کباب‌پز آپارتمانی چیست؟ کباب پزی در فضای خانه + فیلم

کباب‌پز آپارتمانی چیست؟ کباب پزی در فضای خانه + فیلم

به قلم: سمانه زارعی

یکی از تفریحات ما ایرانی‌ها در مهمانی‌ها و پیک نیک، تهیه و خوردن انواع کباب است. ولی اغلب نمی‌توانیم این کار را داخل فضای آپارتمان انجام دهیم، کباب پز آپارتمانی بدون دود مشکل تهیه کباب داخل خانه و آپارتمان را حل کرده است. در این مطلب با انواع کباب‌پز آشنا شوید تا به راحتی در خانه کباب بپزید.

اسکای اسکرپر

 

کباب‌پز آپارتمانی چیست؟

در فضای باز و محوطه ویلا و تراس بزرگ به راحتی می‌توانیم یک فضای تعبیه باربیکیو و یا منقل ذغالی قرار دهیم و کباب بپزیم ولی داخل آپارتمان موضوع متفاوت است و محدودیت‌های ایجاد دود و کثیف شدن فضا وجود دارد. کباب‌پز آپارتمانی وسیله‌ای برقی است که پخت کباب در منزل را راحت کرده است. این وسیله در انواع شکل‌های مختلف گرد و مستطیل شکل طراحی شده است که سیخ‌های کباب داخل آن قرار می‌گیرند. و پخت کباب با استفاده از دمای بالای المنت‌های داخل دستگاه انجام می‌شود. در انتهای مطلب فیلمی از کباب‌پز آپارتمانی بدون دود را ببینید.

مطلب پیشنهادی: باربیکیو دیواری آماده، جمع و جور و بسیار کاربردی!

 

کباب‌پزی در آپارتمانی، منقل یا باربیکیو؟

انواع مختلف روش‌ها و وسیله برای پخت کباب وجود دارد که هریک مزیت‌ها و معایب خود را دارند. از پخت کباب با ذغال در فضای باز گرفته تا انواع کباب‌پز آپارتمانی. قبل از اینکه راجع به کباب‌پز آپارتمانی صحبت کنیم بهتر است تفاوت منقل با باربیکیو را بدانید؟ هرچند استفاده از این اسامی به جای همدیگر، رایج است.

  • در کباب‌پز آپارتمانی مواد غذایی داخل سیخ در ارتباط مستقیم با شعله و منبع دما قرار دارد ولی در باربیکیو، دما به شکل غیر مستقیم‌تری به مواد غذایی می‌رسد.
  • گوشت و مواد خوراکی، در منقل زودتر پخته می‌شوند ولی در باربیکیو، سیخ‌های کباب در زمان طولانی‌تری پخته می‌شوند.
  • دستگاه باربیکیو، توری گریل مخصوص پخت مواد غذایی روی منبع گرما دارد ولی منقل این توری را ندارد.
  • شما می‌توانید کباب را در باربیکیو قرار دهید تا به آرامی پخته شود؛ ولی در منقل باید حواستان به سیخ‌های کباب باشد تا نسوزند.

مطلب پیشنهادی: جدیدترین باربیکیو، از پخت غذا لذت ببرید!

انواع  کباب‌پز  برای آماده کردن کبابی خوشمزه

منبع گرمای دستگاه‌های کباب‌پز متفاوت است . بر این اساس، انواع کباب‌پز عبارتند از:

کباب‌پز ذغالی:

در این نوع کباب‌پز، کباب‌ها با استفاده از ذغال پخته می‌شوند. این مدل کباب‌پز به دلیل تولید دود، نمی‌تواند برای فضای آپارتمانی مناسب باشد.

کباب‌پز برقی:

یکی از انواع کباب‌پزهای بدون دود است که در انواع ابعاد و شکل‌ها طراحی و ساخته می‌شوند. در این مدل از کباب‌پزها المنت‌های برقی دمای لازم را به مواد غذایی می‌رسانند.

کباب‌پز گازی:

کباب‌پز گازی را می‌توان با استفاده از اتصال به گاز شهری استفاده کرد. این کباب‌پزها دود ایجاد نمی‌کند. ساختار برخی از این نوع کباب‌پزها از جنس چدن است و باعث ایجاد طعمی خوشمزه در کباب می‌شود. مطلب باربیکیو گازی را بخوانید.

کباب‌پز هیبریدی:

انواعی از کباب‌پزهای آپارتمانی که در دو حالت گازی و ذغالی قابل استفاده هستند. یعنی امکان کاربردکباب پز هیبریدی در فضای باز با ذغال و یا با گاز در فضای بسته وجود دارد.

‌کباب‌پز مادون قرمز:

در این نوع کباب پز آپارتمانی منبع گرما، مادون قرمز است. در این دستگاه، مواد غذایی به صورت یکنواخت پخته می‌شوند.

مطلب پیشنهادی: باربیکیو در فضای سبز حیاط، چطور و چگونه؟

کلام آخر:

در این مطلب با انواع کباب‌پز آشنا شدیم. منقل یا کباب‌پز ذغالی را نمی‌توان برای پخت کباب در آپارتمان استفاده کرد. بقیه انواع کباب‌پزها به دلیل عدم تولید دود در داخل خانه و آپارتمان قابل استفاده هستند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه