visibility 19706 today 1399/5/22

دکوراسیون قهوه ای، خانه گرم خانواده تهرانی!

استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون منزل می تواند فضای خانه شما را دنج تر و گرم تر کند و همین موضوع نیز در دلپذیرتر و پرآرامش تر شدن دکوراسیون خانه شما تاثیرگذار خواهد بود. از آنجایی که رنگ های گرم طیف گسترده و متنوعی دارند شما می توانید بر اساس سلیقه و همین طور شرایط موجود در خانه خود به سراغ یکی از این دسته رنگ ها بروید. در این میان رنگ قهوه ای به عنوان یکی از شیک ترین و پرطرفدارترین رنگ ها در میان انواع رنگ گرم انتخابی درست و هوشمندانه به حساب می آید و می تواند خانه ای بسیار دنج و گرم برایتان فراهم کند. در این مطلب از تور خانه گردی چیدانه با شما هستیم تا به خانه خانواده ای تهرانی برویم و از دکوراسیون منزل قهوه ای آنها بازدید کنیم. شنیدن داستان دکوراسیون قهوه ای خانواده قطعا برایتان جذاب خواهد بود. 

blog post

منزل آقا و خانم فرهنگ زاده در هروی

داستان بازسازی منزل قهوه ای

این ساختمان حدود 20 سال پیش ساخته شده است. خانواده خانم فرهنگ‌زاده هم 3 سال است که ساکن اینجا هستند. او تعریف می‌کند، فاصله بین خروج ساکنان قبلی خانه تا نقل مکان‌شان به اینجا حدود 20 روز طول کشیده و در این مدت زمان اندک، آنها توانسته‌اند سرویس بهداشتی را بازسازی و سقف را رنگ‌آمیزی کنند و سراغ انتخاب و نصب کاغذدیواری بروند. دیوارکوب چوبی از قبل روی دیوار بوده و به دلیل علاقه‌شان به حضور چوب در خانه در جای خود باقی مانده است. دیگر زمانی برای تغییرات بیشتر وجود نداشت؛ بنابراین اسباب‌کشی انجام شد و در طی سکونت‌شان بقیه اجزای دکوراسیون کم‌کم جای‌ خود را در منزل پیدا کردند. همه تغییرات خانه از اقدامات اولیه معماری داخلی گرفته تا خرید اجزای دکوراسیون شاید بیش از 30 میلیون تومان هزینه داشته است.

blog post

منزل آقا و خانم فرهنگ زاده در هروی

پیش از این در مطلب با عنوان «بازسازی ساختمان، یه بار دیگه با من باش!» بهطور کامل به موضوع بازسازی پرداخته ایم. بر اساس این مطلب در ساختمان‌های مسکونی، به طور کلی رقم «تخمینی» قیمتی ثابت و نهایی نیست. شما هنگام مشورت با پیمان‌کاران مختلف به احتمال زیاد با دامنه وسیعی از هزینه‌های تخمینی روبه‌رو خواهید شد، چراکه هر کدام از آن‌ها درک متفاوتی از آن‌چه در ذهن شماست خواهند داشت و در نتیجه از شیوه متفاوتی برای تعیین رقم تقریبی استفاده خواهند کرد. وقتی یک پیمان‌کار از این تخمین به عنوان بنیانی برای قرارداد ساخت استفاده می‌کند، معمولا به آن قرارداد بر اساس قیمت تمام‌شده می گویند که در واقع قیمتی است که پیمان‌کار برای انجام کامل یک قرارداد تعیین می‌کند و یا حق الزحمه پیمانکار به عنوان درصدی از همه قیمت‌های پروژه مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

blog post

دکوراسیون داخلی به سبک تلفیقی

صمیمیت در دکوراسیون منزل قهوه ای

با وجود اینکه نشیمن از یک سبک واحد پیروی نمی‌کند، تقریبا همه اجزای دکوراسیون به خوبی در جای خود نشسته‌اند. صاحب خانه می‌گوید: «معمولا من پیشنهاد می‌دهم و با مشورت همسرم به فروشگاه می‌رویم، اجناس را می‌بینیم و بعد می‌خریم.» درست است که رنگ‌ غالب فضا رو به قرمزی و قهوه‌ای است اما طیفی از رنگ‌های سبز تیره و پخته به خوبی کنار آنها نشسته است. کاغذدیواری‌ها، دیوارکوب چوبی و پرده‌های طرحدار در کنار سادگی روکش مبلمان توازن فضا را شکل می‌دهد. در اینجا، همین سادگی مبلمان است که خود را از وسایل دکوری، میز تلویزیون، کنسول و دیگر اجزای کلاسیک خانه متمایز می‌کند؛ ترکیبی که خانم خانه آگاهانه انتخاب کرده و به آن علاقه زیادی دارد.

blog post

میز کنسول کلاسیک

بازسازی آشپزخانه منزل قهوه ای

تعویض کابینت، کاغذدیواری و کاشی‌های آشپزخانه نیز از جمله اقدامات مراحل بازسازی خانه بوده است. دکوراسیون این بخش از خانه هم سعی در پیروی از سبک نشیمن دارد. میز چوبی وسط آشپزخانه که مانند یک جزیره متحرک فضایی کاربردی را برای کار و شاید خوردن صبحانه فراهم کرده توجهم را به خود جلب کرد؛ البته تمایز رنگ روشنش نسبت به دیگر وسایل چوبی منزل به چشم می‌آمد.

blog post

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

پیش از این در مطلبی با عنوان «بازسازی آشپزخانه، آستین ها را بالا بزنید!» به طور مفصل به این موضوع پرداخته ایم. بر اساس این مطلب قبل از هر چیز باید به سراغ ظرف و ظروف خود بروید و آنها را به‌خوبی بسته‌بندی نموده و در جایی مطمئن قرار دهید. پیشنهادی که ما برایتان داریم این است که آنها را در اتاق‌خواب خود نگه دارید تا از آسیب‌های ناشی از بازسازی در امان بمانند. حتی می‌توانید ظروف جمع‌آوری‌شده خود را در انباری نیز قرار دهید، با این تفاوت که حمل‌ونقل ظرف و ظروف شکستنی در مسیر رفت‌وآمد انبار کمی سخت و خطرناک خواهد بود. سعی کنید ظروف جمع‌آوری‌شده خود را در جایی قرار دهید که امکان افتادن یا شکستن نداشته باشد.

معمولاً در بازسازی آشپزخانه، انتخاب و نصف کف‌پوش آشپزخانه قبل از هر کار دیگری شروع می‌شود؛ بنابراین سعی کنید از کف‌پوش و کف آشپزخانه خود به‌خوبی محافظت نمایید. می‌توانید با قرار دادن یک فرش، روفرشی، پارچه و یا هر چیز دیگری بر روی آن، کمی از احتمالات وارد شدن ضربه و خراب شدن آن پیشگیری کنید.

blog post

منزل آقا و خانم فرهنگ زاده در هروی

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

روح دکوراسیون نشیمن به اتاق خواب هم نفوذ کرده است. گرچه روشنی رنگ کرم روتختی شکستی در ترکیب رنگی به حساب می‌آید اما متناسب و جالب به نظر می‌رسد. گل‌های درشت کاغذدیواری با گل‌های پارچه روتختی تا حدودی هماهنگ هستند و حس وحدت را در این فضا حفظ می‌کنند.

blog post

اتاق خواب صورتی

دکوراسیونی به رنگ شاد دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب فرزند خانواده صورتی‌رنگ است و با هویتی کاملا دخترانه خودنمایی می‌کند. خانم فرهنگ‌زاده می‌گوید تمام اجزای اتاق خواب نیز به سلیقه دختر 11 ساله‌شان خریده و چیده شده است. با خودم فکر می‌کنم که انگار قرار است هر کدام از اعضای این خانواده سهم بسیار زیادی از لذت حضورشان در این فضا را بچشند. چقدر خوب است که این نظم و هماهنگی در فضاهای خانه با نظر همه اعضای خانواده به وجود آمده است؛ اینکه به فرزندتان اجازه بدهید در انتخاب وسایل اتاقش خودش هم سهیم باشد، حتما او را خوشحال می‌کند. دختر خانواده هم مثل مادرش خوش‌سلیقه است. درست است که رنگ غالب این فضا صورتی است اما ترکیب رنگ پارچه روتختی، قاب عکس‌ها، نقاشی‌های روی دیوار و عروسک‌ها تعادل رنگی را به دکوراسیونش بازگردانده است. روتختی شبیه به چهل‌تکه‌های قدیمی است که رنگ و رویی روشن و شاد به خود گرفته است. طراحی هماهنگ سرویس خواب، میز توالت، تختخواب، کمد، کتابخانه و حتی میز تحریر حس وحدت را به دکوراسیون اتاق خواب آورده است.

پیش از این در مطلب «رنگ اتاق خواب دخترانه، محبوب ترین رنگ ها برای تمام سنین» شما را با رنگ های متفاوتی آشنا کرده ایم که می توانند در دکوراسیون اتاق دخترانه مورد استفاده قرار بگیرند. توصیه می کنیم که با مطالعه این مطلب ایده های بسیاری از رنگ ها بگیرید و اتاق دخترانه خود را به بهتربن شکل ممکن چیدمان کنید. 

blog post

منزل آقا و خانم فرهنگ زاده در هروی

نقش جزئیات در دکوراسیون نشیمن

با توجه به اینکه اعضای خانواده به وجود وسایل قدیمی در دکوراسیون علاقه زیادی دارند، تم اکثر وسایل دکوری هم بیشتر به همین سمت تمایل پیدا کرده است. در کنار اوپن مرز میان نشیمن و آشپزخانه ست میز غذاخوری است که 2جاشمعی کلاسیک و ظروف گلدار آن را تزیین کرده‌اند.

blog post

منزل آقا و خانم فرهنگ زاده در هروی

نشانه‌های علاقه به گیاهان هم در کنج نشیمن خانه خودنمایی می‌کند. در گوشه سمت چپ میز تلویزیون چهارپایه نردبان‌مانندی جاخوش کرده که روی آن چند گلدان بزرگ و کوچک نشسته‌اند. شبیه به این نردبان کوچک را می‌توانید در تجریش و بازار قائم ببینید.

blog post

استند گل چوبی

در مقابل آن در گوشه سمت چپ تلویزیون، آباژور مورد علاقه‌شان روی میز کنار مبلی قرار گرفته و ترکیب خوبی از همنشینی کنار پرده و مبل به وجود آورده است. به جز تابلوهای نقاشی که خانم فرهنگ‌زاده خودش کشیده و به دیوار نصب کرده، لزومی به ایجاد تقارن در 2 سمت تلویزیون نبوده و همین چیدمان به اعتقاد من هم زیبا به نظر می‌رسد.

blog post

منزل آقا و خانم فرهنگ زاده در هروی

کنسول، شمعدان‌ها و تکه‌های گلیم قاب شده اوج هنر کلاسیک در منزل خانم فرهنگ‌زاده هستند. می‌گوید که این گوشه از فضای خانه‌اش یکی از فضاهای مورد علاقه اوست. لوسترها، میز کنسول، ویترین و اکسسوری‌های روی آن را از فروشگاه‌های دکوری خیابان شریعتی و نزدیکی‌های سیدخندان خریده است.

blog post

منزل آقا و خانم فرهنگ زاده در هروی

بالای شومینه آینه بزرگی نصب شده که به بزرگ‌تر جلوه کردن فضا کمک بسیار زیادی می‌کند. اطراف شومینه هم با وسایل دکوری زیبایی تزیین شده‌اند. خانم فرهنگ‌زاده می‌گوید ظرف روی هیزم‌های شومینه را به صورت اتفاقی در یکی از مغازه‌های صنایع دستی خیابان ویلا دیده و با وجود اینکه شاید زیاد به چشم نیاید آن را بسیار دوست دارد.

blog post

منزل آقا و خانم فرهنگ زاده در هروی

فرش‌های ایرانی دستباف خانه از بازار فرش و فروشگاه‌های اطراف میدان هروی به خانه آمده‌اند که بعضی‌های‌شان طرح‌هایی شبیه به گلیم و گبه دارند. قرار بوده که رنگ و طرح پرده هم با دیگر اجزای دکوراسیون هماهنگ باشد؛ بنابراین پرده‌ای با زمینه سبز و گلدار می‌توانست گزینه مناسبی برای منزل محسوب شود. پرده‌ها هم از زرتشت خریداری شده‌اند. خانم فرهنگ‌زاده معتقد است برای داشتن خانه‌ای زیبا و دلنشین تنها باید سراغ خرید وسایلی رفت که دوست‌شان داریم و از حضورشان مقابل چشمان‌مان لذت می‌بریم. درست است که خیلی از وسایل کاربردی به نظر می‌رسند اما اگر دوست‌شان نداریم لزومی به وجودشان در منزل‌مان نیست.

شما هم می توانید تصاویر دکوراسیون منزل خود را از طریق واتس اپ یا تلگرام به شماره 09388547140 ارسال کنید یا به پیج چیدانه کالا دایرکت بفرستید تا درباره داستان خانه شما هم بگوییم.

نویسنده:

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
پربازدیدترین عکس های دکوراسیون ایرانی در خرداد 96

پربازدیدترین عکس های دکوراسیون ایرانی در خرداد 96

رنگ شکلاتی در خانه، انتخاب دنج و آرام خانم افشار در بندرعباس!

رنگ شکلاتی در خانه، انتخاب دنج و آرام خانم افشار در بندرعباس!

مدل چیدمان منزل، 11 خانه ایرانی به سبک کلاسیک!

مدل چیدمان منزل، 11 خانه ایرانی به سبک کلاسیک!

کسب و کارها پیشنهادی
 معماری و بازسازی ماهور certificate
 معماری و بازسازی ماهور

معماری و بازسازی ماهور

کابینت پرشین certificate
کابینت پرشین

کابینت پرشین

درب کشویی آوا certificate
درب کشویی آوا

درب کشویی آوا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent