طراحی کافه‌ با دکوراسیون صنعتی، طعم قهوه در خیابان‌های احمدآباد!

طراحی کافه‌ با دکوراسیون صنعتی، طعم قهوه در خیابان‌های احمدآباد!

نوژا دیزاین

رفتن به کافه برای مردم مدرن امروزی، مهم شده است و در نتیجه طراحی فضای داخلی آن بسیار اهمیت می‌یابد. در این مطلب تصاویر و توضیحاتی از طراحی کافه بارنیارد، به سبک صنعتی در احمدآباد هند را ببینید و درباره آن بخوانید.

کاغذدیواری آیدی

معمار کافه بارنیارد کیست؟

هنگام قدم زدن در خیابان‌های حومه شمالی احمدآباد، نمای منحصربه‌فردی با بطری‌های خالی فوراً توجه را برمی‌انگیزد. داخل کافه، فضایی پر از داستان‌های جذاب در هر گوشه آن است. Rohan Bhargade از استودیوی طراحی مودرا، طراح این کافه است. کافه‌ای که با ترکیب بوی قهوه و حس نوستالژی طراحی شده است. بهرگاد راجع به طراحی این فضا می‌گوید: من می‌خواستم فضایی بسازم که خود را به آرامی نشان دهد.

مطلب پیشنهادی: طراحی کافه آکو؛ فضایی مدرن با الهام از معماری سنتی در کرمان!

 

معماری کافه بارنیارد احمدآباد

معمار برای طراحی نمای این ساختمان از بطری‌های شیشه‌ای استفاده کرده است که تعدادی از آنها جلوتر از بقیه بطری‌ها هستند. کافه با الهام از یک خانه زیرشیروانی ساده و با سبک طراحی داخلی صنعتی طراحی شده است. ویژگی‌هایی که در این فضا توجه را به خود جلب می‌کند:

  • قبل از ورود به کافه؛ تابلوی اسم کافه بارنیارد که با استفاده از سطحی فلزی و با طرح زنگ زده طراحی شده است روی ورودی دیده می‌شود.
  • سقف کافه با قطعات چوبی که از جعبه‌های چوبی میوه‌فروشان محلی تهیه شده است، ساخته شده است.
  • قفسه‌هایی در گوشه کافه دیده می‌شود که با وسایل و صنایع دستی و هنرهای محلی تزئین شده است.
  • یک نیم طبقه در یک طرف کافه، فضایی دنج ایجاد کرده است.
  • فضای داخلی از قسمت‌های مختلفی دارای پنجره است و نور را به فضای داخلی می‌آورد.
  • با وجود انواع صندلی‌ها از صندلی‌های تکی چوبی تا مبل چند نقره و سکوهای نشیمن، باعث می‌شود افراد مختلف در این کافه جای مخصوص خود و مطابق سلیقه خود را پیدا کنند.
  • مبلمان دست دوم که از بازارها محلی تهیه شده است، منسوجات دست‌ساز، دکوری‌های قدیمی از دیگر ویژگی‌های این کافه است.

مطلب پیشنهادی: طراحی کافه با کانتینر، ایده‌ای خاص برای کافه‌گردهای خاص

 

کافه‌ای با طراحی صنعتی

متریال به کار رفته در طراحی دکوراسیون داخلی کافه، هویت زیادی به فضای داخلی آن می‌دهد. دیوارهای آجری، چراغ‌های فلز، پله‌های فلزی و مشکی، سقف بلند و سیم‌کشی‌های روکار از ویژگی‌های ظاهری این کافه هستند که دکوراسیون صنعتی آن را به رخ می‌کشند. این کافه در شب، فضایی پر جنب و جوش برای برگزاری برنامه‌های مختلف و موسیقی است. این کافه احمدآباد که کاملاً جامعه محور است، با فضای داخلی چند منظوره و انعطاف‌پذیر خود که امکانات متنوعی را ارائه می‌دهد، واقعاً متعلق به مردم است.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه