ترفندهای جذاب و کاربردی برای نظم دادن به چیدمان منزل! + ویدئو

ترفندهای جذاب و کاربردی برای نظم دادن به چیدمان منزل! + ویدئو

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

منظم بودن چیدمان منزل، نیاز به کارهای عجیب و سخت ندارد، کافی است ترفندهای کوچک و ساده برای نظم دهی منزل را بلد باشید. کارهای کوچک و آسانی که خیال شما را از جانمایی وسایل مختلف خانه راحت می‌کند. در این مطلب ویدئویی درباره ترفندهای کاربردی برای نظم دادن به خانه را ببینید و ایده بگیرید.

کی پلاس

چند ترفند ساده برای نظم‌دهی به وسایل

با کارهای کوچک که شاید چند دقیقه وقتتان را بگیرد، می‌توانید خانه‌ای منظم‌تر داشته باشید.

1. منظم کردن ماژیک‌های بچه‌ها

با جعبه دستمال کاغذی که خالی شده است، وسیله‌ای برای قرار دادن مدادرنگی و یا ماژیک‌های فرزندتان بسازید. کافی است چند سوراخ روی جعبه ایجاد کنید و ماژیک ها را داخل آن قرار دهید، به طوری که سر ماژیک به جعبه بچسبد و مشکل گم شدن سر ماژیک را نداشته باشید.

2. استفاده از نظم دهنده‌ها

برای منظم شدن وسایل مختلفی مانند وسایل گوشه اتاق و یا وسایل مخالف داخل کشو و با داخل یخچال از ایده‌های مختلف ساخت نظم دهنده و یا تهیه آن برای گوشه اتاق استفاده کنید.

3. میله‌هایی برای آویز

آویزان کردن وسایل همیشه با کوبیدن یک میز در دیوار انجام نمی‌شود. میتوانید از میله‌های آویز برای سرویس بهداشتی، آشپزخانه و یا اتاق خواب استفاده کنید. کاربردهای مختلف آن در ویدئو نشان داده شده است.

4. جداسازی وسایل

در جایی مثل کمد که وسایل زیادی قرار داده‌اید، از چند جعبه برای قرار دادن وسایل استفاده کنید. یا برای حدا کردن وسایل کودکانتان، اسباب بازی و وسایل آنها را در جعبه و یا سبدهای مختلف قرار دهید. روی سبدها اسم کودک و یا تصویری از وسایلی که باید داخل آن قرار دهد را بچسبانید.

5. جایی برای ابزارهای ریز

بهتر است بعضی از وسایل کوچک و ریز که احتمال گم شدن دارند را در فضاهای مجزا قرار دهید. برخی از وسایل ریز مانند پیچ و مهره و یا سوزن و… که می‌توانند ابزار کار شما باشند را داخلی فضاهای قالب یخ قرار دهید.

6. تا کردن لباس‌ها را یاد بگیرید.

برخی از ترفندهای تاکردن لباس که در این ویدئو آمده است، باعث می‌شود بتوانید کمد لباسی مرتب و جذاب داشته باشید.

7. خودتان هدبورد بسازید

با کمک یک صفحه چوبی و چند بالش خودتان بالای تختخواب هدبورد بسازید. در این صورت یک دیوار نرم برای تماشای تلویزیون و تکیه دادن دارید.

8. پاکتی برای کمد

برای اینکه انواع لباس‌ها را داخل کمد به صورت مجزا داشته باشید، ساده‌ترین راهکار استفاده از پاکت کاغذی است. چند پاکت کاغذی را بردارید و روی آن اسم لباس‌ها را بنویسید و داخل آنها لباس‌های تاشده قرار دهید.

9.سطل زباله آشپزی

یک ظرف پلاستیکی که حاصل از تمام شدن موادغذایی مانند روغن و یا نوشیدنی است را به صورت یک سطل کوچک دربیاورید و از در کابینت آویزان کنید. در این صورت زباله‌های تولید شده در هنگام آشپزی روی صفحه کابینت داخل آن ریخته شوند.

10. استفاده از صفحه گردان برای وسایل یخچال

یک صفحه گردان برای داخل یخچال بسازید و سینی و یا ظرفی شیشه‌ای روی آن قرار دهید. وسایل شبیه به همدیگر مانند انواع سس‌ها را در آن قرار دهید.

 

در این ویدئو که در مطلب آوردیم ترفندهای زیادی برای منظم کردن چیدمان خانه آمده است. 10 ترفند را بیان کردیم. برای دیدن ایده های بیشتر ویدئو را تا آخر ببینید.

 

بیشتر بخوانید: تاثیر شگفت‌انگیز عکاسی در نشان دادن زیبایی معماری سازه‌ها!

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه