10 ایده برای تغییر دکوراسیون پذیرایی

10 ایده برای تغییر دکوراسیون پذیرایی

به قلم: سمانه زارعی

دوست دارید پذیرایی خود را تغییر دهید، ولی نمی‌دانید چطور می‌توانید این کار را انجام دهید؟ قبل از انجام هر تغییری، بهتر است ایده‌هایی برای انجام تغییرات داشته باشید. تغییر دکوراسیون پذیرایی روشی برای تغییر دکوراسیون منزل است. به طور مثال با تغییر دکوراسیون اتاق ممکن است در نگاه اول تفاوتی در دکور منزل متوجه نشوید. ولی پذیرایی در معرض دید بیشتری است و دکوراسیون آن تاثیر زیادی در فضای منزل دارد. در این مطلب چند ایده برای دکوراسیون پذیرایی را بخوانید.

 

بالسا

تغییر دکوراسیون پذیرایی

قبل از اینکه کاری برای ایجاد تغییر انجام دهید، هدف خود را از تغییر دکوراسیون مشخص کنید. می‌خواهید فضا را بزرگتر کنید؟ نیاز به تقسیم فضا دارید؟ یا دلتان می‌خواهد حال و هوای خانه را عوض کنید؟ شاید هم از دکوراسیون قبلی و رنگ و روی فضای پذیرایی خسته شده‌اید. با دانستن دلیل کاری که می‌خواهید انجام دهید، طراحی مجدد فضای پذیرایی را هدف‌دارتر برنامه‌ریزی می‌کنید.

 

1. میز جلومبلی را تغییر دهید.

میزی که جلوی مبلمان قرار می‌دهید، با اینکه حجم زیادی از فضا را نمی‌گیرد ولی در تغییر دکوراسیون پذیرایی تاثیر زیادی دارد. در قدم اول لازم است میز با مبلمان هماهنگ باشد. و پیشنهاد دیگر هماهنگی بین شکل و فرم و جنس میز جلو مبلی با وسایل دیگر است. به طور مثال وسایل دکوری و یا کنسول پذیرایی اشتراکاتی در رنگ، فرم یا متریال با میز جلومبلی داشته باشند. می‌توانید یک سینی پذیرایی شیک روی میز جلومبلی قرار دهید.

 

2. خلوت کردن فضای پذیرایی

اگر دکوراسیون پذیرایی منزلتان، وسایل زیادی دارد و شلوغ است؛ بهترین ایده برای ایجاد تغییر در آن، خلوت کردن پذیرایی است. وسایل اضافی را بردارید تا فضای پذیرایی بزرگتر و دلبازتر شود. از وسایلی که مانند نظم دهنده و قرار دادن وسایل در آن عمل می‌کنند استفاده کنید. کتابخانه، کنسول، پاف و.. جایی برای قرار دادن وسایل هستند که نظم فضا را زیاد می‌کنند.

 

3. اکسسوری و آثار هنری را به روز کنید.

سال‌هاست چند دکوری و تابلوی هنری روی دیوار پذیرایی نصب هستند، وقت تغییر آنهاست! به جای این آثار هنری، از اکسسوری‌های دیگر و یا هنر دست خودتان برای تزئین فضا استفاده کنید. اگر می‌خواهید به روز باشید، به اکسسوری‌های مد شده و در فروشگاه‌ها توجه کنید.

 

4. تهیه یک فرش جدید

اگر قرار نیست تغییراتی اساسی ایجاد کنید، خرید یک فرش نسبت به خرید مبلمان جدید و یا تغییر رنگ دیوارها، هزینه منطقی‌تری برای تغییر حال و هوای پذیرایی است. فرش تیره رنگ پذیرایی را با یک فرش به رنگ روشن‌تر تعویض کنید. فرش دولایه با طرح‌های متنوع، که مانند یک لایه رویی روی فرش قبلی قابل نصب است، ایده‌ی دیگری برای تغییر دکوراسیون پذیرایی با هزینه کمتر است.

 

5. تغییر در مبلمان، از چیدمان تا خرید مبل

راه حلی دیگر برای تغییر دکوراسیون پذیرایی، تغییر چیدمان مبلمان است. این کار با کمی خلاقیت، پذیرایی جدید و جذابی می‌سازد. ایده‌هایی برای تغییر دکوراسیون پذیرایی با تغییر در مبلمان:

  • در دکوراسیون پذیرایی بزرگ می‌توانید به خرید و چیدمان یک دست مبلمان دیگر فکر کنید.
  • فضایی دنج که با دو مبل تکی و یک میز کوچک پر شده است، طراحی کنید.
  • یک کاناپه هماهنگ با سبک دکوراسیون را برای قسمت نشیمن منزل تهیه کنید.
  • اگر مبلمان 9 نفره در پذیرایی کوچک دارید؛ از مبلمان تکی در فضاهای دیگر خانه استفاده کنید.

 

6. تغییری کوچک در مبلمان

راهکارهای دیگری برای ایجاد تغییر در مبلمان وجود دارد؛ با کارهای کوچکی مانند تغییر روکش مبلمان یک رنگ و بافت جدید را به فضای پذیرایی اضافه کنید. همچنین استفاده از شال مبل، ایده‌ی جذابی برای تغییری کوچک در دکوراسیون پذیرایی مدرن است. مخصوصا در فصل سرد می‌توانید از شال مبل بافت و ضخیم استفاده کنید.

 

7. تعویض کوسن‌های مبلمان

کوسن‌های جدیدی با رنگ جدید تهیه کنید و حتی می‌توانید روکش کوسن را تغییر دهید. مخصوصا اگر تعداد زیادی کوسن‌ روی مبلمان دارید، آنها یک تنالیته رنگی جدید به فضای پذیرایی اضافه می‌کنند. کوسن‌های قبلی خود را در انباری نگه دارید تا در زمان دیگری استفاده کنید.

 

8. نورپردازی را تغییر دهید

نورپردازی تغییر زیرکانه‌ای است که می‌تواند حال و هوای دکوراسیون پذیرایی را تغییر دهد. اگر نور کمی در پذیرایی دارید از منبع نور بزرگتر و اصلی مانند لوستر استفاده کنید. نورهای تکمیل کننده دیگر مانند آباژور، نورپردازی دیواری، نورپردازی دکوری‌های پذیرایی راهکارهای دیگری برای ایجاد یک فضای جدید هستند.

 

9. ایجاد تغییر در پرده‌های پذیرایی

اگر پرده‌ای با مدل قدیمی و والن‌دار دارید، می‌توانید بخش‌هایی از تزئینات و اجزای آن را حذف کنید و پرده را ساده‌تر کنید. همچنین بخش‌هایی مانند بندهای پرده را تعویض کنید. برای دکوراسیون پذیرایی کوچک، پرده‌های توری و ساده را امتحان کنید.

 

10. از گیاهان آپارتمانی استفاده کنید.

چند گلدان زیبا برای دکوراسیون پذیرایی تهیه کنید. اضافه شدن سبزینگی به پذیرایی باعث ایجاد سرزندگی در فضا می‌شود. اگر پذیرایی بزرگی دارید، گیاه آپارتمانی درختی را فراموش نکنید.

کلام آخر:

تغییر دکوراسیون خانه کار سختی نیست. لازم نیست به یک تغییر خیلی بزرگ و اساسی فکر کنید. ایده‌هایی که در این مطلب بیان شد، می‌تواند حال و هوای خانه شما را تغییر دهد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه