تبلیغات
دیاکوF
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

1 آبان 1396

بازسازی ساختمان، یه بار دیگه با من باش!

بازسازی: موضوع بازسازی ساختمان از گذشته تا کنون دغدغه ذهنی بسیاری از افراد و صاحب خانه ها به حساب می آمده است. در طی این سال ها وب سایت چیدانه سعی داشته تا شما را در بخش های مختلفی از پروژه بازسازی همراهی کند. از هزینه بازسازی گرفته تا سایر بخش های به ظاهر پرپیچ و خم آن. در این مطلب از وب سایت چیدانه سعی داریم به سراغ گزیده ای از مطالب مربوط به بازسازی ساختمان برویم و به قول معروف نگاهی به سیر تا پیاز ماجرا بیندازیم... با ما همراه باشید.

بازسازی ساختمان

شروع داستان با هزینه بازسازی

حتما در وب سایت چیدانه با مطلبی با موضوع هزینه بازسازی در قدم های اول رو به رو شده اید. در این مطلب گفته شد که به طور کلی هر قیمتی که پیمان‌کار تعیین می‌کند تخمینی است و به میزان کار و مصالحی که برای تکمیل پروژه شما نیاز است بستگی دارد. در ساختمان‌های مسکونی، به طور کلی رقم «تخمینی» قیمتی ثابت و نهایی نیست. شما هنگام مشورت با پیمان‌کاران مختلف به احتمال زیاد با دامنه وسیعی از هزینه‌های تخمینی روبه‌رو خواهید شد، چراکه هر کدام از آن‌ها درک متفاوتی از آن‌چه در ذهن شماست خواهند داشت و در نتیجه از شیوه متفاوتی برای تعیین رقم تقریبی استفاده خواهند کرد. وقتی یک پیمان‌کار از این تخمین به عنوان بنیانی برای قرارداد ساخت استفاده می‌کند، معمولا به آن قرارداد بر اساس قیمت تمام‌شده می گویند که در واقع قیمتی است که پیمان‌کار برای انجام کامل یک قرارداد تعیین می‌کند و یا حق الزحمه پیمانکار به عنوان درصدی از همه قیمت‌های پروژه مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

در رابطه با پیشنهاد قیمت در بازسازی ساختمان نیز می توان گفت که پیشنهاد قیمت جایگزینی برای تخمین است و به این معنی است که پیمان‌کار با انجام حجم مشخصی از کار در ازای قیمتی مشخص موافقت می‌کند. اگر هزینه ساخت از رقم پیشنهادی کم‌تر باشد پیمان‌کار سود می‌کند. اگر هزینه ساخت از رقم پیشنهادی بیش‌تر شود پیمان‌کار در این قرارداد ضرر می‌کند.  

بازسازی ساختمان

مطلب منتشر شده: پله اول بازسازی، محاسبه هزینه ها

قبل از بازسازی ساختمان از خود سوال بپرسید!

در ادامه این موضوع می توان به مطلب دیگری از وب سایت چیدانه اشاره کرد که در آن در رابطه با سوالاتی صحبت شد که لازم است قبل از بازسازی خانه خود از خودتان بپرسید! اگر بخواهیم تعدادی از این سوالات را به صورت موردی برایتان بازگو کنیم به این شکل خواهند بود:

 • می خواهید کدام فضاها بازسازی شوند؟
 • چقدر می توانید برای بازسازی دکوراسیون منزل خود هزینه کنید؟
 • کاربری فضای بازسازی شده چه خواهد بود؟
 • کدام سبک دکوراسیون را می پسندید؟
 • برای سالمندان و معلولین چه ملاحظاتی در نظر می گیرید؟
 • طراحی پایدار تا چه اندازه برای شما مهم است؟
 • چه نوع مواد و مصالحی را دوست دارید؟

مطلب منتشر شده: ۱۲ سوال که قبل از بازسازی دکوراسیون باید از خود بپرسید!

شما می توانید برای خواندن ادامه این موارد و توضیحات مفصلی که در رابطه با آنها مطرح شده ایت به این مطلب مراجعه کرده و نهایت استفاده را از آن داشته باشید.

شروع بازسازی آشپزخانه از اینجا

بعد از آنکه تصمیم گرفتید که چه بخشی از خانه را بازسازی می کنید می توانید کمی جزئی تر به این مسئله نگاه کنید. چیدانه در یکی از مطالب خود به مقدماتی اشاره کرده است که در بازسازی آشپزخانه مورد نیاز هستند. در این مطلب مراحلی پشت هم ذکر شده اند که در زمان بازسازی آشپزخانه خود باید به عنوان مقدماتی بدانید و رعایتشان فرمایید. بسته بندی ظروف، مراقبت از کف آشپزخانه، جمع آوری وسایل باارزش، مشخص کردن اهداف اولیه برای شروع پروژه بازسازی آشپزخانه و... را نیز می توان از این مقدمات دانست.اگر تا اینجای مطلب همراه بوده اید بد نیست برای خواندن مطالب کاملتری در رابطه با این مقدمات به مطلب کامل آن نیز سری بزنید و مراقب این مراحل باشید!

لازم است بدانید که پیمانکاران نیاز دارند تا برای اینکه بتوانند به بهترین و باکیفیت‌ترین نتیجه برسند، از هرگونه مسئله‌ای که سرعت کارشان را کاهش داده و یا به روند بازسازی آشپزخانه ضربه وارد می‌کند آزاد باشند؛ بنابراین سعی کنید با رعایت اصول ابتدایی و ساده‌ای که برایتان مطرح شد، شرایط آرام و مناسبی را هم برای خودتان و هم برای پیمانکاران مهیا سازید.

بازسازی آشپزخانه

مطلب منتشر شده: بازسازی آشپزخانه، آستین ها را بالا بزنید!

بازسازی آشپزخانه، یه ایده مقرون به صرفه برای شما

در ادامه بحث بازسازی آشپزخانه می توان به یک مطلب خوب دیگری از وب سایت چیدانه نیز اشاره کرد. در این مطلب دکوراسیون آشپزخانه ای را می بینید که با کمک هزینه بازسازی نه چندان زیادی بازسازی شده است. در این مطلب بر آن بودیم تا به شما بگوییم که برای داشتن یک بازسازی آشپزخانه خوب لازم نیست که لزوما هزینه زیادی نیز صرف کنید. فقط کافی است کمی هوشمندانه و شاید ساده زیست تر باشید.

بازسازی آشپزخانه

مطلب منتشر شده: بازسازی آشپزخانه، همینقدر مقرون به صرفه و ساده!

بازسازی حمام این خانه قدیمی

چیدانه در مطلب دیگری به بازسازی حمام یک خانه ای پرداخته است و شما را در تمامی مراحل آن دخیل نموده است. در این مطلب می توانید به خوبی ببینید که از سیر تا پیاز بازسازی حمام در یک خانه به چه شکلی پیش می رود و لازم است ب چه نکات مهمی توجه کنید. شاید بتوان از جذابیت های این مطلب به آن اشاره کنیم که فردی راوی و روایت کننده این مطلب است که دکوراسیون حمام خانه خود را بازسازی کرده است؛ بنابراین شما را از تمامی اشتباهاتی که ممکن است رخ دهد آگاه می سازد و یاریگر شما خواهد بود. خواندن این مطلب را از دست ندهید!

بازسازی حمام

مطلب منتشر شده: بازسازی حمام، اشتباه‌های منو تو تکرار نکن!

بازسازی سرویس بهداشتی کم هزینه!

شاید نیاز به پرداختن به موضوع بازسازی سرویس بهداشتی در ادامه بازسازی حمام احساس شود، اما چیدانه فکر اینش را هم کرده! آن هم بازسازی سرویس بهداشتی از نوع کم هزینه آن! بازسازی سرویس بهداشتی جزء گران ترین کارهای طراحی داخلی است ولی نگران نباشید. با توجه به نکاتی که در این مطلب اعلام می کنیم می توانید بدون داشتن بودجه های آسمانی و زیاد هم حمام زیبای خود را بازسازی کنید. برای بازسازی سرویس بهداشتی تان می توانید از طراحان داخلی متخصصی که در اهالی فن چیدانه حضور دارند کمک بگیرید و از ایده های حرفه ای اهالی فن چیدانه بهره مند شوید. 

مطلب منتشر شده: بازسازی سرویس بهداشتی، رازهای کم هزینه!

بازسازی پارکینگ، یک حرکت هوشمندانه!

در یکی دیگر از مطالب وب سایت چیدانه به بازسازی پارکینگ پرداختیم. در این مطلب از ایده ها و راهکارهایی صحبت کردیمک که می توانست به شما کمک کند تا به یک پارکینگ با حداکثر کاربری دست یابید. چیدانه به شما پیشنهاد می دهد که خواندن این مطلب را از دست ندهید.

بازسازی پارکینگ

مطلب منتشر شده: بازسازی پارکینگ، وقتشه ایده های تازه ای داشته باشی!

اگر شما هم به فکر بازسازی ساختمان خود هستید و یا حتی می خواهید یکی از بخش های خانه خود را بازسازی کنید می توانید بعد از مطالعه مطالب معرفی شده با اهالی فن وب سایت چیدانه آشنا شده، با آنها ارتباط بگیرید و از آنها کمک بخواهید!

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: طلوع حقیقت

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

نشان کردن
 • 2176 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 1 آبان 1396

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173