ساخت خانه استفاده از پرینتر 3 بعدی، زیر 20 ساعت!

ساخت خانه استفاده از پرینتر 3 بعدی، زیر 20 ساعت!

به قلم: نرگس مهردادیان

ساخت خانه هاولار با استفاده از پرینتر 3 بعدی

سبز چوب

شرکت پرتغالی هاولار (Havelar) با استفاده از چاپگر سه‌بعدی، خانه‌ای را در مدت زمان ۱۸ ساعت می‌سازد! این خانه دو خوابه با مساحت ۸۰ مترمربع در شهر پورتو کشور پرتغال قرار دارد. پروژه خانه هاولار راه حلی مفید برای مقابله با قیمت بالای مسکن در اروپا به حساب می‌آید که از طریق کاهش زمان ساخت و ساز، موجب کاهش هزینه تمام شده خواهد شد.

شیرآلات کسری

در این مطلب با طراحی، روند ساخت، معماری و فضاهای خانه مقرون به‌صرفه شرکت هاولار که توسط پرینتر سه‌بعدی در مدت زمان کوتاهی ساخته می‌شود، آشنا خواهید شد. پس در ادامه با چیدانه همراه باشید.

خانه مقرون به‌صرفه شرکت هاولار

ساخت خانه‌ با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی در زمان کوتاه!

شرکت پرتغالی هاولار (Havelar) خانه‌ای را معرفی کرده است که با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، تنها در طی ۱۸ ساعت ساخته می‌شود. این خانه در پورتو، دومین شهر بزرگ پرتغال قرار دارد. پروژه هاولار، یک خانه دو خوابه به مساحت ۸۰ مترمربع است که با استفاده از چاپگر BOD2 شرکت COBOD چاپ شده است.

مطلب پیشنهادی: جسورانه‌ترین اتاق نشیمن‌های خانه چند ستاره مشهور

ساخت خانه‌ با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی در زمان کوتاه!

طریقه ساخت خانه هاولار با چاپکر سه‌بعدی

چاپگر سه بعدی طبق یک نقشه از پیش تعیین شده، مخلوطی سیمان مانند را به صورت لایه لایه از یک نازل خارج می‌کند. و ساختار اصلی خانه را شکل می‌دهد. فرآیند چاپ تقریبا ۱۸ ساعت طول می‌کشد، سپس سازندگان با نصب در، پنل‌ها، پنجره‌ها و سقف، ساخت و ساز را تکمیل می‌کنند. دیگر امکانات مورد نیاز نیز توسط آن‌ها به صورت دستی نصب می‌شوند. در مجموع، ساخت این خانه طی تقریبا دو ماه تکمیل می‌شود.

طریقه ساخت خانه هاولار با چاپکر سه‌بعدی

ویژگی‌ها و معماری خانه ساخته شده با پرنتر سه‌بعدی

ساختمان چاپ سه‌بعدی شده شرکت هاولار، خانه‌ای یک طبقه با دیوارهای راه راه است که همین نشان می‌دهد در ساخت آن از چاپگر سه بعدی استفاده شده است. این خانه 80 مترمربعی دارای فضاهای داخلی، آشپزخانه مرکزی و اتاق غذاخوری، همراه با دو اتاق‌خواب، یک اتاق نشیمن و یک حمام است. این خانه در مقایسه با نمونه‌های لوکس و پیشرفته چاپ سه‌بعدی، شاید ابتدایی و مینیمال به نظر برسد، اما با در نظر گرفتن برچسب قیمت، گزینه‌ای بسیار ارزان‌تر از خانه‌های معمول است که در اختیار مالک قرار می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی: دیزاین اروپایی و پیشرفته کتابخانه دانشگاه علم و صنعت!

ویژگی‌ها و معماری خانه ساخته شده با پرنتر سه‌بعدی

خانه هاولار راه حلی برای مقابله با قیمت بالای مسکن در اروپا

خانه هاولار را می‌توان با ۱۵۰۰ یورو به ازای هر مترمربع ساخت که در مقایسه با میانگین قیمت ۳۱۰۴ یورویی (تقریبا ۳۳۳۰ دلار) ساخت خانه در شهر پورتو برای هر مترمربع، تقریبا نصف شده و منطقی‌تر به نظر می‌رسد. این قیمت ارزان‌تر به دلیل سرعت ساخت و ساز ارائه شده توسط چاپگر سه بعدی است.

رودریگو ویلاس بواس، بنیانگذار شرکت هاولار می‌گوید: “ما قصد داریم با شرکایی همکاری کنیم که در زمینه ایجاد جوامع پایدار قابل دسترس، فعال هستند. با این خانه‌ها این امکان برای زوجی جوان وجود دارد که تنها با ۱۵۰ هزار یورو، خانه‌ای در منطقه‌ای با دسترسی و خدمات خوب داشته باشند که همواره آرزوی آن را داشته‌اند."

برنامه توسعه شرکت هاولار در زمینه تولید خانه

این نخستین خانه چاپ سه بعدی توسعه یافته توسط شرکت هاولار است، اما این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ با تغییر در مصالح ساختمانی جایگزین، روند تولید خود را افزایش داده و حتی به شرایط ساخت خانه‌ای با انتشار کربن خنثی برسد.

برنامه توسعه شرکت هاولار در زمینه تولید خانه

و در آخر

در این مطلب با معماری، ‌طراحی و روند ساخت خانه هاولار ساخته شده توسط شرکت هاولار آشنا شدید. این خانه با کمک فناوری چاپ سه بعدی در مدت زمان کوتاه 18 ساعت ساخته می‌شود. که به‌دلیل همین مدت زمان کوتاه ساخت هزینه کمتری دارد و می‌تواند گزینه مقرون به‌صرفه‌ای در مقابل افزایش قیمت مسکن در اروپا باشد.

برای آشنایی با معماری عمارت‌های مجلل جهان مطلب معماری کاخ سفید، عمارتی که محل اقامت 45 رئیس جمهور بود! را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
امیر در تاریخ 24 اردیبهشت 1403
قابل توجه آقای ریسی که میخواست سالی یک میلیون خانه درست کند چهار سال چهارمیلیون خانه،اقای پرپکان جان ،حتی یک خانه هم نساختی.

ثبت دیدگاه