8 نکته برای طراحی دکوراسیون نشیمن کلاسیک

8 نکته برای طراحی دکوراسیون نشیمن کلاسیک

به قلم: سمانه زارعی

آیا شما دکوراسیون نشیمن کلاسیک را می‌پسندید؟ اغلب خانواده‌های ایرانی دوست دارند فضای پذیرایی به سبک کلاسیک چیدمان شود ولی فضای نشیمن را به شکلی راحت و صمیمی‌تر می‌چینند، مثلا از مبلمان راحتی استفاده می‌کنند تا راحت‌تر تلویزیون تماشا کنند. ولی ممکن است آنهایی که عاشق سبک کلاسیک و مجلل هستند، دکوراسیون نشیمن را هم به شکل کلاسیک طراحی کنند. این موارد بستگی به سلیقه شما و اعضای خانواده‌تان دارد. اگر شما هم عاشق سبک کلاسیک هستید، این مطلب را بخوانید.

بالسا

 

دکوراسیون نشیمن کلاسیک

فضای نشیمن یا هال بر اساس مساحت خانه می‌تواند با فضای پذیرایی پیوسته باشد، یعنی هال و پذیرایی در کنار هم و در یک فضا قرار بگیرند ولی اگر مساحت خانه بزرگ باشد، ممکن است با تغییر ارتفاع و یا وجود دیوار و یا انحنا به شکل جدا از هم قرار بگیرند. گاهی هم خانه‌ها آنقدر کوچک هستند که یک فضا هم به عنوان نشیمن و هم پذیرایی کاربرد دارند. برخی از ویژگی‌ها که در ادامه بیان شده است، باعث ایجاد فضایی کلاسیک در اتاق نشیمن می‌شوند.

 

1. شومینه در اتاق نشیمن

شومینه یکی از عناصری است که باعث ایجاد فضایی کلاسیک می‌شود. هرچند امروزه انواع مدرن شومینه مد شده است، ولی اگر در خانه شومینه دارید، به عنوان یک نقطه کانونی در دکوراسیون نشیمن به سبک کلاسیک از آن استفاده کنید.

 

2. مبلمان در نشیمن به سبک کلاسیک

اگر اتاق نشیمن منزلتان بزرگ است می‌توانید به راحتی از یک ست مبلمان کلاسیک 5 یا 7 نفره استفاده کنید. ولی برای دکوراسیون نشیمن کوچک می‌توانید یک کاناپه کلاسیک و یک مبل تکی را در کنار هم بچینید.

 

3. نورپردازی در دکوراسیون نشیمن کلاسیک

برای نشمین کلاسیک از یک لوستر کلاسیک استفاده کنید. ولی بهتر است لوستری به سبک کلاسیک ساده باشد. همچنین آباژورهای رومیزی کلاسیک و چراغ‌های پایه‌دار گزینه خوبی هستند.

 

4. دیوارهای قابدار در فضای نشیمن

اگر در حال بازسازی خانه هستید و به یک نشیمن با طراحی داخلی کلاسیک فکر می‌کنید؛ می‌توانید در تزئینات دیوارها از قاب‌ استفاده کنید. لازم نیست قاب‌ها تزئیناتی پیچیده و زیاد داشته باشند، قاب‌های مستطیلی ساده هم در کلاسیک کردن فضا تاثیر دارند.

 

5. جایی برای کتابخانه توکار در هال

کتابخانه یکی از عناصر جذاب برای نشیمن است. اگر در فضای نشیمن شرایطش را دارید، از کتابخانه توکار چوبی برای چیدمان نشیمن استفاده کنید.

 

6. پرده‌های بلند برای پنجره‌های نشیمن

پرده بلند برای دکوراسیون کلاسیک بسیار مناسب است. اگر دیوارها و یا مبلمان طرح‌دار دارید، پرده‌ها را با طرح ساده انتخاب کنید.

 

7. کاربرد رنگ در نشیمن کلاسیک

یکی از شاخصه‌های نشیمن کلاسیک رنگ آن است. رنگهای قهوه‌ای، طلایی، بژ، زرشکی، سبز فضای نشیمن را مجلل‌تر نشان می‌دهند. می‌توانید از ترکیب دو رنگ در دکوراسیون بیشتر استفاده کنید و یک رنگ سوم را به بخش‌هایی از فضا اضافه کنید.

 

8. تعادل و هماهنگی در دکوراسیون اتاق نشیمن کلاسیک

یکی از اصول اصلی برای طراحی دکوراسیون تعادل و هماهنگی بین اجزای فضا است. به طور مثال اگر پذیرایی منزل شما دکوراسیونی مجلل و کلاسیک دارد، برای اینکه تعادل حفظ شود، بهتر است نشیمن را کمی ساده‌تر بچینید. همچنین برای ایجاد هماهنگی بهتر است فضای نشیمن و آشپزخانه با سبکی شبیه به هم طراحی شوند.

کلام آخر:

دکوراسیون نشیمن کلاسیک، ایده‌ای عالی برای افرادی است که دوست دارند خانه‌ای مجلل و باشکوه داشته باشند. در این مطلب تعدادی از اصول طراحی دکوراسیون نشیمن کلاسیک را بیان کردیم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه