16 ایده از ترندهای دکوراسیون داخلی در سال 2024

16 ایده از ترندهای دکوراسیون داخلی در سال 2024

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

در دنیای مد و دکوراسیون داخلی، هرسال موضوعات جدیدی ترند می‌شوند که عاشقان مد و دکوراسیون از آن‌ها غافل نمی‌مانند. اگر شما هم به دنبال جدیدترین مدهای سال 2024 هستید، در این مطلب تعدادی از این ایده‌ها را آورده‌ایم. با چیدانه همراه باشید.

کی پلاس

 

1. دکوراسیون جسورانه

دنیای طراحی داخلی در سال 2024 جسورانه و پر جنب‌وجوش است، جایی که مبلمان، دیگر یک پس‌زمینه نیستند، بلکه مانند یک المان نمایشی هستند. هر قطعه، از یک میز کناری عجیب و غریب گرفته تا یک صندلی پر جنب و جوش یا یک چراغ چشم نواز، با طراحی متمایز و رنگ‌های جسورانه خود جلب توجه می‌کند.

به عنوان مثال، یک صندلی نئونی که در یک محیط آرام ظاهر می‌شود، یا یک میز قهوه که به خودی خود یک اثر هنری است. این زندگی مدرن است که بازتعریف شده است: بازیگوش، جسورانه، و کاملا بیانگر. این عناصر نقشی بیشتر از مبلمان دارند. آنها نشان‌دهنده استعداد و تخیل طراح هستند.

 

2. اشکال منحنی و ارگانیک

با خطوط مستقیم و سفت و سخت گذشته خداحافظی کنید و از چرخش‌های لذت بخش اشکال نرم‌تر در مبلمان و طراحی معماری استقبال کنید. این سبک زرق و برق‌دار است و حس راحتی و بازیگوشی را از طریق این فرم‌های روان به خانه‌های ما می‌آورد.

مبلمان انحنا دار اشاره‌ای به طبیعت است که کاملاً با اصول طراحی بیوفیلیک و بیومورفیک هماهنگ است که بر ارتباط ریشه‌دار ما با دنیای طبیعی تأکید دارد. این طرح‌ها با الهام از منحنی‌ها و خطوط طبیعی، ما را به تعامل و آرامش دعوت می‌کنند. فضاهای زندگی ما چیزی فراتر از یک فضای صرفا زیبا و چشم‌نواز است – آنها ریتم‌های طبیعی زندگی را منعکس می‌کنند و خانه‌های ما را به یک پناهگاه واقعی تبدیل می‌کنند.

 

3. بازگشت به گذشته

حال و هوای قدیمی دهه 70 بازگشته است. مثلا رنگ‌هایی مانند نارنجی سوخته و سبز خزه‌ای ترکیب شده است. بیش از یک مد زودگذر، اشاره‌ای به روح آزاد و خوش بینی دهه 70 است. تصور کنید فضای شما با چوب های تیره، سطوح لاکی براق، فرش‌های خز مصنوعی مخملی و مبلمان شیک کم ارتفاع زنده می‌شود. بازگشت گذشته در مبلمان خلاصه نمی‌شود، بلکه در پوشش دیوار و پارچه‌ها هم از رنگ‌های جسورانه استفاده می‌شود.

 

4. طراحی دکوراسیون با زیبایی‌شناسی جهانی

در سال 2024، طراحی داخلی جسورانه، زیبایی‌شناسی جهانی را در بر می‌گیرد و فرهنگ‌ها را با فضاهای غنی از داستان ترکیب می‌کند. خانه‌ها به پناهگاه‌های بی‌نظیری تبدیل می‌شوند که آینه سفرهایی به دور دنیا هستند. هر بخش از خانه می‌تواند روایتگر سفری متفاوت به نقطه‌ای از جهان باشد.

با ادغام عناصر جهانی با گنجینه‌های شخصی، فضای داخلی از نظر بصری چشمگیر و از نظر داستانی جذاب می‌شود. از یک مجسمه دست‌ساز آفریقایی گرفته تا یک صفحه نمایش محبوب ژاپنی! هر آیتم روایت خانه را غنی می‌کند و فضای زندگی را به تابلویی زنده از ماجراهای شما تبدیل می‌کند.

 

5.طرح شطرنجی شیک

این همان تخته شطرنجی سنتی نیست که ممکن است به آن فکر کنید، و محدود به تضادهای شدید سیاه و سفید است. امروزه در طیفی از رنگ‌ها، از رنگ‌های پاستلی کم‌رنگ گرفته تا رنگ‌های جواهری زنده و حتی چیدمان‌های تک رنگ پیچیده، چشم‌اندازی تازه و ظریف به این طراحی جاودانه ارائه می‌کند.

طرح شطرنجی در انواع فضاها از آشپزخانه و حمام تا پذیرایی و نشیمن دیده می‌شود. همچنین الگوی شطرنجی در منسوجات، از فرش گرفته تا اثاثه و لوازم داخلی استفاده می‌شوند.

 

6. رنگ سبز روشن و مریم گلی

سبز مریم گلی یک رنگ برجسته در پالت طراحی داخلی سال 2024 است که حس آرامش را به دکوراسیون منزل می‌آورد. چرا سبز مریم گلی برای سال 2024 بسیار مناسب است؟ هر سال افراد بیشتر به فکر سلامتی و تندرستی خود هستند، رنگ سبز مریم گلی، نمادی از تعادل و هماهنگی است و یک رنگ آرامش بخش در میان استرس و اضطراب‌های زندگی‌ مدرن است.

 

7. طراحی شخصی دکوراسیون

سال جدید فرصتی برای به کار رگفتن سلیقه شخصی در دکوراسیون است. صاحبان خانه از این فرصت استفاده می کنند تا سلیقه‌ها و ترجیحات منحصر به فرد خود را در فضاهای خود اجرا کنند. این تحول در زیبایی‌شناسی داخلی با قطعات مبلمان سفارشی و طرح‌های چیدمان شخصی مشخص می‌شود که هر کدام بازتاب داستان و سبک شخصی ساکنان آن است.

نرم افزارهای پیشرفته و ابزارهای طراحی نوآورانه، تطبیق فضاها را با نیازها و خواسته‌های ویژه افراد آسان تر از همیشه کرده است. این پیشرفت‌های تکنولوژیکی دنیایی از امکانات را باز کرده است و طراحان و صاحبان خانه‌ها را قادر می‌سازد تا با چیدمان‌های سفارشی، طرح‌های رنگی منحصربه‌فرد و مبلمان بی‌نظیر آزمایش کنند.

 

8. قهوه‌ای به عنوان رنگ غالب

در سال 2024، بیش از 90 درصد از متخصصان طراحی، رنگ قهوه‌ای را به عنوان رنگی پیشرو در نظر می‌گیرند که منعکس کننده یک تغییر فرهنگی به سمت راحتی و زیبایی شناسی است. سایه‌های آرامش‌بخش قهوه‌ای آرامش و ثبات را به ارمغان می‌آورند و به راحتی با طرح‌های رنگی مختلف ترکیب می‌شوند تا متناسب با سبک‌های مختلف داخلی باشند. امسال، انتظار داشته باشید که عمق لوکس آن را در مبلمان اسپرسو و سبکی در منسوجات تاپ مشاهده کنید، که سازگاری و جذابیت قهوه‌ای را در فضای داخلی مدرن ثابت می‌کند.

 

9. فضاهای هوشمند در دکوراسیون

فناوری هوشمند، خانه‌های ما را تغییر می‌دهد. در سال 2024 نورها و دماها با ترجیحات افراد تطبیق داده می‌شوند و فضاهای بصری و پاسخگو ایجاد می‌کنند. خانه‌ها نه تنها گوش می‌دهند و خودکار می‌کنند، بلکه زندگی را با فناوری کاربرپسند ساده‌تر می‌کنند. این روش هوشمندانه تری برای زندگی است.

طراحی داخلی مبتنی بر فناوری امروزی چیزی بیش از زیبایی شناسی است. اپلیکیشن‌ها و ابزارهای مجازی، با استفاده از هوش مصنوعی، و واقعیت مجازی و افزوده، نحوه برنامه‌ریزی و تصور فضاهای رویایی‌مان را متحول می‌کنند. با یک ضربه ساده، می‌توانیم چیدمان‌ها، رنگ‌ها و اثاثیه را آزمایش کنیم و طراحی را هم سرگرم‌کننده و هم کاربردی کنیم.

 

10. پایداری و کاهش ضایعات

خانه‌های ما  در سال 2024 هم شیک و هم پایدارتر می‌شوند. برندهای نوآور با مواد و فرآیندهای سازگار با محیط‌زیست پیشرو هستند و اثرات زیست‌محیطی را کاهش می‌دهند. مصرف‌کنندگان در حال پیوستن هستند و به طور خلاقانه اقلام قدیمی را به عناصر منحصر به فرد دکور خانه تغییر می‌دهند و فراتر از بازیافت صرف می‌شوند.

همچنین تقاضای فزاینده ای برای محصولات محلی وجود دارد، حرکتی که از صنعتگران محلی حمایت می‌کند و ردپای کربن را کاهش می‌دهد. این روند که زمانی مورد توجه بود، اکنون به یک اولویت اصلی تبدیل شده است.

 

11. رنگ‌های خنثی و پاستلی

پالت امسال، ترکیبی از رنگ‌های ملایم و آرام‌بخش است که فضاهای زندگی را به جایی با طراوت و در عین حال آرامش بخش تبدیل می‌کند. رنگ‌های بژ ملایم، آبی‌های آرام و سبز نشان‌دهنده اشتیاق ما برای صلح و آرامش در فضای زندگی‌مان است. این رنگ‌ها به طور یکپارچه با هر سبک دکوری، از مدرن براق گرفته تا کلاسیک، ترکیب می‌شوند. آنها پس‌زمینه‌ای عالی برای بیان جسورانه و بافت‌های ارگانیک ایجاد می‌کنند و فضایی هماهنگ و روح‌پسند ایجاد می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: رنگ خنثی در چیدمان، همه چیز متناسب با سبک زندگی!

 

12. طراحی حمام با الهام از آبگرم!

در طراحی حمام متحول می‌شود. بیشتر از مصالحی مانند سنگ ظریف، کوارتز و مرمر استفاده می‌شود که به دلیل بافت‌های غنی و جذابیت مجلل خود شناخته می‌شوند و زمینه را برای محیطی الهام گرفته از آبگرم آماده می‌کنند. در این نوع طراحی جزئیات مهم و متفکرانه است. نورپردازی ملایم، شمع‌های معطر و گیاهان سرسبز، همگی با هم ترکیب می‌شوند و محیطی را ایجاد می‌کنند که نه تنها کاربردی، بلکه بهشتی برای آرامش است. این روند فراتر از زیبایی‌شناسی صرف است و دوز روزانه‌ای از آرامش و سلامتی را ارائه می‌دهد که یادآور منحصر به فردترین اسپاها، درست در خانه شما است.

 

13. کافی شاپ دنج خانه

هر سال بر افرادی که قهوه مصرف می‌کنند اضافه می‌شود. کافه‌های خانگی گوشه‌های دنج هستند که ساخت قهوه و چای روزانه شما را لذت‌بخش‌تر می‌کند.در سال 2024 به جای بارهای به شکل چرخ دستی قدیمی از میزهای بار مدرن و جدید  استفاده می‌شود. در این ایده صاحب خانه، طرح‌هایی از کافه را به خانه خود می‌آورند و میز قهوه را به نقاط کانونی شیک و هنرمندانه در خانه‌های خود تبدیل می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:12 مدل میز بار خانگی شیک و جدید

 

14. استفاده از وسایل قدیمی و عتیقه

این فقط در مورد دکوراسیون نیست. این در مورد ایجاد یک خانه با روح و داستان است. قطعات قدیمی و عتیقه جذابیت منحصر به فرد و لمسی از تاریخ را ارائه می‌دهند، چیزی که مبلمان مدرن اغلب نمی‌توانند با آن مطابقت داشته باشند. به لطف پلتفرم‌های دیجیتال، دسترسی به این گنجینه‌های بی‌انتها آسان‌تر از همیشه است. این رویکرد به همان اندازه که لذت بخش است، ترکیبی از فضاهای قدیمی و جدید برای ساخت فضاهایی است که هم شخصی و هم عمیق هستند.

 

15. لوسترهای مجسمه‌ای

لوسترهایی شبیه گوی‌های شناور یا آویزهای هندسی را تصور کنید که الگوهای نور مسحورکننده‌ای ایجاد می‌کنند. یک وسیله بزرگ و چشمگیر را در ورودی خود تصور کنید یا یک دیوارکوب ریز ساخته شده که به گوشه ای آرامش می بخشد. این گزینه های نورپردازی متنوع می توانند حال و هوای اتاق را به طور کامل تغییر دهند و نورپردازی را به جنبه مرکزی دکوراسیون شما تبدیل کنند.

 

16. رنگ‌های تیره و غنی

گنجاندن رنگ‌های تیره در دکوراسیون بسیار راحت است. یک دیوار آبی سرمه‌ای یا یک صندلی راحتی با مخمل سبز زمردی را امتحان کنید. از رنگ مشکی مات به صورت جسورانه‌ای در سقف و یا کابینت ها استفاده کنید. این رنگ های غنی را با فلزات برنجی یا مسی تکمیل کنید تا ظرافت داشته باشید. این روند از رنگ‌های تیره و مجلل نوید بخش ایجاد جذابیت به خانه شماست.

کلام آخر:

در این مطلب 16 ایده از ترندهای طراحی دکوراسیون در سال 2024 را مرور کردیم. هریک از این ایده‌ها می‌تواند یک خانه به روز و جذاب برای شما ایجاد کند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه