تصاویری از مدرن‌ترین غاری که وسط جنگل طراحی شد!

تصاویری از مدرن‌ترین غاری که وسط جنگل طراحی شد!

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

تصور اینکه زندگی در خانه‌ای وسط جنگل چه شکلی است و چه لذتی دارد، با تجربه کردن آن بدست می‌آید. احتمالا گروه معماری آرتکنیک به دنبال باززنده سازی چنین تجربه‌ای، سازه‌ای صدفی شکل را در وسط جنگل‌های ژاپن ساخته‌اند. در این مطلب در مورد یک غار مدرن و امروزی اما وسط جنگل صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

سرویس خواب بالسا

 

سازه صدفی وسط جنگل

این سازه به فرم یک صدف، توسط گروه معماری ARtechnic architects در سال 2008 طراحی شده است. در عین حال که مشخص است این بنا بخشی از طبیعت نیست، ولی معماران آن، با هدف اینکه به مرور زمان طبیعت آن را احاطه کند و با طبیعت هماهنگ باشد، نه به معنای تسلیم شدن بلکه با مفهوم هم زیستی با طبیعت، آن را طراحی کرده‌اند. مانند فیلم‌های علمی تخیلی که در آن مردم محلی بر فراز یک فضاپیمای متروکه ساکن می‌شوند. با گذشت زمان، درختان شروع به رشد کرده و فضاپیما را احاطه می‌کنند و آن را با منظره هماهنگ می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: اتومیوم بلژیک، از عجیب‌ترین معماری‌های جهان

 

اهداف معماری سازه صدف

یکی از اهداف معماران ژاپنی برای ساخت این سازه، مبهم گذاشتن مرز بین زندگی انسان و طبیعت است که یک فضیلت ژاپنی محسوب می‌شود. این مبهم بودن با گذر زمان و وارد شدن طبیعت در این فضا ایجاد خواهد شد. اسکلت ساختمان به مرور زمان با محیط اطراف خود یکی می‌شود و گیاهان نمای بتن بیرونی را می‌پوشانند.

 

مشخصات سازه صدفی

این سازه صدفی شکل که دارای بخش‌های مختلفی مانند؛ دیوارهای جداکننده، اتاق‌های مبله و ساختار پوسته‌ای شکل است با هدف ایحاد فضایی برای فراهم کردن استراحت خوب، اوقات فراغت و مناظر زیبا است که هرگز کسل کننده نمی شود و در مجاورت طبیعت است.

همچنین وجود سیستم کنترل مرکزی، قفل بیومتریک و سیستم بیومتریک باعث ایجاد احساس آرامش و امنیت در وسط جنگل خواهد شد. از طرفی سیستم گرمایش از کف نگرانی راجع به سرما را از بین می‌برد.

مطلب پیشنهادی: خانه عشق2، خانه کوچک 19 متری معمار مشهور ژاپنی

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه