آپارتمان اجاره ای خود را دست کم نگیرید، 12 ایده دکوراسیونی!

ترفندهای دکوراسیون: «به موجب این قرارداد مستاجر ملزم می‌شود که به تمامی تعهداتی که در ذیل ذکر شده است مقید باشد. . .» در همه قراردادهای امروزی بین صاحبخانه‌ها و مستاجرها این جمله کذایی را می‌توان پیدا کرد. جمله‌ای خاص که شرح تعهدات و بایدها و نبایدهای اجاره‌نشین‌ها را در قبال مالک خانه می‌رساند. قراردادهایی که برای محکم‌کاری رابطه این دو گروه با هم بسته می‌شود اما مگر جایی از این قرارداد آمده که مستاجر حق شیک بودن ندارد؟ هیچ قراردادی هر قدر سخت و محکم نمی‌تواند حق سلیقه به خرج دادن مستاجر در خانه‌ای که مال او نیست را بگیرد. پس اگر در فصل نقل و انتقال خانه پای امضای یکی از این قراردادها نشستید از هیچی نترسید. ما راه‌های زیباتر کردن خانه‌ای را که فقط سندش به نام شما نیست نشان می‌دهیم! با چیدانه همراه باشید...

blog post

کاناپه راحتی در نشیمن

در آپارتمان اجاره ای خود مغلوب رنگ سفید نشوید!

خیلی از صاحبخانه‌ها قبل از اینکه خانه را تحویل مستاجرشان بدهند در و دیوار خانه را رنگ می‌کنند. به ساده‌ترین شکل ممکن و با دم دستی‌ترین رنگ و طرحی که توی بازار هست. این وسط مستاجر بی‌نوا حق دخالت در رنگ دیوار را نخواهد داشت. اگر زمانی یکی از این خانه‌های یکدست سفید رنگ شده حاضر و آماده را کرایه کردید هیچ نگران نباشید. همیشه لازم نیست برای داشتن خانه‌ای رنگی سراغ دیوارها بروید. شما می‌توانید این بار دنبال رنگ زدن یکی از اسباب خانه باشید. اینجا که دیگر صاحبخانه نمی‌تواند دخالت کند. رنگ زدن یک قطعه بزرگ در خانه مانند یک میز، عوض کردن پارچه مبل‌ها با رنگ‌های خاص و. . . می‌تواند خیلی راحت مشکل را برای همیشه حل کند.

blog post

دکوراسیون داخلی منزل سلطنتی در فرمانیه تهران

تجربه کاغذ دیواری در آپارتمان اجاره ای

این روزها دنیای کاغذ دیواری‌ها زیر و رو شده است. کافی است فقط یک نصف روز در راسته فروشندگان دیوار پوش‌ها قدم بزنید تا با دنیای تازه آنها آشنا شوید. به خصوص حضور تازه کاغذ‌های دیواری‌ موقتی که چند وقتی است خیال خیلی از مستاجرها را از بابت هزینه و. . . راحت کرده. این کاغذهای دیواری که چاپ دیجیتال دارند با هر طرح و رنگی که خودتان بخواهید چاپ می‌شوند و به راحتی هم قابل انتقال به خانه دیگر هستند. قیمت بالایی هم ندارند اما اگر باز هم دلتان زیاد با این کاغذدیواری‌ها جدید صاف نمی‌شود می‌توانید سراغ ارزان‌ترین کاغذهای دیوای بازار بروید. غیر از اینکه جنس کاغذها در قیمت‌شان تاثیر دارد، خیلی وقت‌ها طرح و نقشه‌های جدیدتر هم در قیمت‌ها دست دارند. انتخاب مدلی قدیمی‌تر یا حتی ساده با جنسی ساده می‌تواند کارساز باشد. یکی، دو سال که دیگر این حرف‌ها را ندارد. ضمن اینکه می‌توانید کوچک‌ترین دیوار خانه را فقط با یک طرح خاص کاغذ دیواری کنید.

blog post

آینه کنسول چوبی در دکوراسیون کلاسیک

در آپارتمان اجاره ای خود با جرأت میخ بکوبید!

اصلا از اینکه دیوارهای خانه را سوراخ کنید نگران نباشید. دیگر دوره صاحبخانه‌هایی که قبل از تحویل خانه سوراخ و سنبه‌ها را برای پیدا کردن یک خرابی احتمالی می‌گشتند گذشته است. این روزها دیگر می‌توان به‌راحتی هر قدر که خواستید به دیوارها میخ بکوبید. اگر هم این دسته صاحبخانه‌های بهانه‌گیر هنوز هستند، باز هم جای نگرانی نیست. حساب کردن خسارت‌های احتمالی برای چسباندن تابلوهای هنری به داشتن دیواری خالی و بی‌روح در یک خانه اجاره‌ای می‌ارزد. نقاشی، پوستر، عکس، نقشه، آینه و. . . را به دیوارها آویزان کنید. این وسط اگر تابلویی دارید که با فضای خانه هماهنگی ندارد می‌تواند به عوض کردن قاب آن فکر کنید. بهترین روش برای نصب کردن تابلو در خانه‌های اجاره جسباندن گروهی آنهاست. این طوری شاید نقص دیوارها از مستاجر قبلی هم کمتر به چشم بخورد.

blog post

مبل حصیری در اتاق نشیمن

لوسترهای خودتان را به آپارتمان اجاره ای تان ببرید!

اصلا لازم نیست که لوسترهای اجباری صاحبخانه‌ها را تحمل کنید. چراغ‌ها بهترین وسیله‌هایی هستند که می‌شود آنها را در هر فضایی استفاده کرد. فقط کافی است که چراغ را متناسب با فضایی که هر سال اجاره می‌کنید در نظر بگیرید. یک لوستر خیلی بزرگ ممکن است در خانه‌ای که اتاق نشیمن کوچکی داشته باشد مناسب به نظر نرسد؛ برای همین یک دست لوستر ساده و البته دلخواه را انتخاب کنید و در خانه اجاره‌ای‌تان نصب کنید. فقط یادتان باشد لوسترهای صاحبخانه را کناری بگذارید که سر وقتش بتوانید تحویلش بدهید. اگر هم نور خانه کمتر از نیازتان است می‌توانید به منابع نوری دیگر به غیر از لوستر فکر کنید؛ مانند آباژورهای رومیزی یا زمینی.

blog post

مبل راحتی گرد در دکوراسیون داخلی منزل

 فکر کنید خانه خودتان است!

خیلی از مستاجرها یک جمله خاص دارند. «ان‌شالله خانه که خریدیم یک دست مبل خوب هم می‌خریم.» این یعنی آنهایی که اجاره‌نشین هستند هنوز به داشتن خانه‌ای برای خودشان عادت ندارند. اما واقعیت این است که تملک خانه نباید در انتخاب شما برای داشتن بهترین اسبابی که دوست دارید دخیل باشد. مستاجرها عادت دارند که ساده‌ترین اشیایی را که به آن هیچ علاقه‌ای ندارند به خانه بیاورند؛ فقط به این بهانه که در اسبابکشی مداوم هستند و معلوم نیست خانه بعدی چه شکلی باشد. درست است. شاید داشتن یک کتابخانه بزرگ یا مبل‌های کامل و ناهارخوری برای یک خانه اجاره‌ای مناسب نباشد اما دلیلی ندارد که شما دست از خرید مبل با کیفیت بهتر و زیباتر بکشید. بدترین دشمن یک دکوراسیون خوب به کار بردن وسایل ارزان و دم دستی برای پر کردن فضاست. یادتان بماند برای نداشتن فضا می‌شود برنامه داشت!

فرش‌های کوچک برای آپارتمان اجاره ای خود انتخاب کنید!

خانه‌ای پوشانده شده از فرش. خیلی از مردم امروزی با این قضیه مشکل دارند. اما داستان این است که یک خانه پوشیده از فرش خیلی بهتر از خانه‌ای با پارکت‌های خراب یا سرامیک‌های شکسته و با رگه‌های سیاه است. روی هم رفته قالی‌ها و فرش‌ها می‌توانند با رنگ و طرح‌های خاص‌شان به خانه‌های اجاره‌ای نمای خوبی بدهند. پس حتی اگر کفپوش‌های خانه هم درست و حسابی بودند باز هم از معجزه فرش‌ها غافل نشوید. فقط باید به فکر قالی‌های کوچک باشید و تقریبا فرش‌های بزرگ‌تر از 3 مترمربع را بی خیال شوید. فرش‌های کوچک و قالی‌ها به راحتی در هر خانه‌ای جا می‌گیرند.

blog post

دکوراسیون تلفیقی در نشیمن آپارتمان خیابان فرشته

در انتخاب رنگ برای آپارتمان اجاره ای خود محتاط باشید!

درست است که رنگ‌ها می‌توانند خانه را از نظر شادابی دکوراسیون زیر و رو کنند اما باید این محدودیت را هم در نظر داشته باشد که شما یک مستاجر هستید و ممکن است یک دفعه وارد فضای خاصی بشوید که دیگر داشتن وسایل رنگی زیاد خوشایند نباشد. بیشتر خانه‌های اجاره‌ای دیوارهای سفید یا استخوانی دارند اما اگر روزی وارد خانه‌ای شدید که دیوارهای قرمز یا آبی داشت آن وقت تکلیف چیست. برای اینکه به این مشکل بر نخورید بهتر است صندلی‌ها و کاناپه‌ها را در طیف رنگ‌های خنثی مانند طوسی یا سفید یا بژ، شکلاتی و. . . انتخاب کنید. این رنگ مبل‌ها را می‌توان به راحتی با چند کوسن رنگی شاداب کرد اما برای غیر آن شاید کمی به مشکل بربخورید.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ ترفند تغییر دکوراسیون بدون یک ریال هزینه!

در آپارتمان اجاره ای خود با آینه‌ها فضا را دوبرابر کنید!

 از معجزه آینه‌های قدی در خانه‌های اجاره‌ای غافل نشوید. هر قدر در خانه‌های اجاره‌ای از آینه بیشتر استفاده شده باشد آن وقت دیگر مشکل نور و بازتاب رنگ‌ها را نخواهید داشت. سعی کنید همیشه یک آینه بزرگ در قسمتی از خانه نصب کنید یا یک آینه قدی را در محلی مناسب از خانه قرار بدهید. آینه‌ها بیشتر در خانه‌های باریک به درد می‌خورند. پس اگر می‌خواهید خانه‌تان را کمی بزرگ‌تر کنید نیازی نیست سراغ خرید وسیله خاصی بروید. آینه وسیله‌ای است که در هر خانه‌ای هم کاربرد دارد. حتی اگر مجبور باشید آن را در اتاق خواب‌تان جا بدهید.

blog post

فضای داخلی سوئیت نرگس در هتل بام سبز رامسر

برای آپارتمان اجاره ای خود سبک خودتان را داشته باشید!

نگذارید که هیچ عاملی در سبک دکوراسیونی که انتخاب کرده‌اید و سال‌ها به دنبالش بودید تاثیر داشته باشد. اما هنوز معلوم نیست که شما به چه خانه‌ای در نهایت می‌رسید؛ خانه‌ای قدیمی یا نوساز و مدرن. مساله شرایط شماست. فقط نباید اجازه بدهید که این مساله روی سبک دلخواه شما تاثیر بگذارد. اگر ایده شما کلاسیک است یا روستیک باید در یک خانه نوساز هم این سبک را داشته باشید و برعکس. اگر سبک مدرن داشته‌اید باید در یک خانه قدیمی کلنگی هم این ایده را پیاده کنید. خانه‌ها تغییر می‌کنند اما شما نه. مهم‌ترین کاری که باید در این میان انجام بدهید تهیه خرده ریزهای خاص، متناسب با سبک دکوراسیون‌تان است. این خرده‌ریزها می‌توانند هر خانه‌ای را زیر و رو کنند و البته به راحتی هم قابل حمل هستند.

blog post

دکوراسیون ساحلی در سوئیت کاملیا در رامسر

در آپارتمان اجاره ای خود پرده‌ها را مجلل انتخاب کنید!

بزرگ‌ترین اشتباه مستاجرها بها ندادن به پرده‌هاست. بهانه‌شان هم این است که معلوم نیست سال بعد خانه‌مان چه جور پنجره‌ای داشته باشد. شکل و شمایل پنجره خانه‌تان معلوم نیست اما سبک و سلیقه شما که تغییر نمی‌کند. هیچ عنصری مانند پرده نمی‌تواند در زیبایی خانه تاثیر داشته باشد. بنابراین سعی نکنید فقط با یک پرده ساده عیب و ایرادهای پنجره‌ها یا منظره پشت آن را بپوشانید. شما هر پرده‌ای که متناسب با سلیقه‌تان انتخاب کنید و فکر سال بعد و خانه بعد نباشید. این کوچک‌ترین کاری است که یک مستاجر می‌تواند برای بهتر شدن حال و هوای اجاره‌نشینی‌اش بکند.

blog post

مبلمان راحتی جدید برای دکوراسیون نشیمن

در آپارتمان اجاره ای خود از تاقچه غافل نباشید!

از وسایل دو منظوره بیشتر استفاده کنید. اگر در حال انتقال به خانه‌ای کوچک هستید و دست و بالتان هم در اضافه کردن کمدها یا کابینت‌ها بسته است می‌توانید به دنبال وسایلی باشید که هم مساله ذخیره‌سازی وسایل اضافه خانه را حل کند هم اینکه جنبه‌ دکوری و تزیینی داشته باشد. مانند اضافه کردن تاقچه‌ها در آشپزخانه که با نمای باز ظرف‌های سرامیکی در زیبایی خانه کمک می‌کنند. انتخاب یک کنسول ساده برای ظرف‌ها در کنار اتاق‌نشیمن هم ساده‌ترین روش ممکن است. هم ظرف‌های اضافه سر و سامان می‌گیرند و هم دکوری‌های خانه رویش جا خوش می‌کنند. تاقچه‌ها همیشه در کنج اتاق‌ها بهترین یار مستاجرها هستند.

blog post

آینه کاری مدرن روی دیوار

در آپارتمان اجاره ای خود گل‌ها را یادتان بماند!

تا جایی که می‌توانید سراغ گل و گیاه بروید. شاید گفتن‌اش ضرورتی نداشته باشد اما تاثیر آن در خانه‌های اجاره‌ای آن قدر زیاد است که خیلی از طراحان دکوراسیون از آن به عنوان یکی از مهم‌ترین فاکتورها زیبایی این دسته خانه‌ها یاد می‌کنند. گل‌های آپارتمانی خیلی اوقات می‌توانند کم و کاستی هر خانه‌ای را رفع کنند. البته باید اهل‌اش باشید. چرا که یک گلدان پلاسیده خیلی حال و هوای خانه را افسرده‌تر از قبل می‌کند. بنابراین اگر زیاد اهل گل نیستید لازم نیست از گلدان‌های حرفه‌ای استفاده کنید. کاکتوس‌ها و گل‌های گوشتی یا بنفشه آفریقایی زحمت زیادی ندارند و در هر آپارتمانی جواب می‌دهند. جا دادن یکی، دو تا از این گلدان‌ها روی تاقچه‌ها یا میزهای کنار مبل‌ها خانه را از داشتن هر دکوراسیون خاصی بی‌نیاز می‌کند.

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی و دیدن می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون داخلی های زیبا و دوست داشتنی لذت ببرید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: ماندانا بخشایش

نویسنده:

دبیر اجرایی مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
چیدمان خانه صد متری، خلاقیت این زوج برای آپارتمان اجاره ای!

چیدمان خانه صد متری، خلاقیت این زوج برای آپارتمان اجاره ای!

مدل خانه دو خوابه شیک، خانه خوش آب و رنگ سپیده و حبیب + تصاویر

مدل خانه دو خوابه شیک، خانه خوش آب و رنگ سپیده و حبیب + تصاویر

تغییر دکوراسیون برای عید، پاسخ به 5 سوال رایج در چیدمان!

تغییر دکوراسیون برای عید، پاسخ به 5 سوال رایج در چیدمان!

1396/11/19 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان چوبی هنر خم چوب certificate
مبلمان چوبی هنر خم چوب

مبلمان چوبی هنر خم چوب

محصولات دکوراتیو آیلاموند certificate
محصولات دکوراتیو آیلاموند

محصولات دکوراتیو آیلاموند

دکوپارم certificate
دکوپارم

دکوپارم

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent