Chidaneh.com placeholder image

طراحی ویلا مسکونی با ترمووود، طبیعت در دل خانه!

به قلم: تحریریه چیدانه

مواد و مصالح: چوب در ساختمان و فضای داخلی یکی از محبوب ترین مصالحی است که مورد استفاده قرار می گیرد ولی به علت طبیعی بودن چوب آسیب و از بین رفتن آن در طولانی مدت باعث کاهش عمرش می شود. در تکنیک جدید چوب و با روش های مهندسی، فرآیند مقاوم سازی روی چوب انجام داده و با تیمار حرارتی چوب، چوب با دوام به نام ترمووود وارد شد. شرکت چوب نمای ساختمان SLP اذعان دارد با توجه به تم متفاوتی که ویلا نسبت به ساختمان های روتین درون شهر دارد، می توان از ترمووود در طراحی ویلا و بخش های مختلف آن استفاده کرد.

چوب نمای ساختمان slp
چوب ترمووود در نما
چوب نمای ساختمان slp

سرویس خواب بالسا

ترمووود در نمای ویلا

برای پروژه هایی که در طبیعت ساخته می شوند، استفاده از ترمووود در ساختمان و فضای داخلی می تواند هماهنگی بیشتری با محیط اطراف داشته باشد. طراحی ویلا در دل طبیعت و در مکانی پر از درختان سبز و زیبا، به اندازه ای انسان را به آرامش می رساند که دوست دارد نزدیکی بیشتری با طبیعت داشته باشد. استفاده از مصالحی مانند ترمووود در نما برای طراحی ویلا، از نظر بصری و در نمای خارجی ساختمان هماهنگی و زیبایی بیشتری به عنوان عنصری از طبیعت ایجاد می کند.

چوب نمای ساختمان slp
چوب ترمووود در طراحی محوطه
چوب نمای ساختمان slp

ترمووود در طراحی محوطه ویلا

در کنار نمای ویلا، محوطه ویلا نیز به عنوان بخش دیگری از فضای خارجی دارای اهمیت بسزایی است. استفاده از گیاهان مناسب و درختان در طراحی محوطه می تواند نقش مهمی در هویت ویلا داشته باشد. در کنار عناصر سبز در ویلا، بهتر است از ترمووود در طراحی محوطه استفاده شود که علاوه بر مقاومت بالا، زیبایی و هماهنگی با گیاهان را نیز به دنبال داشته باشد. ایجاد فضای نشستن، آلاچیق و پرگولا ساخته شده از ترمووود می تواند زیبایی و ظاهری خاص به ویلای شما ببخشد.

چوب نمای ساختمان slp
ترمووود در طراحی استخر
چوب نمای ساختمان slp

طراحی ویلا: ترمووود در طراحی استخر

در طراحی استخر یکی از مهمترین نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد، مقاومت به رطوبت است. استخر به علت اینکه در تماس مستقیم با آب قرار دارد نیازمند مصالحی است که آسیبی نداشته باشند. ترمووود با داشتن مقاومت بالا به رطوبت و دوام به عنوان متریال مناسب در طراحی استخر پیشنهاد می شود.

چوب نمای ساختمان slp
چوب ترمووود در طراحی سقف
چوب نمای ساختمان slp

ترمووود در سقف ویلا

ترمووود در چوب نما کاربرد زیادی دارد و حتی در سقف بخش های بیرونی ویلا نیز دیده می شود. استفاده از ترمووود در سقف ویلا به علت مقاومت به اشعه ماورا بنفش، رطوبت، سرما، گرما و حشرات موذی انتخابی ایده آل است. رنگ و زیبایی چوب ترمووود در طراحی ویلا آن را منحصر به فرد می کند. شرکت چوب نمای ساختمان SLP تنها ارائه دهنده پروفیل های سایز 16 در 92 سانتی متر در ایران است.

چوب نمای ساختمان slp
ترموود کفپوش و دیوارپوش
چوب نمای ساختمان slp

ترمووود در فضای داخلی ویلا

عنصر چوب در طراحی فضای داخلی ویلا باعث ایجاد احساس صمیمیت و گرمی می شود. گزینه های زیادی برای استفاده از ترمووود در طراحی داخلی ویلا وجود دارد.

چوب نمای ساختمان slp
ترموود کفپوش و دیوارپوش
چوب نمای ساختمان slp

دیوارپوش ترمووود

می توانید ترمووود را به عنوان دیوارپوش به کار ببرید. دیوارپوش از جنس ترمووود می تواند به گونه ای استفاده شود که تلویزیون یا دیگر وسایل و تجهیزات ویلا درون آنها قرار گیرد. شرکت چوب نمای ساختمان SLP بیمه نامه ده ساله بیمه ایران و گارانتی نامه 35 ساله محصول خود را در این زمینه ارائه می دهد.

چوب نمای ساختمان slp
ترموود کفپوش و دیوارپوش
چوب نمای ساختمان slp

کفپوش ترمووودی

ترمووود را در کفپوش و پله نیز می توان به کار برد. پله های فضای داخلی ویلا را به علت مقاومت و زیبایی از جنس ترمووود انتخاب کنید. زمانی که روی سطحی از جنس چوب راه بروید حس زنده بودن و طبیعی بودن آن را به خوبی درک می کنید.

چوب نمای ساختمان slp
ترموود در نمای سقف
چوب نمای ساختمان slp

چوب ترمووود در طراحی سقف داخل ویلا

در طراحی ویلا استفاده از چوب در سقف برای همه نوستالژیک است. با توجه به مقاومت لازمی که باید در برابر عوامل خارجی و در گذشت زمان در چوب وجود داشته باشد، چوب ترمووود در سقف فضای داخلی ویلا بکار ببرید. جنس چوب ترمووود به علت مقاومت به رطوبت برای فضاهای نمناکی مانند سرویس بهداشتی گزینه بسیار خوبی است.

برای داشتن اطلاعات تماس این گروه به پروفایل اهالی فن شرکت چوب نمای ساختمان SLP در وبسایت چیدانه سری بزنید و از نمونه کارهای آنها بازدید کنید.

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه