visibility 1110 today 1394/3/12

بیشتر روز خود را در چه فضای اداری سپری می کنید؟

هر کدام از ما ساعت‌های زیادی از روز را در محل کارمان می‌گذرانیم. حتی زمان‌هایی پیش‌ می‌آید که در روزهای اوج کاری کل روز را در دفتر کارمان هستیم و شب‌ها به خانه برمی‌گردیم. پس باید به این فکر باشیم تا ساعت‌های روزمان را در فضایی مناسب بگذرانیم. طراحی دفتر کار یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های هر شرکت معماری به حساب می‌آید. در این گزارش سراغ دفتر کاری رفتیم که شرکت معماری مربع آن را بازسازی کرده‌است.

 در این دفتر کار دو واحد مستقل به یک واحد تبدیل شده‌است و نقشه داخلی این ساختمان به کلی از نو طراحی شده و از حالت مسکونی به تجاری تغییر کاربری داده‌است. واحدها از بیرون هم‌چنان شبیه به دو واحد مستقل هستند و از داخل هم به راحتی به هم دسترسی دارند.

فضای بازسازی شده: 220 متر

طراح: شرکت مربع

مهندس ناظر: مهندس اسلامی

با ورود به واحد مدیریت، یک کانتر چوبی و نقاشی دیواری که با ترکیب رنگ فضا هارمونی مناسبی دارد نظر را جلب ‌می‌کند. استفاده از گیاهان طبیعی در بعضی از گوشه‌های این ساختمان زیر نورپردازی کلی زرد، ترکیب رنگ خوبی را در فضا به وجود آورده‌است.

یکی از واحد‌ها، تحت عنوان واحد مدیریت طراحی شده‌است. در این قسمت از المان‌های معماری کلاسیک برای بازسازی استفاده شده و طراحی سقف و دیوارها نشان دهنده این نوع طراحی است. علاوه بر این استفاده از نور زرد در فضا هم تداعی کننده معماری کلاسیک است.

واحد دوم از این واحدها که بخش مالی شرکت به حساب می‌آید به صورت مدرن طراحی شده‌است. در کل پروژه از ترکیب رنگ چوب، کرم و طلایی استفاده شده‌است

آشپزخانه‌های هر دو واحد در این بازسازی تخریب شده‌اند و در واحد مالی یک آشپزخانه کوچک طراحی شده‌است. این آشپزخانه به جای دیوار با ستون‌ها چوبی از فضای اصلی جدا شده‌اند تا فضا را بازتر و بزرگ‌تر نشان دهد.

یکی از دیوارهای این ساختمان دچار مشکلی بوده که حتی در بازسازی هم امکان رفع آن وجود نداشته‌است. برای پوشش این دیوار از یک دکور چوبی استفاده شده‌است. این دکور با فضا هم‌خوانی خوبی دارد و جذابیت منحصر به فردی هم به سالن بخش مالی داده‌است.

در طراحی فضاهای داخلی این دفتر، تیغه‌ کشی‌های دوباره ساختمان بر اساس تعداد نفرات هر بخش انجام شده، تا فضای مناسبی برای هر کدام از کارمندان فراهم شود و کاربری مناسب خود را داشته‌باشد.

ما مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم.

نوشته شده توسط تحریریه چیدانه

نویسنده:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

more_horiz
مطالب پیشنهادی
میزهای اداری مدرن برای دکوراسیون دفتر کار

میزهای اداری مدرن برای دکوراسیون دفتر کار

ایده روف گاردن، بام سبز  پر طراوت در پروژه شهرک غرب

ایده روف گاردن، بام سبز پر طراوت در پروژه شهرک غرب

بازسازی فضای اداری، طراحی مینیمال دفتر ARP

بازسازی فضای اداری، طراحی مینیمال دفتر ARP

کسب و کارها پیشنهادی
فرش فرهی certificate
فرش فرهی

فرش فرهی

سرویس خواب سنا چوب certificate
سرویس خواب سنا چوب

سرویس خواب سنا چوب

اکسترا certificate
اکسترا

اکسترا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent