visibility 4699 today 2015/5/28

با کمترین هزینه اتاق کودک خود را بازسازی کنید!

اتاق کودک: تولد 10 سالگی رویداد بسیار مهمی است ما در این مطلب با یک طراح داخلی به نام  کیتی زائسکه که یک طراح داخلی است همراه می شویم که تصمیم دارد برای این رویداد مهم دکوراسیون اتاق پسرش را تغییر دهد.. او می گوید: «دو ماه قبل از تولد او، ما به او گفتیم که به افتخار دورقمی شدن سنش می خواهیم به او یک اتاق جدید هدیه کنیم.»

استفاده دوباره از تخت‌‌خواب و دراور، انجام دادن پروژه توسط خود اعضای خانواده، خرید وسایل قدیمی، و نیز خرید از حراجی ها باعث شد تا هزینه این بازسازی به میزان قابل توجهی کاهش یابد . آن‌ها در انتخاب وسایل و طراحی این اتاق به‌گونه‌ای عمل کردند که تا سال‌ها دیگر نیازی به بازسازی نباشد. زائسکه می گوید: «باید به این اتاق رنگ و انرژی کافی مناسب یک کودک 10 ساله اضافه می کردیم و در عین حال باید سعی می کردیم که طراحی بیش از حد بچه‌گانه نباشد.» این اتاق به‌گونه‌ای طراحی شد که هنگامی که جک به سن دبیرستان برسد بتوان با کمی تغییرات اتاق را مناسب سن او کرد.

 

هنگامی که جک 3 ساله بود این رنگ‌های اصلی و ستاره‌ها بسیار مناسب بودند اما اکنون اکثر وسایل موجود در اتاق بسیار کودکانه هستند.

 

پس از بازسازی: رنگ‌های روشن صندلی عثمانی مکعب‌شکل منبع الهامی برای رنگ‌های دیگر اتاق بودند که نمونه آن را در کاغذ دیواری فیروزه‌ای پشت دراور می توان دید. زائسکه برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها از رنگی  که از رخت‌شوی خانه باقی مانده بود استفاده کرد.
او می گوید: «برای یک نوجوان داشتن جایی که در آن بتواند خود را ارئه کند و بیان‌گر احساسات او باشد بسیار مهم است.» جک در رنگ‌کردن مقوای پشت دراور کمک کرد. عرض این مقوا به اندازه عرض دراور (120 در 180 سانتی متر) و ضخامتش 8 میلی متر است.
 

زائسکه خوب می دانست که باید یک برنامه‌ریزی دقیق برای فضاهای نگهدارنده وسایل مثل کتاب‌های درحال زیاد شدن، وسایل جادوگری، موسیقی ها، و دیگر اشیای مورد علاقه او انجام دهد. او می گوید: «می دانید وقتی یک تخت کوچک که روزی برای نگهداری از نوزاد استفاده می شد کم‌کم تبدیل به مکانی برای نگهداری از وسایل نقاشی و وسایل مدرسه می شود دیگر باید یک بازسازی اساسی در اتاق انجام داد.»

 

پس از بازسازی: فضای باز وسط اتاق به جک فضای کافی برای بازی با وسایل جادوگری و اسباب‌بازی های  دیگر می دهد.

 

پس از بازسازی: وقتی نوبت به تصمیم‌گیری در مورد پرده رسید، زائسکه اهمیت آن را به جک گوش‌زد کرد و جک یک پرده رنگارنگ و پر طرح‌ونقش انتخاب کرد. هر کدام از کتاب‌خانه‌ها نیز  قیمت نسبتا کمی داشتند. زائسکه هم‌چنین یک ورق فلزی به پشت هر کدام از آن‌ها اضافه کرد تا یک حس صنعتی در فضا ایجاد کند و در ضمن جک بتواند طراحی ها و نقاشی های خود را با آهن‌ربا به آن بچسباند.

 

زائسکه از فروشگا‌های Ikea ودست دوم فروشی ها و حراج‌ها خرید کرد تا بتواند هزینه‌ها را تحت کنترل خود نگه دارد . جک اصلا اجازه نمی دهد که روی این صندلی به‌هم‌ریخته و شلوغ شود زیرا علاقه زیادی به آن دارد.

 

زائسکه این علامت جهت را از یک دست دوم فروشی خریداری کرد. او بعضی از وسایل مانند این علامت را زیر تخت خود پنهان کرد تا روز تولد به‌عنوان سوپرایز به جک بدهد.

 

زائسکه برای این‌که فضای اتاق در سال‌های آینده هم مناسب جک باشد چند چیز دیگر به اتاق اضافه کرد.

 

مجموعه سنگ‌های جک در همه جای اتاق پخش شده بود زیرا او فضای مناسبی برای نگهداری از آن‌ها در اختیار نداشت. اکنون این سنگ‌ها در سبدی زیر یک میز شیشه‌ای کنار هم جمع‌ شده‌اند.

 

جک در سرهم‌کردن و رنگ‌کردن کتاب‌خانه‌ها کمک کرد. برخی از پروژه‌های اُریگامی او با غرور بر روی کتاب‌خانه قرار گرفته‌اند.

 

قفسه‌های شش‌ضلعی فضایی برای قراردادن کتاب‌ها و وسایل مورد علاقه جک در اختیار او قرار داده‌اند.

 

زائسکه این سنگ‌های بلورین برزیلی را از همان آنتیک‌فروشی خرید که علامت جهت را خریده بود و از آن به‌عنوان نگهدارنده کتاب‌ها استفاده کرد.

 

یکی دیگر از مواد طبیعی به‌کاررفته دستگیره‌های دروار هستند .

 

هفته آخر بازسازی و نصب وسایل، جک به خانه مادربزرگش رفت تا بتواند اتاق کامل‌شده را یک‌جا ببیند. همان‌طور که می بینید او به‌شدت از اتاق جدیدش راضی است. زائسکه می گوید: «او علاقه زیادی به نتیجه نهایی داشت، زیرا خود او در فرایند آن تاثیرگذار بود.»
او اکنون زمان بیش‌تری را در این اتاق می گذراند. زائسکه می گوید: «برادر کوچک‌تر او هم علاقه زیادی به این اتاق پیدا کرده است و اکنون مشغول یادداشت‌ چیزهایی است که می خواهد در تولد 10 سالگی اش در اتاق خواب جدیدش داشته باشد.»
 

آیا شما چنین کاری را برای فرزندتان انجام داده‌اید؟ اگر این کار را کرده‌اید می توانید آن را با ما در میان بگذارید و عکس‌های قبل از بازسازی و پس از بازسازی را در اختیار ما قرار دهید تا از خانه شما گزارشی تهیه کنیم و در چیدانه قرار دهیم.

برای مشاهده عکس های اتاق کودک و ایده گرفتن به اینجا سر بزنید.

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
خرید ایده آل برای دکوراسیون اتاق کودک

خرید ایده آل برای دکوراسیون اتاق کودک

با کمترین هزینه اتاق کودک خود را بازسازی کنید!

با کمترین هزینه اتاق کودک خود را بازسازی کنید!

بازسازی خانه‌ صد ساله، زندگی دوباره

بازسازی خانه‌ صد ساله، زندگی دوباره

1393/10/21 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
 کابینت کم جا چوب certificate
 کابینت کم جا چوب

کابینت کم جا چوب

 سینک ظرفشویی ماگما استون certificate
 سینک ظرفشویی ماگما استون

سینک ظرفشویی ماگما استون

باغ گل فدک certificate
باغ گل فدک

باغ گل فدک

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent