ساخت و ساز در گلابدره؛ ساخت خانه‌های غیر مجاز به پایان می‌رسد؟

ساخت و ساز در گلابدره؛ ساخت خانه‌های غیر مجاز به پایان می‌رسد؟

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

گلابدره یکی از مناطق استان تهران است که در شهرستان شمیرانات قرار گرفته است. این منطقه در طی سال‌های گذشته با مشکل ساخت و سازهای غیرقانونی مواجه بوده است. درباره این منطقه بیشتر بدانید.

کی پلاس

گلابدره کجاست؟

گلابدره نام یک رودخانه در شمال شرق تهران است که به محله‌ی کنار آن هم گلابدره گفته می‌شود. این محله از محلات بسیار قدیمی شهرستان شمیرانات است که در گذشته با محله امامزاده قاسم یکپارچه بوده است. این منطقه از جمله ییلاق‌های خوش آب و هوا و جاهای دیدنی اطراف تهران است. این محله به دلیل داشتن درختان سیب خودرو در دره به نام گلابدره معروف شده است.

بوستان گلابدره

ساخت و ساز در گلابدره، چه خبر؟

به تازگی تیترهای خبری مبنی بر رونق ساخت و ساز در گلابدره منتشر شده است. این منطقه به دلیل خوش آب و هوابودن، نداشتن سند برای زمین‌ها و محدودیت‌های قانونی ساخت و ساز در آن، با موضوع ساخت و سازهای غیرقانونی و آپارتمان‌سازی با تیرآهن‌های تکه تکه! مواجه بوده است. به تازگی شهردار منطقه یک از صادر کردن مجوزهایی برای ساخت و ساز و نوسازی این محله خبر داده است. با توجه به اینکه این منطقه دارای بافت فرسوده و ریزبافت است، نیاز به نوسازی و ایجاد قوانینی برای ساخت و ساز دارد. گفته می‌شود قرار است دفتر توسعه محلی را در این منطقه قرار دهد تا ساکنین برای دریافت سند مالکیت و دریافت مشاوره به آن مراجعه کنند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
محمود در تاریخ 07 خرداد 1403
شهرداری سالهاست همچنین شعارهایی را میدهد اما آنچه عملا میبینیم زیرمیزی های علنی و انبوه ساختمانهای غیرقانونی و مهاجرپذیر و زشت رو که هیچکس یارای تخریب آنها را ندارد و تا ابد این منطقه زیبای طبیعی و قطب گردشگری تهران دراختیار ارازل و باج گیران خواهد بود

ثبت دیدگاه