visibility 2195 today 1394/3/12

تجربه ای منحصر به فرد در کتابخانه ای مارپیچ

فضاهای اداری و تجاری: چالش این پروژه طراحی همه فضاهای عمومی در درون کتابخانه عمومی جدید در شهر آلمر در کشور هلند بود. این ساختمان توسط شرکت Meyer en van Schooten Architects طراحی شده است. شکل کلی طراحی این پروژه شامل 5000 متر قفسه‌های یک‌ متری همراه با تجهیزات همراه آن بود: پیش‌خان‌ها، فضاهای دارای اینترنت، کافه کتاب، فضاهای مطالعه، و قسمت چندرسانه‌ای. 

به دلیل درخواست مشتری آنها در طراحی خود مفهوم فروشگاه را گسترش دادند: یک رویکرد تجاری، به جای یک کتابخانه استاندارد که کتاب‌ها در اختیار مراجعه کنندگان قرار می‌گیرند و می‌توان در آن ساعاتی را گذراند.

مطالعه‌های موردی در مورد مفاهیم مربوط به خرده‌فروشی و نیز یک کتابخانه معمولی با توجه به ساختار، گروه‌های هدف، و عامل تجربه به طور گسترده‌ای مورد مطالعه و تحلیل قرار گرفتند. نتیجه این تحقیق منجر به ساختار و پایه طراحی شد.
در درون مفهوم فروشگاهی کتابخانه جدید هر بخش دارای یک فضای سبک زندگی محور است (جوانی، فرهنگ، سلامت، سفر، و غیره) که کتاب‌ها در مقابل مراجعه‌کنندگان قرار دارند.  

به همین دلیل مراجعه‌کننده‌ای که عجله دارد سریعا و به طور مستقیم به محصول مورد نیازش دسترسی پیدا می‌کند و کسی که برای تفریح به آن‌جا می‌رود می‌تواند در آن قدم بزند، کتاب‌ها را نگاه کند، جهان‌های متفاوتی را تجربه کند و اگر بخواهد می‌تواند کتاب را برداشته و در جایی که برای نشستن طراحی شده بنشیند و آن را ورق بزند. قفسه‌های مارپیچ به چشم‌انداز کتابخانه شکل می‌دهند و محیطی پرماجرا از هویت‌های مختلف را خلق می‌کنند. امکانات دیگری نیز با قفسه‌ها ترکیب شده است مانند فضای نشستن، دسترسی به اینترنت، پیش‌خان‌‌ها، نیمکت‌ها، و چراغ‌ها. این ویژگی‌ها فضایی آرام و یک‌پارچه را در این کتابخانه ایجاد می‌کنند.

کافه اخبار در گوشه این ساختمان و در طبقه دوم و بالای ورودی واقع شده است. کافه اخبار دارای صدها مجله و روزنامه، یک بار مدور با مانیتورهای که آخرین اخبار بر روی آن‌ها نمایش داده می‌شود است.
قسمت بازی و چندرسانه‌ای در طبقه چهارم و بالای کافه اخبار واقع شده و دارای شکلی مدور است و مانیتورهایی در آن قرار دارند که بازی‌های بر روی آن‌ها نمایش داده می‌شود. این مانیتورها از میدان مجاور کتابخانه دیده می‌شوند و از این طریق این کتابخانه جدید دینامیک‌تر می‌شود.

منبع: studioem | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

نویسنده:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

more_horiz
مطالب پیشنهادی
5 کتابخانه برتر تهران برای اهل کتاب

5 کتابخانه برتر تهران برای اهل کتاب

خوابگاه دانشجویی دایره ای در کپنهاگ

خوابگاه دانشجویی دایره ای در کپنهاگ

اصول و نکات مهم در طراحی سالن مطالعه کتابخانه

اصول و نکات مهم در طراحی سالن مطالعه کتابخانه

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان اداری جلیس certificate
مبلمان اداری جلیس

مبلمان اداری جلیس

مبلمان لوچیانو certificate
مبلمان لوچیانو

مبلمان لوچیانو

فرش دستباف ذوالانواری certificate
فرش دستباف ذوالانواری

فرش دستباف ذوالانواری

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent