ایده‌های خلاقانه برای برنامه روزانه کودکان

ایده‌های خلاقانه برای برنامه روزانه کودکان

به قلم: سمانه زارعی

یکی از موارد مهم در تربیت و پرورش کودکان؛ آموزش انجام کارهای روزانه به آنهاست. بهتر است کودکان از کودکی با برنامه‌ریزی روزانه آشنا شوند. کارهایی مانند مسواک زدن، مرتب کردن اتاق، مرتب کردن لباس‌هایشان، انجام تکالیف درسی از جمله کارهایی است که والدین به کودکان آموزش می‌دهند. در این مطلب با ایده‌های جذاب برای ساخت یک جدول برنامه‌ی روزانه آشنا می‌شویم.

 

قالیشویی ادیب

کارت‌های برنامه‌ریزی روی بند

چند کارت کوچک برای هر کار تهیه کنید. روی آنها تصویر و یا نوشته‌ی فعالیت‌های روزانه مانند؛ مسواک زدن، انجام تکالیف و.. را بنویسید. به کودک خود آموزش بدهید که پس از انجام هریک از آنها کارت را روی نخی که برای این کار روی دیوار نصب کرده‌اید بچسباند.

 

نصب جای کارتی روی دیوار

به جای اینکه کارتهای فعالیت‌ها را روی بند آویزان کنید؛ می‌توانید یک صفحه با جای مخصوص برای کارتها داشته باشید. به کودک خود آموزش بدهید تا کارتها را از روی تصاویر آنها به خوبی بشناسد. برای هر روز،  با کارتهای مخصوص همان کارها برنامه‌ریزی کنید.

ساخت ساده‌ترین کارت‌های برنامه‌ریزی

قرار نیست حتما از کارت‌های آماده با شکل‌های چاپ شده استفاده کنید. شما می‌توانید با کاغذ و یا مقوا یک کارت برنامه‌ریزی بسازید. حتی کودک می‌تواند خودش نقاشی‌هایی را برای هر فعالیت روی کاغذ بکشد و سپس آنها را روی سطح بچسبانید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه