visibility 15554 today 1401/2/5

27 مدل میز ناهار خوری کلاسیک شیک و زیبا + نکات خرید

یکی از مهم‌ترین اصول طراحی دکوراسیون هماهنگی بین سبک وسایل مختلف منزل، اکسسوری‌ها و مبلمان منزل است. شما با داشتن یک خانه با دکوراسیون به سبک مدرن نمی‌توانید مبلمانی به سبک کلاسیک برای منزل خود انتخاب کنید. یکی از وسایل منزل، میز ناهارخوری است که اغلب افراد به هنگام خرید مبلمان برایش تصمیم می‌گیرند. اگر تصمیم به داشتن خانه‌ای به سبک کلاسیک دارید مبلمان و میز ناهار خوری کلاسیک بهترین انتخاب برای منزل شماست. با این مطلب از چیدانه همراه باشید.

 

مدل میز ناهار خوری کلاسیک و فرق آن با مدل سلطنتی

مبلمان هر خانه از عناصری است که هر فردی با ورود به منزل توجهش به آنها جلب می‌شود. دکوراسیون خانه‌ای که مبلمان کلاسیک و شیک دارد با میز ناهارخوری کلاسیک تکمیل می‌شود. میز ناهار خوری کلاسیک برای خانه‌ای که مبلمان سلطنتی دارند هم گزینه‌ی مناسبی است. میز ناهار خوری کلاسیک با میز ناهار خوری استیل یا سلطنتی در یک سبک جای می‌گیرد ولی با این حال تفاوت‌های کمی با یکدیگر دارند. 

میزناهاخوری کلاسیک تزیینات و منبت‌کاری‌های کمتری نسبت به نهارخوری سلطنتی یا استیل دارد. به طور کلی میز ناهارخوری کلاسیک ساده‌تر، دارای چوب کمتر، وزن کمتر و در نتیجه قیمت پایین‌تری نسبت به مدل ناهار خوری سلطنتی یا استیل است.

ناهارخوری کلاسیک، تکمیل کننده دکوراسیون کلاسیک منزل!

به گفته متخصصان، دکوراسیون کلاسیک از جمله سبک های دکوراسیون داخلی است که مناسب خانه‌های با مساحت بالاست چرا که مبلمان در این سبک جای بیشتری نسبت به میز ناهارخوری مدرن نیاز دارند. اگر تصمیم به تهیه میز ناهارخوری گرفته‌اید و سبک دکوراسیون منزلتان کلاسیک است، مطمئنا سرویس ناهار خوری کلاسیک آن را تکمیل خواهد کرد. 

این مطلب را درباره مدل مبل کلاسیک بخوانید.

اگر به سبک کلاسیک علاقه‌مند هستید ولی فضای منزلتان کوچک است برای خرید میز ناهار خوری کلاسیک از مدل‌های جمع‌جورتر استفاده کنید تا دکوراسیون خانه شلوغ نشود. در عین حال باید به دو نکته مهم دیگر نیز توجه داشته باشید:

 • جای مناسب میز ناهارخوری
 • سبک و رنگ میز ناهار خوری کلاسیک

بهترین جا برای قرار دادن میز غذا خوری کلاسیک کجاست؟

یکی از چالش‌های افراد در چیدمان وسایل خانه، قرار دادن میز ناهارخوری در جای مناسب است. میز ناهارخوری کلاسیک نسبت به میزناهارخوری مدرن فضای بیشتری اشغال می‌کند در نتیجه مسئله‌ وجود فضای کافی باید قبل از خرید میز ناهارخوری بررسی شود. بعد از اینکه مطمئن شدید این مدل میز با توجه به مساحت و سبک دکوراسیون خانه، برای منزل شما مناسب است، نکته های زیر را برای جانمایی آن در نظر بگیرید:

 • میز ناهارخوری را در فضایی قرار دهید که دورتادور آن جای کافی برای رفت‌وآمد داشته باشد
 • بهتر است از گذاشتن ویترین و کنسول و.. در نزدیکی میزناهارخوری بپرهیزید
 • میزناهارخوری را حتی الامکان در نزدیکی آشپزخانه قرار دهید تا پذیرایی راحت‌تر انجام شود
 • با توجه به اینکه مدل میز ناهارخوری کلاسیک و استیل به فضای بیشتری نیاز دارند، در صورتی که فضای کافی در منزل خود ندارید می‌توانید یک طرف میز ناهارخوری را به دیوار بچسبانید و در زمان مهمانی آن را کمی جابه‌جا کنید

میز ناهارخوی کلاسیک، چند نفره باشد؟

اندازه میز و تعداد صندلی‌های میزناهارخوری کلاسیک با توجه به مساحت فضای قرارگیری میزناهارخوری، تعداد افراد خانواده و رفت‌وآمد مهمان دارد. میز ناهار خوری‌های 6 و 8 نفره جزو ست ناهارخوری پر طرفدار و پرفروش‌ هستند. 

گاهی اوقات تفاوت قیمت بین میز ناهارخوری 6 نفره و میز ناهار خوری 8 نفره مقدار زیادی نیست در نتیجه در صورت داشتن فضای کافی در خانه شاید خرید ناهارخوری 8 نفره اقتصادی‌تر باشد.

مدل میز ناهار خوری کلاسیک در فرم‌ها و رنگ‌های مختلف

میز ناهارخوری کلاسیک در انواع فرم‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و شما می‌توانید مدل‌های مختلف میز گرد و یا مستطیلی را انتخاب کنید. اغلب میزهای مستطیلی شکل برای فضاهایی که خیلی بزرگ نیستند انتخاب می‌شوند تا راحت‌تر جانمایی شود.

میز ناهارخوری کلاسیک بخش زیادی از دکوراسیون خانه را تشکیل می‌دهد، در نتیجه انتخاب رنگ مناسب با سبک و رنگ غالب دکوراسیون منزل بسیار اهمیت دارد. اگر در دکوراسیون‌تان اغلب از وسایل چوبی استفاده کرده‌اید، به تنالیته رنگ چوب میزناهاخوری کلاسیک توجه کنید تا به بقیه دکوراسیون خانه هماهنگ باشد.

6 نکته مهم درباره خرید و چیدمان مدل میز ناهار خوری کلاسیک:

 1. برای داشتن ناهارخوری کلاسیک، به رنگ دیوارهای فضای غذاخوری و اکسسوری‌هایی که در غذاخوری قرار می‌دهید توجه کنید. بهتر است رنگ‌های مناسب با دکوراسیون کلاسیک مانند نقره‌ای و طلایی انتخاب کنید. اکسسوری‌های شیشه‌ای، استیل و نقره‌ای دکوراسیون غذاخوری شما را کلاسیک جلوه می‌دهد.
 2. به استاندارد بودن اندازه‌های میز و صندلی توجه کنید، و در زمان خرید با نشستن بر روی صندلی، آنها را امتحان کنید. ارتفاع میز ناهار خوری را باید به نسبت قد خود بسنجید تا وقتی پشت آن قرار گرفتید رویه میز تا قفسه سینه شما باشد.
 3. اگر در خانه کودک دارید و احتمال کثیف شدن پارچه‌های صندلی بیشتر است، در انتخاب رنگ صندلی‌های میز ناهارخوری دقت کنید.
 4. قبل از تصمیم نهایی برای خرید میزناهارخوری کلاسیک، به ضمانت محصول توجه کنید.
 5. هنگام خرید میز ناهار خوری کلاسیک به نحوه‌ی اتصالات پایه‌های صندلی و سطح میز به‌ پایه‌هایش توجه کنید، چرا که بیشترین آسیب‌ها از همین قسمت به صندلی و میز وارد می‌شود.
 6. اگر در خانه‌ی اجاره‌ای زندگی می‌کنید و هر چند سال یکبار مجبور هستید که جابه‌جا شوید، به وزن و مدل میز و صندلی ناهارخوری توجه کنید تا در حین اسباب کشی کمتر دچار آسیب شوند و با زحمت کمتری آنها را در چیدمان منزل جابه‌جا کنید.

میز ناهارخوری کلاسیک باکیفیت بخرید!

یکی از مهم‌ترین مسائل در انتخاب درست وسایل خانه و همچنین میز ناهارخوری کلاسیک توجه به کیفیت و انتخاب جنس مناسب آن است. همانطور که گفته شد میزناهارخوری کلاسیک از چوب ساخته می‌شود و در آن منبت‌کاری و تزیینات بیشتری به کار می‌رود، در نتیجه در مدل های کلاسیک میز ناهار خوری، جنس چوب به کار رفته اهمیت زیادی دارد. چوب‌های متداول برای ساخت میزناهارخوری کلاسیک چوب‌های گردو، روس و راش هستند. 

در این بین چوب راش از نظر تراکمی که دارد و قیمت مناسب آن، گزینه‌ی مناسبی برای مدل میز ناهار خوری کلاسیک است. همچنین باید به نحوه‌ اتصالات پایه‌های صندلی و جنس پارچه‌ و فوم به کار رفته در محصول نیز توجه کرد. 

میز ناهارخوری نئوکلاسیک

اگر شما علاقه مند به سبک کلاسیک هستید و در عین حال می‌خواهید منزل‌تان حال و هوای مدرن هم داشته باشد،  سبک نئوکلاسیک را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ناهارخوری این سبک هم نسبت به مدل‌های استیل، از ظرافت و راحتی بیش‌تری برخوردارند و تمرکز اصلی بر ابزارکاری ها ظریف و دلرباست که در قیدهای میزها آشکارند. 

علاوه بر این در این سبک دست شما در انتخاب رنگ ها باز است و می توانید با استفاده از رنگ های تیره و براق، فضایی متفاوت و جذاب را خلق کنید. سادگی در کنار ابهت و زیبایی، مهم ترین ویژگی این سبک جدید از دسته کارهای کلاسیک است.

مطلب مرتبط: مدل مبل نئوکلاسیک، ظریفه و چه رنگ‌هایی داره!

صندلی یا نیمکت برای میز ناهارخوری کلاسیک

معمولا میز ناهارخوری را می توانید به دو صورت نیمکتی و صندلی سفارش دهید. 

اگر فضای کم تری در اختیار دارید و در عین حال دوست دارید چیدمان روی میز ناهارخوری و منبت کاری های آن را به معرض نمایش بگذارید، می توانید سبک نیمکتی را انتخاب کنید.

در این حالت دو قاب زیبا از منبت را، یکی در قید میز ناهارخوری و دیگری در قید پایین نیمکت خواهید داشت که تماشای آن ها در یک دید، دل انگیز و باشکوه است.

عکس های بیشتر از مدل میز ناهار خوری کلاسیک

در ادامه می توانید تعدادی عکس میز ناهار خوری کلاسیک را ببینید و از چیدمان و ترکیب رنگی آن ها ایده بگیریدد.

در پایان:

در این مطلب درباره مدل میز ناهارخوری کلاسیک، نحوه چیدمان غذا خوری کلاسیک در دکوراسیون و نکات مهم خرید ست ناهارخوری کلاسیک صحبت کردیم. اگر می‌خواهید میز ناهار خوری کلاسیک جدید و شیک بخرید، می‌توانید از طریق ثبت درخواست چیدانه اقدام کنید. کارشناسان در چیدانه بهترین تولیدکنندگان و فروشنگان مبلمان کلاسیک را به شما معرفی می‌کنند.

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
خرید صندلی ناهارخوری ، از راحتی تا زیبایی نکاتی که بهتر است بدانید !

خرید صندلی ناهارخوری ، از راحتی تا زیبایی نکاتی که بهتر است بدانید !

27 مدل میز ناهار خوری کلاسیک شیک و زیبا + نکات خرید

27 مدل میز ناهار خوری کلاسیک شیک و زیبا + نکات خرید

انواع میز و صندلی رستورانی، دیدارهای دوباره و مرور خاطرات شیرین در رستوران

انواع میز و صندلی رستورانی، دیدارهای دوباره و مرور خاطرات شیرین در رستوران

کسب و کارها پیشنهادی
توس الکتریک باتیس certificate
توس الکتریک باتیس

توس الکتریک باتیس

شرکت فرش یلدای کویر کاشان certificate
شرکت فرش یلدای کویر کاشان

شرکت فرش یلدای کویر کاشان

مبلمان افتخاری certificate
مبلمان افتخاری

مبلمان افتخاری

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent