ایده‌های کاربردی برای چیدمان زیبای کابینت زیر سینک ظرفشویی

ایده‌های کاربردی برای چیدمان زیبای کابینت زیر سینک ظرفشویی

به قلم: نرگس مهردادیان

ایده‌های بهینه چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی

ساقدوش بار

کابینت زیر سینک ظرفشویی، یکی از بخش‌های مهم و کاربردی در آشپزخانه‌ است. این فضا معمولا به نگهداری لوازم تمیزکننده، سطل زباله و سایر لوازم مورد نیاز خانه‌داری اختصاص دارد. مرتب‌سازی این وسایل در کنار یکدیگر و چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی کار آسانی نیست بنابراین به چیدمان مناسب و بهینه نیاز دارد. در واقع، طراحی و سازماندهی درست این فضا، نه تنها به جلوگیری از آشفتگی و بی‌نظمی کمک می‌کند، بلکه عملکرد بهتر آشپزخانه را نیز به‌همراه خواهد داشت.

سرویس خواب بالسا

با به کار بردن روش‌ها و ایده‌های جدید و اصولی که در این مطلب بررسی می‌شود، می‌توان به چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی آشپزخانه به شکل ایده‌آل و کاربردی پرداخت. پس در ادامه با چیدانه همراه باشید.

چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی آشپزخانه

چیدمان بهینه و کاربردی کابینت زیر سینک ظرفشویی

برای چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی، نظم دهنده‌ها یا سازمان دهنده‌‌های کابینت می‌توانند کمک کنند تا این فضا را بهینه‌تر و منظم‌تر بچینید. در ادامه، به بررسی ایده‌ها و روش‌های کاربردی و بهینه نظم‌دهی و چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی پرداخته می‌شود.

چیدمان بهینه و کاربردی کابینت زیر سینک ظرفشویی

تفکیک لوازم و استفاده از برچسب‌ها در کابینت زیر سینک:

اولین قدم برای چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی، تفکیک لوازم داخل آن است. برای این کار، لوازم تمیزکننده را بر اساس نوع، کاربرد یا اندازه آن تفکیک کنید. حتی می‌توانید برای هر یک از این دسته‌ها از برچسب‌ استفاده کنید تا به‌راحتی لوازم را پیدا کنید. برچسب‌ را روی سبدها، طبقات یا درها قرار دهید تا بدانید هر کدام از لوازم طبقه‌بندی شده کجا قرار گرفته‌اند.

تفکیک لوازم و استفاده از برچسب‌ها در کابینت زیر سینک

سبدها، جعبه‌ها یا سازمان‌دهنده‌های قابل جابجایی:

از ایده‌های کاربردی و ساده برای چیدمان کابینت آشپزخانه، استفاده از سبد‌ها، جعبه‌ها یا سازمان دهنده‌های قابل جابجایی هستند. این نظم دهنده‌ها در کابینت زیر سینک می‌توانند به شما کمک کنند تا لوازم آشپزخانه را به گروه‌های مشخص تقسیم کنید. برای مثال، لوازم تمیزکننده ظروف را در یک سبد، لوازم تمیزکننده زمین را در سبدی دیگر و کیسه‌های پلاستیکی را در سبد سوم قرار دهید. برای این کار می‌توانید از سبد‌های پلاستیکی یا فلزی و جعبه‌های چوبی استفاده کنید و حتی آن‌ها را بر روی قاب‌های کشویی قرار دهید تا به‌راحتی بیرون آمده و در دسترس قرار گیرند.

سبدها، جعبه‌ها یا سازمان‌دهنده‌های قابل جابجایی

چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی با طبقه‌بندی:

برای ایجاد فضای بیشتر و دسترسی آسان به وسایل داخل کابینت زیر سینک ظرفشویی، می‌توان از طبقه‌بندی استفاده کرد. این طبقه‌ها می‌توانند در اندازه‌های مختلف و متناسب با اندازه دقیق کابینت ساخته شوند تا وسایل با سایزهای متفاوت را در خود جای دهند. به این ترتیب دسترسی به وسایل آسان‌تر خواهد شد.

چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی با طبقه‌بندی

سطل‌های زباله ریلی در کابینت زیر سینک ظرفشویی:

اگر می‌خواهید به صورت اصولی چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی را انجام دهید، از سطل‌های زباله ریلی یا کشویی بهینه استفاده کنید. می توان آن را هر زمان که نیاز داشت بیرون کشید و زباله‌های خود را به راحتی دور ریخت. این کار به جلوگیری از انباشته شدن زباله در اطراف سینک و ریختن زباله در کابینت زیر سینک کمک می‌کند. برخی از این سطل‌های ریلی دارای سطل‌های جداگانه برای زباله خشک و زباله تر نیز هستند که برای جدا کردن زباله‌ها و آسیب کمتر به محیط زیست هم می‌توانند بسیار مفید باشند.

سطل‌های زباله ریلی در کابینت زیر سینک ظرفشویی

چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی با نصب میله‌ها و آویزها:

با نصب میله‌ها‌ و آویزها در کابینت زیر سینک، می‌توان قابلیت استفاده بهینه از فضای زیر کابینت را افزایش داد. برای این کار می‌توان ریل‌ها و آویزها را داخل کابینت یا پشت در نصب کرد تا قابلیت دسترسی آسانتری برای لوازم این کابینت فراهم شود. به‌خصوص اگر فضای زیر سینک محدود باشد، این کار باعث می‌شود تا فضای ذخیره‌سازی آزادتر شود و لوازم به راحتی در دسترس باشند. برای مثال، می توان بطری‌های مواد شوینده را به لوله آویزان کرد.

چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی با نصب میله‌ها و آویزها

استفاده از فضای پشت در کابینت زیر سینک:

فضای پشت در کابینت زیر سینک ظرفشویی معمولا بدون استفاده باقی می‌مانند. می‌توان با نصب گیره‌ها و آویزها از این فضا استفاده بهینه و کاربردی داشت. برای مثال، دستکش‌ها، دستمال‌های آشپزخانه را به آن آویزان کنید تا در دسترس بهتری قرار گیرند. حتی می‌توان رول‌های کیسه فریزر یا زباله را روی در آویزان کرد. با این کار رول‌ها فضای کمتری را اشغال کنند و استفاده از کیسه فریزر یا تعویض کیسه زباله هم آسان‌تر خواهد بود.

استفاده از فضای پشت در کابینت زیر سینک

و در آخر

کابینت زیر سینک ظرفشویی با اینکه زیاد در معرض دید نیست و فضای کمی از کل کابینت‌ها را شامل می‌شود، نیاز به چیدمان صحیح دارد. این قسمت معمولا محل نگهداری لوازم تمیزکننده، سطل زباله و دیگر لوازم مربوط به خانه‌داری است. امروزه در طراحی‌های نوین دکوراسیون آشپزخانه، طراحی کابینت زیر سینک و نحوه قرار دادن وسائل داخل آن کمک زیادی به شلوغ نشدن فضای آشپزخانه می‌کند. این تکنیک‌ها شامل دسته بندی وسایل، استفاده از نظم دهنده‌ها و قرار دادن وسایل پرکاربرد در دسترس است. با روش‌ها و ایده‌های ساده و کاربردی این مطلب می‌توان چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی را به طور بهینه و کاربردی انجام داد.

برای آشنایی و طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک جدید مونوکروم مطلب طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک مونوکروم را از دست ندهید.

چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی به طور بهینه و کاربردی

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
رسول در تاریخ 27 فروردین 1403
اکثر مردم زیر کابینت دقدقه قابلمه ماهتاب و کاسه دارند یه فکر برای انهاکن

ثبت دیدگاه