دکوراسیون اتاق گیمینگ، جذاب‌ترین ایده‌ها را به کار ببرید

دکوراسیون اتاق گیمینگ، جذاب‌ترین ایده‌ها را به کار ببرید

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

گیم یا همان بازی‌های کامپیوتری یکی از سرگرمی‌های جذاب برای جوانان و نوجوانان امروزی است که بعضی از آنها چندین ساعت از روز را صرف آن می‌کنند و برای بعضی مانند یک سرگرمی چند دقیقه‌ای است. در این مطلب ایده‌های مختلفی از طراحی دکوراسیون اتاق گیمینگ را ببینید.

سرویس خواب بالسا

 

طراحی اتاق گیمینگ

اتاق گیمینگ اغلب فضایی برای بازی‌های کامپیوتری با امکانات و تجهیزات لازم است. ولی می‌توان اتاق بازی‌های غیردیجیتال مانند شطرنج، بیلیارد یا فوتبال دستی و… را هم اتاق گیمینگ نامید. در طراحی اتاق گیمینگ باید به اصول و نکته‌هایی توجه کرد که در ادامه آنها را بیان کرده‌ایم.

 

وسایل ضروری در اتاق گیمینگ

اولین قدم در طراحی اتاق بازی، خرید تجهیزات اتاق گیمینگ است. تجهیزات و وسایل بازی بستگی به سلیقه شما و نوع بازی دارد. برای بازی‌های دیجیتال وسایلی مانند؛ کنسول یا کامپیوتر بازی، مانیتور بازی، صندلی گیمینگ، میز و صفحه کلید، میکروفون و هدست، وای فای، سیستم خنک کننده و… از جمله تجهیزات لازم برای طراحی اتاق گیمینگ هستند.

 

میز و صندلی مناسب اتاق گیمینگ

از مهم‌ترین وسایل لازم برای اتاق گیمینگ، میزو صندلی مناسب برای بازی است. استاندارد بودن و ابعاد و اندازه مناسب میز و صندلی برای گیمرهای حرفه‌ای بسیار اهمیت دارد در حالیکه یک فرد معمولی که فقط چند دقیقه بازی می‌کند متوجه تفاوت میز و صندلی حرفه‌ای و معمولی نخواهد شد. برای تهیه میز و صندلی گیمینگ به ابعاد و اندازه اتاق گیمینگ توجه کنید و بهترین مدل‌های مناسب با فضا را انتخاب کنید.

 

نورپردازی اتاق گیمینگ

نگاه کردن طولانی مدت به صفحه کامپیوتر، باعث آسیب به چشم می‌شود، و اگر نورپردازی فضای اتاق گیمینگ ناکافی و یا نامناسب باشد، این آسیب بیشتر خواهد بود. نور اتاق گیمینگ نباید خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد. اگر چندین بازی در اتاق باشد، باید نور را با توجه به قرارگیری میزبازی و یا مانیتور آن تنظیم کرد. برای تزئین اتاق بازی هم می‌توان از نورپردازی‌های مختلف از جمله نورهای نئونی استفاده کرد.

 

رنگ در طراحی اتاق گیمینگ

رنگ‌ها در دکوراسیون از نظر روانشناختی می‌توانند بر روحیات افراد تاثیر بگذارند. فضای اتاق گیمینگ به خودی خود انرژی و هیجان افراد را بالا می‌برد، حالا اگر از رنگ‌های گرم استفاده شود، این حالت تشدید خواهد شد. در نتیجه برای به تعادل رسیدن میزان انرژی در فضا، بهتر است از رنگ‌های سرد در فضای اتاق گیمینگ استفاده شود.

 

آکوستیک کردن اتاق گیمینگ

هنگام بازی ممکن است افراد سروصدا داشته باشند و یا صدای بازی را زیاد کنند، مخصوصا اگر بازی دو یا چند نفره باشد هیجان بیشتری خواهد داشت و سروصدای آن بیشتر خواهد شد. پس یک ایده عالی برای اینکه صدا به دیگران و همسایه‌ها آسیب نزند، آکوستیک کردن اتاق گیمینگ است. برای این کار می‌توانید از پنل‌های دیواری آکوستیک استفاده کنید.

 

تغییر دکوراسیون اتاق گیمینگ

برای تغییر دکوراسیون اتاق بازی، می‌توانید با استفاده از کارهای کوچک، یک فضای لذت بخش و کاربردی برای بازی بسازید. خرید یک صندلی گیمینگ راحت و استاندارد، تهیه شلف و کمد برای قرار دادن وسایل مختلف بازی، تغییر رنگ اتاق گیمینگ و استفاده از پوسترهای مرتبط با بازی و یا اکسسوری‌هایی از شخصیت‌های بازی‌های کامپیوتری می‌توانند یک اتاق گیمینگ جالب و جذاب بسازند.

 

طراحی اتاق گیمینگ ساده

قرار نیست حتما اتاق گیمینگ شلوغ و پر از وسایل و تجهیزات باشد. شما می‌توانید گوشه‌ای از اتاق بازی را برای قرار دادن تجهیزات بازی در نظر بگیرید و با چیدمانی ساده، از شلوغ شدن زیاد اتاق جلوگیری کنید.

کلام آخر:

اتاق گیمینگ می‌تواند بخشی از اتاق خواب باشد و یا یک اتاق جداگانه که همه تجهیزات بازی در آن دکور شده است. در هر صورت همه نکته‌ها و موارد بیان شده در این مطلب برای دکوراسیون اتاق گیمینگ اهمیت دارد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه