ایده بگیرید: دکوراسیون های آماده منزل به سبک ایکیا

ایده بگیرید: دکوراسیون های آماده منزل به سبک ایکیا

ایده دکوراسیون اشپرخانه به سبک ایکیا

ایکیا IKEA، برند سوئدی چند ملیتی است که در واقع همچون کوکاکولا، مک دونالد و خیلی برندهای دیگر تبدیل به یک آیکون جهانی شده است و همه در هر سن و شغلی که باشند مطابق با نیاز خود با این برند آشنا هستند. این شرکت با طراحی و فروش دکوراسیون پیش ساخته، وسایل آشپزخانه، دکوراتیوها، اکسسوری‌های خانه و سایر خدمات شرکتی پیشرو در عرصه دکوراسیون  بوده است. ایده دکوراسیون اشپزخانه به سبک ایکیا یکی از بهترین نمونه‌های طراحی آشپزخانه است که می‌توانید با تهیه آن و سرهم کردن بخش‌های مختلف حس جدیدی به خانه خود ببخشید.

فیلم نت

چرا ایده دکوراسیون اشپزخانه به سبک ایکیا را باید دنبال کنیم؟

ایکیا به عنوان برندی پیشرو در طراحی مبلمان و دکوراسیون مدرن، شوروم‌هایی را به صورت آنلاین ارائه می‌دهد که حس خیلی ملموسی دارند و به راحتی می‌توانید خود را در آن فضا تجسم کنید و دقیقا حس کنید در آن دکوراسیون احساس خوبی دارید یا نه و بتوانید در نهایت برای خرید اقدام کنید یا خیر.

ایده دکوراسیون به سبک ایکیا

 این ویژگی فروش به این شرکت کمک بسیاری کرده است تا مشتری حتی از فرسنگ‌ها دورتر بتواند خود را به صورت ذهنی در فضای آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب و مانند آن قرار دهد و اگر از شرایط راضی بود بتواند خرید خوب و خاطره انگیزی داشته باشد.

طبقات در اشپزخانه

ایکیا در بسیاری از کشورهای جهان همچون آلمان، استرالیا، استانبول در ترکیه، دبی در امارات، هلند و خیلی از کشورهای دیگر که در مجموع تاکنون به 63 کشور رسیده است، شعبه دارد که نزدیک‌ترین آن به ما در ایران، ترکیه و دبی است. این یک ویژگی خوب برای ما که در شرایط تحریم به سر می‌بریم است. می‌توانید خیلی راحت محصول مورد نظر را سفارش دهید و خانه خود را با مبلمان پیش ساخته این برند تزیین کنید.

بیشتر بدانید: معماران چگونه از طبیعت برای طراحی الهام می‌گیرند؟

زنندگی به سبک ایکیا

 

به علاوه، به کار گیری نبوغ در تولید محصولات منحصربه‌فرد و قیمت مناسب محصولات این برند نسبت به کیفیت آن و در مقایسه با دکوراسیون‌های همتراز خود در بازار از دیگر ویژگی‌هایی است که محصولاتش را سر زبان‌ها آورده است و این برند را هدف خرید بالا قرار داده است.

دکوراسیون پیش ساخته چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

دکوراسیون پیش ساخته که می‌تواند شامل مبلمان، صندلی، دکوراتیوهای مختلف باشد، قطعاتی هستند که پایه اولیه آن‌ها در کارخانه تولید شده است. اما، این بخش‌ها به هم متصل نیستند تا بتوانید محصول نهایی را ببینید. باید محصول را خریداری کرده و قطعات آن را طبق دستورالعملی که در داخل جعبه قرار دارد با ابزارهای بسیار ساده مثل آچار آلن شش گوش که گاهی همراه با دکوراسیون پیش ساخته ارائه می‌شود به هم متصل کنید.

وسایل از پیش ساخته

یکی از مزایای دکوراسیون پیش ساخته قیمت کمتر آن نسبت به مبلمان آماده است. بنابراین، برای افرادی که تمایل دارند محصولی تهیه کنند که قیمت پایین‌تری داشته باشد، با حوصله‌اند و فنی کار هستند بسیار مناسب است. یکی از نمونه‌های دکوراسیون پیش ساخته کابینت است. بخش‌های مختلف کابینت معمولا در کارگاه ساخته می‌شود و در خانه سرهم می‌شود. این ایده در بسیاری از وسایل دیگر که در ایکیا موجود است عملی شده است.

قطعات از پیش ساخته شده

افراد و شرکت‌های بسیاری از سال 1859 این ایده را به اجرا درآوردند تا اینکه امروز ایکیا محصولات پیش ساخته تحویل مشتریان خود می‌دهد تا بتوانند با هزینه کمتر، لذت سرهم کردن قطعات را در خانه تجربه کنند و در نهایت محصول نهایی را در مکان اصلی خود استفاده کنند.

صندلی از پیش ساخته برای سرهم کردن در خانه

اما، این ایده در ایکیا با یک اتفاق جالب شروع شد. گلیس لاندگرن Gilis Lundgren، تکنسین شاغل در ایکیا، این ایده را پایه گذاری کرد. او سعی داشت میز کارش را با خود به کمک ماشینش به سمت خانه ببرد. اما، به خاطر حجیم بودن میز نسبت به فضای کابین ماشین، دچار کمبود جای کافی برای قرار دادن میز داخل ماشین شد. چرا که ابعاد میز بزرگتر از ابعاد داخلی ماشینش بودو خوب در ماشین جای نمی‌گرفت! بنابراین، برای اینکه بتواند میز را با ماشین حمل کند باید پایه‌های آن را با اره می‌برید تا ابعاد میز با ابعاد ماشین یکی شود و بتواند میزش را به خانه ببرد.اما، این اتفاق کلید وقایع بزرگتری را رقم می‌زد. گلیس درباره این اتفاق با رئیس خود در ایکیا صحبت کرد و همین جرقه‌ای برای تولید مبلمان پیش ساخته قابل حمل در ایکیا شد که از سال 1956 تاکنون ادامه داشته است.

بیشتر بدانید: دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای؛ زندگی به سبک منظم با رنگ‌های ملایم

نمونه‌هایی از ایده دکوراسیون اشپزخانه به سبک ایکیا

اشپزخانه ایکیا

لذت سرهم کردن اجزای مختلف یک وسیله حس خوبی دارد و در واقع سرگرم کننده است. اگر در دسته افرادی قرار دارید که نه تنها از این کار لذت نمی‌برید، بلکه سرهم کردن بخش‌های مختلف و استفاده از آچار و پیچ گوشتی یک کابوس برای شما است، می‌توانید از تکنسین‌های زبده برای نصب کمک بگیرید. حتی با کمک گرفتن از تکنسین، به لحاظ هزینه، بازهم مبلغ از خرید دکوراسیون آماده کمتر خواهد شد.

ایده دکوراسیون به سبک ایکیا در فضای اشپرخانه، اتاق و خانه

پذیرایی و میز پیش ساخته در ایکیا

هدف ایکیا فراهم کردن وسایلی است که در کنار کیفیت، دوام بالایی داشته باشند و در عین حال قیمت آن‌ها نیز مناسب باشد. اگر در دسته افرادی هستید که ایده‌های زیادی برای چیدمان دارید، می‌توانید از دکوراسیون پیش ساخته ایکیا استفاده کنید و خودتان فضای آشپزخانه را به زیبایی تزیین کنید یا از نمای کلی که ایکیا در صفحه خود به اشتراک می‌گذارد استفاده کنید.

جادوی رنگ‌ها در ایده دکوراسیون به سبک ایکیا

رنگ‌ها اثر مثبتی بر سلامت روان و آنچه با آن در ارتباط هستیم دارند. در واقع رنگ یکی از قوی‌ترین ابزارهای بصری است که با درست قرار گرفتن در کنار رنگ‌های دیگر می‌تواند معجزه خلق کند. به طور مثال، استفاده از کابینتی صورتی به همراه درهای قرمز رنگ می‌تواند به لحاظ طیف رنگی در یک تناژ حرکت کند ولی ترکیب زیبایی نخواهد داشت.

تزیین فضای اتاق خواب ایکیا

 

 اما، اگر همان رنگ قرمز را در کنار آبی استفاده کنید، مطمئنا فضای خاصی را تجربه خواهید کرد و در این حالت رنگ قرمز روشن‌تر با کنتراست بیشتر به نظر خواهد رسید. فرض کنید آباژوری از پیش ساخته شده با ترکیب سه رنگ قرمز، نارنجی و صورتی را از ایکیا سفارش دهید و آن را سرهم کرده و در کنار تخت خود قرار دهید. هر رنگ تناژ خاصی دارد که گرمای خاصی به فضا می‌دهد.

ایده دکوراسیون اشپرخانه به سبک ایکیا

 

می‌توانید برای زیباتر کردن فضای اتاق خواب نیز از ترکیب رنگی آبی، صورتی، قرمز و نارنجی با چیدمان خاص استفاده کنید. فرض کنید کوسن‌هایی با رنگبندی مختلف یا ترکیبی تهیه کنید و به همراه یک قفسه کتاب پلاستیک فشرده که از ایکیا تهیه کردید تا به هم بچسبانید را در اتاق خود قرار دهید و نمای اتاق را پرانرژی و جذاب کنید.

بیشتر بدانید: دکوراسیون تابستانی حیاط برای دورهمی های شاد فصل گرما

مرکز برگزار کردن پارتی و جشن با ایده دکوراسیون اشپزخانه به سبک ایکیا

گاهی اشپزخانه در خانه هایی که فضای کمی برای پذیرایی دارند، نقطه کانونی برای برپایی مهمانی و جشن است. اشپزخانه جایی برای جمع شدن اعضای خانواده یا مهمانان برای سرو غذا است. استفاده از کابینت‌هایی به رنگ زرد، چوبی با تم روشن و سبک و نورپردازی گرم می‌تواند حس و حال اعضای خانه یا مهمانان را عوض کند.

اشپزخانه به سبک ایکیا

می‌توانید با تهیه میز، کابینت‌های پیش ساخته یا صندلی‌های از پیش ساخته فضای آشپزخانه را تزیین کنید و بعد از اینکه این قطعات را به هم متصل کردید، دور هم با اعضای خانواده یا دوستان خوش بگذرانید.

ایده ایکیا برای تزیین پذیرایی

حتی می‌توانید کمدی نوستالژیک را برای قرار دادن لیوان‌های مخصوص نوشیدنی و قهوه از ایکیا تهیه کنید و آن را در گوشه‌ای از سالن پذیرایی بگنجانید و به زیبایی بیشتر فضا اضافه کنید.

استفاده از سبک‌های مختلف در چیدمان خانه در ایکیا

فضای اتاق خواب به سبک رترو در ایکیا

اگر می‌تواستید به گذشته بازگردید، چه عصری را برای زندگی انتخاب می‌کردید؟ دهه پرشکوه 20 میلادی؟ یا دهه 60؟  اگر هم عاشق سبک رترو در دهه 70 میلادی هستید، خبر خوب این است که ایکیا با ارائه محصولاتی در این دهه توانسته خاطرات آن دوره را به واقعیت تبدیل کند. ایکیا با تمرکز بر قطعات استفاده شده در یک اتاق خواب، فضای هتل یا صندلی‌های ساحلی سعی کرده است این نوستالژی را دوباره زنده کند.

اتاق کودک با محصولات ایکیا

وسایل اتاق کودک ایکیا

یکی دیگر از جاهایی که به وفور می‌توان از محصولات ایکیا در آن استفاده کرد، اتاق کودکان است. در فضای اتاق کودک وسایل سرگرمی زیادی وجود دارد که می‌توانید به صورت پیش ساخته آن را تهیه کرده و در خانه به همراه فرزندانتان آن‌ها را به هم متصل کنید. به این شیوه هم ارتباط بین شما و فرزندانتان قوی‌تر می‌شود و تعامل سازنده‌ای خواهید داشت. هم مهارت‌های حرکتی فرزندتان افزایش پیدا می‌کند و هم جسم و روح آن‌ها را پرورش پیدا می‌کند. به علاوه کودک همکاری کردن را نیز یاد می‌گیرد.

کلام آخر

ایکیا به عنوان شرکتی شناخته شده در سطح جهان سعی کرده است شرایطی را فراهم کند تا بتوانید لذت چسباندن قطعات مختلف از ابزار و وسایل خانه را مثل حل کردن پازل‌ها یا هدایای درون تخم مرغ شانسی‌ها در بزرگسالی تجربه کنید. این ایده منجر به فروش محصولاتی با کیفیت و قیمتی کمتر از یک محصول کامل و آماده شد که طرفداران مخصوص به خود را در سراسر جهان پیدا کرده است. ایده دکوراسیون اشپزخانه به سبک ایکیا یکی از هزاران ایده در تزیین و چیدمان اتاق خواب، اتاق کودک و در مجموع دکوراسیون داخلی است.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه