Chidaneh.com placeholder image

آپارتمان اداری سفید با نمای آلومینیومی خیره کننده در تهران!

به قلم: تحریریه چیدانه

پروژه های برجسته: پروژه ی آپارتمان اداری سفید در یکی از خیابان های شلوغ تهران توسط استدیو معماری BNS طراحی و اجرا شده است. این ساختمان دو پوسته با نمایی ترکیبی از شیشه و آلمینیوم سبک مدرن و چشم گیر را در طراحی نما ارائه کرده است که سبب تمایز آن با سایر بناهای اطراف شده است. با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا با هم به گوشه و کنار این ساختمان منحصر به فرد سری بزنیم.

ساقدوش بار

طراحی آپارتمان اداری

سرویس خواب بالسا

مشخصات عمومی پروژه طراحی آپارتمان اداری سفید

  • موقعیت: شهرک غرب،تهران، ایران
  • دفتر معماری: BNS استدیو
  • تیم طراحی: فرشاد کازرونی، فرناز بخشی، آذین سلطانی
  • همکاران طراحی: مهتا حیدری، علی کاشتی آرا، هادی شریف زاده، نیوشا رشیدی، ضحی نکوئیان، شبنم ابطحی

آپارتمان اداری

  • مشاور طراحی جزئیات: ناصر نقدی، منصور نقدی
  • مجری نما: آلمینیوم صنعت آلما، غلامرضا ابراهیمی
  • مساحت: 1500 متر مربع
  • سال ساخت: 2015
  • عکاس: فرشاد کازرونی،آذین سلطانی

طراحی آپارتمان اداری

آپارتمان اداری – تجاری زرافشان با مساحتی در حدود 1500 متر مربع در تقاطع خیابانهای زرافشان و فلامک در شهرک غرب واقع شده است.  این بنا دارای هفت طبقه می باشد که طبقات همکف و نیم طبقه آن به کاربری تجاری و پنج طبقه دیگر به فضاهای اداری اختصاص یافته است. پلان های بخش اداری به صورت فضای باز (open office) با نورگیری مناسب طراحی شده است. لازم به ذکر است به علت طراحی مدولار در کلیه اجزاء معماری داخلی از جمله جایگذاری چراغ ها، پریزهای کفی و دریچه دستگاه های خنک کننده، امکان تبدیل فضاهای باز اداری به فضاهای بسته به راحتی فراهم می باشد.

آپارتمان اداری

موقعیت ویژه ساختمان، گروه طراحی را بر آن داشت تا از طریق ایجاد  نمای دو پوسته، ساختمانی شاخص و متفاوت را به تصویر کشد. هدف از طراحی آپارتمان اداری علاوه بر شاخص بودن، ایجاد بنایی مدرن و برجسته  است. از این روی در طراحی پوسته اول از سیستم curtain wall  استفاده شده است تا بدین صورت از سنگینی نما کاسته شده و نمایی یکپارچه ایجاد گردد. پوسته دوم که متشکل از پروفیلهای آلومینیومی افقی است ، در واقع لباسی زیبا برای ساختمان است که علاوه بر تعریف ترکیب نما ساختمان، با کنترل نور ورودی به عنوان یک محافظ عمل کرده و از فضاهای داخلی در مقابل نور و گرما محافظت می کند.

طراحی  نمای آپارتمان اداری

در نمای آپارتمان اداری پوسته دوم حدود 70 سانتیمتر از پوسته اول فاصله دارد که بدین صورت فضایی برای حرکت در دور ساختمان جهت نگهداری و تعمیرات ساختمان و هم چنین قرارگیری گلدان های همیشه سبز فراهم شده است. در محل قرارگیری گلدان ها ، پوسته آلومینیومی گشایش یافته و بدین صورت علاوه بر ایجاد هارمونی زیبا در طراحی نما، چشم اندازی مناسب را نیز از درون فضاهای اداری فراهم می سازد.

راحی داخلی آپارتمان اداری

همچنین پروفیل های آلومینیومی نامبرده با مقاطع 5×5 و 10×10 سانتیمتری و با فاصله های متفاوت با توجه به زاویه دید انسان در حالت های نشسته و ایستاده طراحی شده است تا علاوه بر ایجاد سایه – روشن های دلنشین، زاویه دید مناسبی را برای کاربران ایجاد نماید.

نمای دو پوسته آپارتمان اداری

پوسته دوم در طبقات همکف و نیم طبقه آن ادامه پیدا نمی کند تا بدین شکل حس سبکی در قسمت زیر ساختمان ایجاد گردد و ویترینی مناسب برای کاربری تجاری در این طبقات فراهم گردد. لازم به ذکر است قاب سفید طراحی شده در کنج شرقی و جنوبی بنا، علاوه بر ایجاد فضای مکث و گشایش مناسب در طراحی نما ساختمان، هماهنگی لازم با چهارراه موجود در کنار ساختمان را نیز دارا می باشد.

آپارتمان اداری

در مقابل هر پنجره یک فلاورباکس با سیستم آبیاری اتوماتیک تعبیه شده است که نمای سبز طبیعی و چشم نوازی را برای این ساختمان به ارمغان آورده است. نمای دو فروشگاه تمام شیشه انتخاب شده است که احساس سبکی و ویترین گسترده را برای مالکان آن به وجود آورده است.

اهالی فن چیدانه مکانی است که معماران و متخصصان حوزه ساخت و دکوراسیون داخلی می توانند عضو شده و پروژه های خود را به نمایش بگذارند. اگر شما هم صاحب کسب و کاری در این زمینه هستید، هر چه زودتر دست به کار شوید.

نویسنده:مهندسین مشاور BNS Studio | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه