تغییر دکوراسیون با هوش مصنوعی؛ ایده بگیرید!

تغییر دکوراسیون با هوش مصنوعی؛ ایده بگیرید!

به قلم: سمانه زارعی

همانطور که قبلا گفتیم؛ یکی از کاربردهای هوش مصنوعی در طراحی معماری و دکوراسیون داخلی است. تغییر دکوراسیون نوعی بازطراحی فضا است که در آن طراح در نظر دارد با توجه به نیازهای کارفرما، فضا را بهبود ببخشد. آیا تغییر دکوراسیون با هوش مصنوعی امکان‌پذیر است؟

 

کارانا دکور

هوش مصنوعی در طراحی فضاهای داخلی

ابزارها و سایت‌های مختلفی برای استفاده از هوش مصنوعی در معماری و طراحی وجود دارد. بعضی از این سایت‌ها به صورت رایگان هستند و برخی محدودیت‌هایی دارند که پس از چندین بار طراحی نیاز به پرداخت هزینه است. روش کار اغلب این ابزارها به این صورت است که؛ طراح معیارهای مدنظر خود را به هوش مصنوعی می‌دهد و هوش مصنوعی بر اساس شرایط محیط طرح‌هایی را پیشنهاد می‌کند.

 

ابزارهای هوش مصنوعی

با توجه به الگوریتم هریک از ابزارهای هوش مصنوعی، طراحی فضا به شکل دوبعدی و یا سه بعدی به کاربر ارائه می‌شود. بعضی از این ابزارها، متن را به طرح دو بعدی و یا سه بعدی تبدیل می‌کنند. بعضی از آنها عکس فضا را دریافت و طرح پیشنهادی را با توجه به تصویر ارائه می‌دهند. سایت Lexica، پلتفرم Runway، پلتفرم Dall.e2، ابزار Cedreo، Roomgpt، Planner 5D، هوش مصنوعی میدجورنی و… از انواع ابزارهای هوش مصنوعی در زمینه طراحی و معماری هستند.

 

تغییر دکوراسیون منزل را به هوش مصنوعی بسپاریم؟

هوش مصنوعی ابزاری برای ایده‌های طراحی است. با اینکه این ابزار، طرح‌های مختلفی را به کاربران ارائه می‌دهد ولی نمی‌تواند طرح نهایی یک پروژه باشد. زیرا نیاز به ادیت و ویرایش جزئیات در آن وجود دارد. هوش مصنوعی می‌تواند ایده‌های مختلفی به شما بدهد تا در روند طراحی از آنها استفاده کنید. درست است که هوش مصنوعی به شما ایده می‌دهد ولی در رابطه با مواردی مانند تهیه متریال، قیمت و اجرای آن کمکی به شما نمی‌کند، در نتیجه یک طراح دکوراسیون داخلی برای داشتن یک دکوراسیون ایده‌آل لازم است.

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه