visibility 14030 today 2015/5/28

چگونه به سادگی سیم های مزاحم را پنهان کنید!

خودتان بسازید: اگر  یک میز باز مثل عکس زیر دارید، احتمالا از دیدن سیم‌های زشت و آویزان  از آن بیزارید. ایجاد یک دیوارپوش پنلی راه‌حلی فوق‌العاده برای پنهان‌کردن سیم‌ها و داشتن فضایی کاملا مناسب بدون تاثیر منفی بر دیوارها است. بیش‌تر مردم در فضاهای سازمان‌دهی شده و بانظم اثرگذارترند، اگر این مسئله برای شما هم مهم است این راه‌حل تاثیر خوبی در فعالیت‌هایتان در اتاق کارتان می گذارد.

 

سازمان داشتن و منظم بودن اتاق تاثیر زیادی در انجام کارها می گذارد و بازده کاری را بالا می برد. اضافه‌کردن پنل این امکان را می دهد که علاوه‌بر داشتن یک فضای خوب برای کار، بتوانید از همه وسایل الکترونیکی موجود در اتاق به راحتی استفاده کنید.

 

در این عکس هیچ سیمی دیده نمی شود. علاوه‌بر این الگوها و طرح‌های اضافه‌شده در فضا به دیوار بیروح اتاق تازگی بخشیده است. برای این‌کار از ابزاری ساده و بی خطر استفاده شده و سه پنل برای میز ایجاد شده، دوتای آن‌ها برای ایجاد زیبایی در فضا و یکی از آن‌ها برای مخفی کردن سیم‌ها. خوبی این سیستم این است که بسیار انعطاف‌پذیر است و می توان براساس نیاز آن را تغییر داد.
در هر طرف پنل‌هایی با عرض 70 سانتی متر قرار دارد، زیرا این کار ساده‌تر است و می توانید هر دو قطعه 70 سانتی متری را از یک ورق لوان (یا نئوپان) دربیاوریم. پنل سوم در وسط قرار گرفته و عرض آن با عرض پنجره و ارتفاعش با ارتفاع میز یکسان است. همه پنل‌ها 25 سانتی متر با پنجره فاصله دارند.

وسایل مورد نیاز

لوان با قطر 2 میلی متر، 1.5 یا 2 ورق. آ‌ن‌ها را به اندازه دل‌خواه برش دهید. می توانید از دو قطعه به ابعاد 2 متر در 60 سانتی متر و یک قطعه به ابعاد 1 متر در 70 سانتی متر استفاده کنید.

  • چهارچوب.  از 5 قطعه چهارچوب 20 سانتی متری به قطر 2.5 سانتی متر به عنوان چهلرچوب استفاده کنید.
  • رنگ. اگر تمایل داشتید پنلی دقیقا مانند تصویر داشته باشید، برای پس‌زمینه از سفید استاندارد و برای قسمت‌های استنسیل از رنگ طوسی استفاده کنید.
  • استنسیل.اگر به استنسیل علاقه ندارید می توانید از کاغذ کادو، کاغذ برچسب‌دار، و کاغذ نقش‌دار استفاده کنید.
  • چسب چوب

ابزار. قلمو یا رول رنگ- فارسیبر و اره دستی یا اره فارسیبر-گیره

 

1. لوان بریده‌شده را به دل‌خواه خود رنگ کنید. می توانید تا انتها رنگ کنید یا قسمتی از آن را که چهارچوب‌ها روی آن قرار می گیرند را بی رنگ بگذارید.

 

2. از اره دستی یا اره فارسی بر استفاده کنید و چهارچوب‌ها را با زاویه 45 درجه ببرید و مطمئن شوید که چهارچوب‌ها به‌خوبی در کنار هم چفت می شوند.
 

3. چهارچوب‌ها را با همان رنگ لوان رنگ کنید.

 

4. پیش از اضافه‌کردن چهارچوب‌ها، استنسیل را روی سطح بیاورید. استنسیل را در مرکز قرار دهید و سپس با توجه به قرارگیری آن دیگر الگوها را به سطح اضافه کنید..
نکته: هنگام اضافه‌کردن استنسیل یک حوله کاغذی در کنار خود قرار دهید تا رنگ اضافی را از روی قلمو یا رول رنگ جدا کنید.

5. وقتی الگوها بر روی سطح به طور کامل اضافه شد با استفاده از چسب چوب چهارچوب‌های رنگ‌شده را در حاشیه‌ها قرار دهید. از منگنه بادی استفاده کنید تا چهارچوب‌ها از پشت محکم شوند.
نکته: هنگام خشک‌شدن چسب چوب به چهارچوب‌ها گیره بزنید. یک تکه کاغذ بین چهارچوب و گیره قرار دهید تا از فرورفتگی چهارچوب جلوگیری شود.

 

6. بر روی پشتیبان‌های پشتِ پنل کار کنید. این قسمت بین دیوار و پنل فاصله ایجاد کرده و فضای کافی برای سیم‌ها و سه‌راهی ها فراهم می کند. آن‌ها هم‌چنین محل اتصال پنل با دیوار هستند.

یک تکه 10 سانتی متری از یک نوار خزدار 2.5 در 5 سانتی متری ببرید و آن را روی قطعه L شکل بچسبانید. وقتی چسب این قطعه‌ها خشک شد آن‌ها را به پشت پنل‌ها طوری بچسبانید که از نیم‌رخ مشخص نباشند.
 


7. هر پنل را وزن کنید تا متوجه شوید که چه تعداد نوار برای آویزان‌کردن تابلو نیاز است. هم‌چنین وزن سه‌راهی ها را هم محاسبه کنید.

8. به‌دقت از دستورالعمل‌ها موجود در بسته پیروی کنید. 

9. پس از این‌که نوارها در جایشان قرار گرفتند، پنل را بلند کنید و به دیوار بچسبانید.
نکته: در اتصال پنل به دیوار دقت کنید و سعی کنید آن را صاف بچسبانید. نوارها قابل‌تغییر هستند، به همین دلیل هر گاه مشکلی پیش آمد می توانید آن‌ها را جدا کرده و از اول بچسبانید.

 

9. سیم‌ها را بین پنل‌ها قرار دهید و سه‌راهی را ثابت کنید و سیم‌ها را به پریزها وصل کنید

 

پنهان کردن سیم های اضافی

سیم‌ها به‌راحتی به پشت پنل‌ها می روند و در پریزها قرار می گیرند و جلوه‌ای تمیز و زیبا به اتاق کار شما می دهند.

 

در این عکس هیچ چیز زشتی دیده نمی شود، و پنل‌ها جلوه‌ای از یک پرده را نیز در فضا خلق کرده‌اند. از این پنل‌ها در تلویزیون‌های دیواری نیز می توان استفاده کرد.

 

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
چگونه لوله های رو کار در دکوراسیون داخلی را بپوشانیم؟

چگونه لوله های رو کار در دکوراسیون داخلی را بپوشانیم؟

با چمدان های قدیمی زیباترین سبد های پیک نیک را بسازید!

با چمدان های قدیمی زیباترین سبد های پیک نیک را بسازید!

زیباترین آویز ها با وسایلی که فکرش را هم نمی کنید!

زیباترین آویز ها با وسایلی که فکرش را هم نمی کنید!

کسب و کارها پیشنهادی
کاغددیواری و لمینیت اردهالی دکو certificate
کاغددیواری و لمینیت اردهالی دکو

کاغددیواری و لمینیت اردهالی دکو

 ابزار دکوراتیو فرهاد طیبی certificate
 ابزار دکوراتیو فرهاد طیبی

ابزار دکوراتیو فرهاد طیبی

تولیدی سرویس خواب ملچ چوب certificate
تولیدی سرویس خواب ملچ چوب

تولیدی سرویس خواب ملچ چوب

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent