Chidaneh.com placeholder image

تزیینات کریسمس، 7 رسم رایج در جشن سال نو میلادی!

به قلم: تحریریه چیدانه

مناسبت ها: این روزها با نزدیک شدن به سال نوی میلادی درحالی‌که مسیحیان دنیا خود را برای جشن کریسمس آماده می‌کنند، هموطنان مسیحی کشورمان نیز با شور و اشتیاق فراوان منازل‌شان را برای این جشن زیبا مهیا می‌سازند. در این مطلب سعی داریم شما را با کارهایی که می‌توان برای این مناسبت در منزل انجام داد، آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید:

تزیینات کریسمس

چوب و هنر

تزیین درب ورودی برای کریسمس

تزیین در ورودی یک مقدمه زیبا برای دکوراسیونی با تم کریسمس به شمار می‌رود. این نوع تزیین با استفاده از میوه درخت کاج روی حلقه چوبی انجام می‌گیرد. چنین تزییناتی معمولاً در آستانه سال نوی میلادی و روی درهای ورودی منازل انجام می‌شود که علاوه بر جذابیت و زیبایی دکوراسیون داخلی منزل، یک خوش‌آمدگویی به مهمانان خانه محسوب می‌شود.

تزیین کارت تبریک کریسمس

تزیین کارت تبریک کریسمس

درست کردن یک کارت تبریک با تم کریسمس کار آسانی است؛ اول مقوای زمینه را متناسب با اندازه پاکتی که دارید، ببرید. برای این کار باید کارت تاشده، قدری از پاکت کوچک‌تر باشد. سپس با مداد خط برش را روی مقوا ترسیم کنید و بعد کارت را ببرید و تا کنید. مرحله بعد تزیین کارت به‌صورت دلخواه است که می‌توانید با استفاده از تکنیک کلاژ مطابق تصویر دکمه‌هایی به رنگ قرمز روی کارت خود بچسبانید و متن دلخواه خود را با ماژیک روی کارت بنویسید.

تزیین کادوهای کریسمس

تزیین هدیه‌های سال نو میلادی

همه ما می‌دانیم که زیبایی هدیه و توجه به مناسبت‌های خاص، اهمیت زیادی برای گیرنده هدیه دارد و نشان‌دهنده سلیقه فرد هدیه‌دهنده است؛ پس بهتر است مناسب‌ترین تزیینات را انتخاب کنید و مورد استفاده قرار دهید. در تصویر زیر چند تزیین زیبا و شیک را که مخصوص هدیه سال نوست، ملاحظه می‌فرمایید که با الگوبرداری از این طرح‌ها شما نیز می‌توانید تزیینات زیبایی به مناسبت شروع سال نوی میلادی داشته باشید.

تزیینات کریسمس

تهیه یک تابلوی شماره‌دوزی شده با تم کریسمس

این روزها هنر شماره‌دوزی بسیار مورد توجه افراد هنرمند قرار گرفته است. شماره‌دوزی نوعی گلدوزی و سوزن‌دوزی روی پارچه مخصوص و سوراخ‌دار است. برای این کار نیاز به پارچه مخصوص و نخ رنگی (که معمولاً همان نخ کوبلن است) داریم که پارچه و نخ را می‌توانید از خرازی‌ها تهیه کنید. اگر شما قبلاً کوبلن دوخته باشید، این کار برای‌تان ساده‌تر خواهد بود. بعد از تهیه ملزومات مورد نظر، کافی است تا طرحی با تم کریسمس انتخاب و مانند شکل زیر آن را تکمیل کنید.

وسایل تزیین درخت کریسمس

آویزهای تزیینی درخت کریسمس با مهره‌های رنگی

ممکن است شما هم مانند من مهره‌های رنگی زیادی در خانه داشته و قصد داشته باشید که یک روز با آنها چیزهای ساده‌ای بسازید. من به شما می‌گویم امروز فرصت خوبی برای این کار است. در تصویر زیر می‌توانید ببینید که چگونه با استفاده از مهره‌های رنگی آویزهای تزیینی برای درخت کریسمس درست ‌شده است. امیدوارم شما نیز بتوانید چندتایی از این آویزهای زیبا را بسازید و از دیدن هنر دست خودتان نهایت لذت را ببرید.

شیرینی کریسمس

درست کردن بیسکویت با تم کریسمس

با استفاده از کتاب آشپزی یا تهیه دستور بیسکویت از یکی از سایت‌های آشپزی، خمیر بیسکویت را تهیه کنید و سپس با قالب‌هایی که از قبل به اشکال مرتبط با کریسمس تهیه کرده‌اید، آن را قالب بزنید. نتیجه کار بسیار شگفت‌انگیز خواهد بود و مطمئنا مهمان‌های شما از دیدن هنرتان به وجد خواهند آمد.

تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس از نوعی دیگر

این روزها با تشدید آلودگی هوا نیاز ما به درختان بیش از پیش شده است. اگر شما نیز از دوستداران محیط‌زیست هستید، ولی کماکان می‌خواهید مطابق سنت دیرینه‌تان درخت کریسمس داشته باشید، پیشنهاد می‌کنم از یک استند فلزی مطابق شکل استفاده کنید و آن را با توپ‌های رنگی یا سایر تزیینات درخت بیارایید. بدین ترتیب قدمی مثبت در راستای نگهداری از فضای سبز سرزمین‌مان برداشته‌اید.

برای خرید انواع لوازم دکوراتیو برای جشن ها و مراسم های خود یا تزیین دکوراسیون منزل تان می توانید به بخش کالاهای چیدانه سر بزنید و با فروشندگان ارتباط بگیرید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: نازنین کاسبی

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه