راهنمای خرید کمد دیواری اتاق کودک با میز تحریر

راهنمای خرید کمد دیواری اتاق کودک با میز تحریر

به قلم: تحریریه چیدانه

راهنمای خرید کمد دیواری اتاق کودک با میز تحریر

کمد دیواری با میز تحریر یکی از جدیدترین طراحی‌های کم‌جا برای اتاق خواب کودکان است. ساختن فضای مطالعه برای کودکان در اتاق‌های کوچک با این وسیله، به‌راحتی انجام می‌شود؛ درواقع کمد دیواری با میز تحریر، ترکیبی از میز و کمد است که دو فضای مستقل برای نظم و مطالعه ایجاد می‌کند. در‌مورد انتخاب کمد دیواری همراه با میز تحریر باید به متراژ اتاق و سلیقه کودک خود توجه داشته باشید. همچنین ابعاد میز تحریر را طوری انتخاب کنید که کودک بتواند روی میز انواع نوشت افزار و وسایل موردنیازش را قرار دهید. در ادامه قصد داریم به نکاتی در مورد خرید کمد دیواری اتاق کودک با میز تحریر اشاره کنیم. پس اگر قصد خرید یک کمد جدید برای کودک خود را دارید، چند دقیقه از وقت خود را صرف مطالعه این مطلب کنید.

قالیشویی ادیب

هنگام خرید کمد دیواری و میز تحریر به هماهنگی ابعاد کمد با متراژ اتاق دقت کنید

پیش از خرید کمد لباس با میز تحریر، متراژ اتاق را اندازه‌گیری کنید. داشتن ابعاد اتاق کمک می‌کند که اندازه مناسب‌تری از میز و کمد را برای اتاق کودک انتخاب کنید. در برخی از اتاق‌ها بیشتر فضا به پنجره‌ها و در اختصاص داده شده است، ازا‌ین‌رو فضای کافی برای قرار دادن کمد و میز به‌صورت مستقل وجود ندارد. به همین دلیل باید کمد دیواری و میز را به‌صورتی طراحی کنید که در متراژ کوچک و در کنار یکی از دیوارهای مسطح قرار بگیرند.

مثلا میز تحریر را به‌صورت مثلثی در کنج طراحی کنید و قفسه‌ها را در کناره‌های آن قرار دهید. همچنین می‌توانید از میز تحریر تاشو دیواری کمک بگیرید که فضای کمتری را در اتاق اشغال می‌کند. در انتخاب کمد دیواری این موضوع را در نظر داشته باشید که اندازه کمد و میز باید با ابعاد اتاق هماهنگی داشته باشد.

کمد دیواری و میز تحریر را باتوجه‌به قد کودک خریداری کنید

هنگام خرید کمد دیواری اتاق کودک با میز تحریر به قد فرزند خود توجه داشته باشید. ارتفاع میز باید متناسب با ارگونومی بدن کودک ساخته شود. همچنین ارتفاع کمد و میز تحریر باید با سایر عناصر اتاق مانند ارتفاع تاج تخت خواب هماهنگی داشته باشد تا فضایی یک‌دست ایجاد کند. درمورد ابعاد میز تحریر به موارد زیر نیز توجه داشته باشید:

  • عرض کمد دیواری: در تعیین عرض کمد باید به عرض اتاق خواب توجه کنید. به این منظور ابتدا ابعاد اتاق را اندازه بگیرید. سپس براساس عرض، طول و ارتفاع اتاق، کمدی مناسب بخرید. در اندازه‌گیری عرض اتاق، راحتی رفت‌و‌آمد کودک را در نظر بگیرید. همچنین عرض کمد باید با وسایل کودک تناسب داشته باشد.
  • عمق کمد: در‌مورد اندازه‌گیری عمق کمد دیواری اتاق کودک به اولویت فضای استفاده توجه کنید. عمق کمد باید در حدی باشد که کودک بتواند به راحتی وسایل خود را در قفسه‌ها جا دهد. در عین‌حال تورفتگی کمد دیواری مجهز به میز تحریر باید برای جا دادن یک میز درون آن مناسب باشد. اگر به فضای بیشتری برای جاگذاری کمد نیاز دارید، به سراغ تهیه کمد دیواری ریلی بروید که باز شدن درهای آن موجب اشغال شدن فضای اتاق نمی‌شود.
  • ارتفاع کمد اتاق کودک: معمولا ارتفاع مناسب برای طراحی کمد دیواری تا سطح چشمان کودک ۳۰ تا ۵۰ سانتی‌متر از سطح زمین است. اگر از کمد دیواری‌هایی با قفسه قابل تنظیم استفاده شود، برای کودک کاربردی‌تر خواهد بود. چون می‌تواند به راحتی با جابه‌جایی قفسه‌ها به وسایل موردنیاز خود دست پیدا کند. برخی از کشوهای کمد نیز به شکل پله‌ای طراحی می‌شوند که دسترسی کودک به بخش بالایی کمد را فراهم می‌کند.

برای اینکه کمد دیواری با میز تحریر مناسبی برای کودک خود تهیه کنید، باید به هماهنگی ابعاد کمد با اتاق توجه داشته باشید. عرض، طول و ارتفاع کمد دیواری باید طوری انتخاب شود که باز کردن درهای کمد در رفت‌و‌آمد اختلال ایجاد نکند.

برای طراحی کمد دیواری و میز از رنگ متناسب با روحیه کودک کمک بگیرید

هنگام خرید میز تحریر به ترکیب رنگی مناسب آن با سایر قسمت‌های کمد توجه داشته باشید و رنگ‌ها را متناسب با روحیات کودکان انتخاب کنید. برای اتاق کودکان از ترکیب رنگ‌هایی براق و ساده استفاده می‌شود. رنگ را طوری انتخاب کنید که در عین شاد بودن موجب حواس‌پرتی کودک در حین مطالعه نشود. معمولا رنگ‌های خنثی مانند کرم و سفید برای میز تحریر مناسب‌ترند؛ اما سایر بخش‌های کمد دیواری اتاق کودک را می‌توانید از میان رنگ‌های شادتر مثل زرد و قرمز انتخاب کنید.

راهنمای خرید کمد دیواری اتاق کودک با میز تحریر

هنگام خرید کمد دیواری با میز تحریر به کیفیت متریال مورداستفاده‌ توجه کنید

کمد دیواری اجزایی از اتاق خواب است که معمولا در فاصله زمانی کم از زمان خرید تعویض نمی‌شود؛ ازاین‌رو به کیفیت متریال به کار رفته در کمد و ماندگاری آن توجه داشته باشید. کمدهای دیواری از متریال ممبران، هایگلاس، MDF و چوب ساخته می‌شوند. استفاده از جنس MDF باتوجه‌به قیمت آن معقول‌تر است؛ اما برخی از مدل‌های ام دی اف حاوی میزان بالایی فرمالدئید هستند که در کودکان ایجاد حساسیت می‌کند.

به همین دلیل برای افرادی که محدودیتی در بودجه خود ندارند، جنس چوب پیشنهاد داده می‌شود. استفاده از چوب نه‌تنها به اتاق کودک جلوه می‌بخشد؛‌ بلکه استحکام و زیبایی بیشتری دارد. طراحان می‌توانند برای ساخت کمدهای دیواری از ممبران و وکیوم نیز استفاده کنند که متریال‌های جدیدتری هستند.

کمد دیواری با میز تحریر اتاق کودک را متناسب با دکوراسیون اتاق بخرید

هنگام سفارش کمد دیواری اتاق کودک با میز تحریر به هماهنگی رنگ و سبک آن با دیگر اجزای اتاق توجه داشته باشید. طراحی یک‌دست اتاق به نظم بیشتر فضا کمک می‌کند. به عنوان مثال اگر اتاق طراحی مینیمال دارد، کمد را ساده و بدون نقش انتخاب کنید. چنانچه از سبک مدرن در اتاق کودک خود استفاده کرده‌اید، طرح‌های متنوع‌ و فانتزی‌تری را می‌توانید برای کمد و میز به کار ببرید. مثلا برای دختران دبستانی می‌توانید یک کمد و میز تحریر با صورتی سفارش دهید.

در خرید کمد دیواری و میز تحریر، توجه به کیفیت یراق آلات را از یاد نبرید

کشوها و درهای کمد دیواری و میز تحریر باید به راحتی باز و بسته شوند. از‌این‌رو هنگام خرید کمد دیواری و میز تحریر به کیفیت یراق‌آلات توجه داشته باشید. به این منظور چندین‌بار کشوها را باز و بسته کنید و دستگیره را در جهت‌های مختلف تکان دهید. همچنین به روان بودن لولاهای در توجه داشته باشید. در‌صورتی‌که قصد خرید کمدهای ریلی را دارید، به حرکت بدون نقص درها دقت بیشتری داشته باشید.

راهنمای خرید کمد دیواری اتاق کودک با میز تحریر

بلج؛ تولید کننده متنوع‌ترین کمدهای دیواری و میز تحریر برای اتاق کودک

در این مقاله در مورد خرید کمد دیواری اتاق کودک با میز تحریر صحبت کردیم و به نکات مهم خرید کمد اشاره کردیم. درصورتی‌که قصد تهیه یک کمد دیواری با میز متفاوت برای اتاق کودک را دارید، به ابعاد کمد، متراژ اتاق، متریال استفاده شده و تناسب قفسه‌ها با قد کودک توجه داشته باشید. در نهایت برای اینکه خرید مطمئن‌تری را تجربه کنید به یک فروشگاه تامین دکوراسیون اتاق خواب مانند بلج بروید تا با کمک مشاوران کمد دیواری کاربردی موردنظر خود را خریداری کنید.

بلج یکی از فروشگاه‌های متنوع در زمینه طراحی و تولید محصولات دکوراسیون اتاق خواب است. از ویژگی‌های این فروشگاه می‌توانیم به ارسال رایگان، خطوط تولید مکانیزه، امکان خرید حضوری، پرداخت در محل، فراهم بودن شرایط اقساطی و ساخت محصولات سفارش اشاره کنیم. پس اگر قصد دارید یک کمد دیواری همراه با میز  را برای کودک خود سفارش دهید، به فروشگاه بلج با آدرس bolej.ir مراجعه کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه