راهنمای خرید صندلی اداری طبی

راهنمای خرید صندلی اداری طبی

درد در ناحیه کمر و خستگی بعد از یک روز کاری، یکی از دغدغه‌های اصلی کارمندان و افرادی است که ساعت‌ها پشت میز می‌نشینند. داشتن یک صندلی آرگونومیک و طبی که بتوانید قسمت گودی کمر شما را پوشش دهد و کم‌ترین فشار را به ستون فقرات وارد کند، می‌تواند این دغدغه شما را به راحتی حل کند و آسایش و راحتی را برایتان به ارمغان آورد. چنانچه صندلی شما کیفیت و طراحی استانداردی داشته باشد، هر چند به صورت مداوم در طول سال‌ها از آن استفاده کنید باز هم نیاز به مراجعه به پزشک نخواهید داشت و سلامت شما را تضمین می‌کند.

اما چگونه یک صندلی طبی اداری ایده آل خریداری کنیم؟ مهم‌ترین ویژگی‌ها و مشخصات صندلی اداری چیست؟ آیا با بودجه ای که داریم می‌توانید یک صندلی اداری طبی خریداری کنیم؟ ما قصد داریم با راهنمای خرید صندلی اداری طبی به شما کمک کنیم تا بهترین صندلی را مطابق با نیاز خودتان خریداری کنید.

کاغذدیواری آیدی

اهمیت خرید صندلی اداری طبی

اکر نتوانید یک صندلی متناسب با نوع کاری که انجام می‌دهید، انتخاب کنید؛ طولی نمی‌کشد که علائم و نشانه‌هایی همچون کمر درد، درد زانو و… در شما پدیدار می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق باید در انتخاب صندلی اداری دقت زیادی به کار بگیرید. خرید یک صندلی نامناسب تیری است که مستقیم سلامت شما را نشانه می‌گیرد.

علاوه بر آن شما در روی صندلی باید احساس راحتی داشته باشید و به راحتی به کارهای خودتان برسید. وجود هرگونه عیب و نقص در صندلی بر روی عملکرد و کیفیت کار شما اثر می‌گذارد. از این رو انتخاب صندلی اداری طبی مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد و نباید آن را دست کم گرفت.

ساخت و تولید صندلی‌های اداری طبی

احتمالاً شما هم این سوال را در ذهن دارید که اصلی‌ترین تفاوت صندلی‌های اداری معمولی با صندلی‌های اداری طبی در چیست؟ نحوه ساخت، طراحی و تولید این صندلی‌ها از اصلی‌ترین تفاوت بین آن‌ها است. برای صندلی‌های اداری طبی از متریال درجه یک استفاده می‌شود که انعطاف پذیری مناسبی داشته و می‌تواند وزن بالایی را تحمل کند.

علاوه بر متریال استانداردهای ساخت و طراحی آن‌ها هم با هم فرق می‌کند. صندلی‌های طبی به گونه ای طراحی می‌شوند که حین نشستن روی صندلی، کف پاها به زمین برسد. همچنین در قست پشتی صندلی برجستگی‌هایی مطابق ارگونومی بدن طراحی شده که گودی کمر را می‌پوشاند و باعث می‌شود کم‌ترین فشار به بدن وارد شود.

دسته صندلی‌ها هم در ارتفاع مناسب قرار دارد تا بتوانید حین نشستن پشت میز به راحتی دست‌های خود را روی آن قرار دهید و زاویه قرارگیری بدن شما در حالت صحیح باشد. صندلی طبی انواع مختلفی دارد که از نظر طراحی ظاهری، مدل، قابلیت‌ها و… با هم فرق می‌کنند. شما می‌توانید بسته به سلیقه و نیاز خود از بین ان ها انتخاب کنید. این صندلی‌ها برای شرکت‌ها و ادرات سازمان‌های مختلف، اتاق پزشکان و بیمارستان و… بیشترین استفاده را دارند. هدف از تولید آن‌ها حفظ سلامت کارمندان و پرسنل و همچنین افزایش کیفیت کار و راندمان مجموعه است.

انواع صندلی اداری طبی

تنوع صندلی‌های اداری طبی بسیار زیاد است. این تنوع تنها در ظاهر و رنگ و روکش آن خلاصه نمی‌شود. بلکه از نظر طراحی، ساخت، متریال و… هم با هم فرق می‌کنند. از انواع صندلی اداری که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- صندلی اداری طبی مخصوص کمر: یک صندلی با پشتی بلند و محکم است که در قسمت پایین پشتی منحنی برای حمایت از ناحیه کمر طراحی شده است. از این نمونه می‌توان به عنوان صندلی انتظار هم در سازمان‌ها و… استفاده کرد.

2- صندلی اداری طبی با پشتی بالا: یک صندلی با پشتی بالا و محکم، که در قسمت پایین پشتی برای حمایت از منطقه کمر منحنی در نظر گرفته شده است. همچنین در قسمت بالای پشتی نیز منحنی برای حمایت از قسمت بالای کمر وجود دارد.

3- صندلی اداری طبی با دستگیره:  یک صندلی با قابلیت تنظیم است که در قسمت پایین نشمینگاه گیره‌ای جهت تنظیم ارتفاع آن وجود دارد. در برخی از مدل‌های این صندلی می‌توانید زاویه قرار گیری پشتی را هم به دلخواه خودتان تنظیم کنید تا احساس راحتی بیشتری در حین نشستن داشته باشید.

4- صندلی اداری طبی با سطح نشست فضایی:  یک صندلی با سطح نشست فضایی به کاربران اجازه می‌دهد تا در هر زاویه ای که می‌خواهند بنشینند. این مدل از صندلی‌ها معمولاً پایه چرخ دار هم دارند تا بتوانید به راحتی در هر جهتی که می‌خواهید حرکت کنید.

ویژگی‌های صندلی‌های طبی اداری

صندلی‌های اداری طبی به واسطه راحتی و استاندارد بودن خود از دیگر مدل‌های صندلی متمایز می‌شوند. اما ویژگی‌های دیگری هم دارند که سبب شاده تا حس راحتی در استفاده از آن‌ها داشته باشید. از مهم‌ترین این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طبی بودن تمامی قطعات صندلی شامل پشتی

تمامی قسمت‌های این صندلی به صورت طبی طراحی و تولید شده است. یعنی به گونه ای که کم‌ترین فشار به بدن وارد شود. همچنین جنس آنها به گونه ای انتخاب شده که باعث ایجاد درد و خستگی نشود و نرم و راحت باشد. در طراحی این قسمت‌ها متناسب با آناتومی بدن انجام شده تا هنگام نشسستن روی صندلی بدن درحالت صحیح قرار گیرد.

  • نوع نشیمن صندلی طبی

نوع نشیمن صندلی اداری طبی دارای پوشش نرم و راحت است که فشار را به خوبی توزیع می‌کند و از ایجاد دردهای عضلانی جلوگیری کند. از این رو می‌توانید به راحتی تا مدت‌ها روی آن بنشینید.

  • نوع چرخ و پایه صندلی طبی

معمولاً پایه‌های این صندلی‌ها از جنس فلز هستند تا مقاومت بالایی داشته باشند و بتوانند وزن افراد را تحمل کنند. اما چرخ‌های آن‌ها پلاستیکی است تا با عث سنگین شدن صندلی نشود و انعطاف پذیری بالایی داشته باشد. می‌توانید بدون کوچک‌ترین زحمتی صندلی را جابه جا کنید و ارتفاع آن را تنظیم نمایید.

  • هدرست صندلی

هدرست صندلی یک قطعه پارچه ای است که بر روی صندلی طبی قرار می‌گیرد و به منظور جلوگیری از آسیب دیدن سطح صندلی در نتیجه استفاده روزانه، استفاده می‌شود. به همین خاطر صندلی‌ها ماندگاری بالاتری دارند. از ویژگی‌های مهم هدرست صندلی اداری طبی می‌توان به ابعاد و اندازه مناسب، نرم و راحت بودن، قابلیت شستشو و تعویض آن اشاره کرد. در صورت خرابی و آسیب دیدن به هدرست می‌توانید به اسانی آن را تعویض کنید. هدرست علاوه بر صندلی اداری طبی بلکه برای صندلی گیمینگ هم استفاده می‌شود.

  • طبی بودن دسته

دسته صندلی‌های اداری به صورت طبی طراحی شده اند و طولی برابر با آرنج دارند تا به راحتی دست‌های خود را به آن تکیه دهید. ارتفاع آن‌ها هم استاندارد بوده و در برخی مواقع جهت راحتی بیشتر قابلیت تنظیم ارتفاع دارند.

  • ارگونومی صندلی

صندلی‌های اداری طبی مطابق با استانداردهای از پیش تعریف شده تولید شده اند و برای هر جنسیتی با هر وزن و قدی قابل استفاده هستند. اما از آنجایی که قابلیت تنظیم دارند می‌توانید به راحتی آن را ضخصی سازی کرده و مورد استفاده قرار دهید.

  • ابعاد آن

همانند دیگر صندلی‌ها، نوع اداری طبی هم قابل استفاده در پشت هر میزی است و فضای خیلی زیادی اشغال نمی‌کند. با این وجود خیلی هم کوچک نیست. حمل این صندلی‌ها هم بسیار آسان می‌باشد.

چرا برای خرید صندلی اداری طبی فروشگاه چندسو را پیشنهاد می‌کنیم؟

برای خرید یک صندلی اداری طبی ایمن و باکیفیت باید به سراغ یک فروشگاه با سابقه در حوزه فروش مبلمان اداری و خانگی بروید. چندسو یکی از درجه یک‌ترین فروشگاه‌ها در این زمینه است که می‌توانید با خاطری آسوده از آن خرید کنید. این فروشگاه برای راحتی مشتریان قابلیت خرید به صورت اینترنتی را هم فراهم کرده است تا از خانه و با چند کلیک سفارش خود را ثبت کنید. علاوه بر آن خدمات دیگری هم برای رفاه شما عزیزان ارائه می‌کند که عبارتند از:

 می توانید صندلی اداری خودتان را از چندسو اقساطی خریداری کنید!

هر تعداد صندلی که برای شرکت و سازمان خود نیاز داشته باشید می‌توانید به صورت اقساطی از چندسو خریداری نمایید. کافی است مبلغی را برای پیش پرداخت واریز نمایید و صاحب صندلی‌های طبی شوید. برای اطلاع از شرایط فروش قسطی با کارشناسان چندسو درارتباط باشید.

 چندسو امکان خرید عمده و سازمانی را برای همه فراهم کرد!

علاوه بر خرید به تعداد، مشتریان و فروشندگان در شهرهای دیگر هم می‌توانند به صورت عمده مبلمان اداری مد نظر خود را از چندسو خریداری نمایند.

 بهترین قیمت بازار رو کدام فروشگاه دارد ؟

فروشگاه چندسو صندلی‌های اداری طبی را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در بازار ارائه می‌دهد. دیگر نیاز به قیمت گرفتن در بازار نخواهد بود. چرا که مطمئن هستید چندسو ارزان‌تر از همه جا محصولات خود را به فروش می‌رساند. با ک ترین هزینه بهترین مبلمان را برای محیط کار خود تهیه کنید.

فروشگاه چندسو را بهتر بشناسیم

چندسو یکی از باسابقه‌ترین فروشگاه‌های عرضه کننده مبلمان و لوازم خانگی و اداری است که بهترین محصولات را با کیفیت تضمینی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. شما می‌توانید به راحتی از بین تنوع بی نظیر محصولات آن، لوازم موردنیاز خود را انتخاب کرده و سفارش دهید. کلیه سفارشات به صورت بسته بندی شده و کاملاً ایمن در اختیارشما قرار داده می‌شود و دیگر نگرانی از بابت حمل و جابه جایی نخواهید داشت.

این فروشگاه دارای نماد الکترونیکی و همچنین لوگو رسانه‌های برخط از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که این اطمینان را به شما می‌دهد که خرید مطمئنی را تجربه خواهید داشت. شما به صورت مستقیم و بدون واسطه از چند سو خرید خواهید کرد و به همین خاطر از نظر قیمت هم بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. این فرصت را از دست ندهید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه