلو با خط دید شما هم‌تراز باشد.

blog post

آباژور متناسب با رنگ دکوراسیون منزل

گلدان‌های کوچک طبیعی و یادگاری‌های کوچک که روی میز کنار صندلی راحتی قرار می‌گیرند هم گزینه‌های خوبی برای دلپذیر کردن اتاق نشیمن هستند. آباژور را هم فراموش نکنید. می‏توانید با یک آباژور هم پرتی فضای بین مبل‏ها و دیوار را پر کرده و هم با تنظیم نور اتاق، فضای بهتری ایجاد کنید.

حالا شما بگویید چه ایده هایی برای طراحی دکوراسیون نشیمن و پذیرایی خود به کار برده اید؟ برای نمایش دکوراسیون خلاقانه خانه خود می توانید با تحریریه چیدانه و مجله منزل همکاری کنید و تصاویر زیبای خانه خود را به نمایش بگذارید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: مینا توسلیان

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون نشیمن کوچک، چه کاری از دست من برمیاد؟

دکوراسیون نشیمن کوچک، چه کاری از دست من برمیاد؟

دکوراسیون نشیمن مدرن، ایده‌هایی ساده اما کاربردی

دکوراسیون نشیمن مدرن، ایده‌هایی ساده اما کاربردی

1400/10/15 ادامه مطلب
مدل چیدمان کاناپه، چگونه مبل بزرگ را در نشیمن کوچک جا دهیم؟

مدل چیدمان کاناپه، چگونه مبل بزرگ را در نشیمن کوچک جا دهیم؟

کسب و کارها پیشنهادی
لوستر روژانو certificate
لوستر روژانو

لوستر روژانو

گالری نقاشی خط پرارین certificate
گالری نقاشی خط پرارین

گالری نقاشی خط پرارین

طراحان دکور هنرمند certificate
طراحان دکور هنرمند

طراحان دکور هنرمند

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent