کشیدن نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی، توسط هنرمند فرانسوی!

کشیدن نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی، توسط هنرمند فرانسوی!

کشیدن نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی

هنرمند فرانسوی، ماتئو هومانو با الهام از سنت‌های فرهنگ‌های باستانی و همچنین تحت تاثیر پیشینه خود به‌عنوان یک هنرمند خیابانی، پرتره‌های خیال‌انگیز و شگفت‌انگیز خود را روی فرش‌های ایرانی پیاده‌سازی کرده است. او با کشیدن نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی، اجازه می‌دهد الگوهای سنتی فرش‌ها تبدیل به بخشی از چهره زنان شوند. همانطور که مشاهده می‌کنید، نتیجه کار باورنکردنی و شگفت‌انگیز است.

کی پلاس

در این مطلب از چیدانه، فلسفه کشیدن نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی توسط هنرمند فرانسوی و هدف از ارائه این آثار زیبای خیال‌انگیز بررسی خواهد شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کشیدن نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی

خلاقیت هومانو و فلسفه کشیدن نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی

به تازگی ماتئو هومانو فرانسوی پس از نمایشگاه انفرادی خود در موزه هنر شارجه در امارات متحده عربی، ویدئویی منتشر کرد. که در آن نگاهی اجمالی به روند خلاقیت او و فلسفه پشت این آثار دارد.

خلاقیت هومانو و فلسفه کشیدن نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی

هومانو می‌گوید: “در سراسر مشرق زمین، طرح زینتی و نمادگرایی خاستگاه‌های فرش به دورترین گذشته‌ها بازمی‌گردد. برخی قطعات خاص، به روشنی مملو از یک پیام فلسفی هوشمندانه و همچنین نمادهای قبیله‌ای یا معنوی هستند. این آثار با اضافه شدن یک عنصر انسانی، پیروی از قوانین دقیق تقارن موجود در فرش و چهره، عمق وجود و آگاهی جهانی ما را لمس می‌کنند و هویت فرهنگی ما را زیر سوال می‌برند. هویتی که در حال حاضر با استانداردسازی و فرهنگ انبوه در خطر قرار گرفته است."

مطلب پیشنهادی: فرش دستباف عشایری؛ هنر نفیس بافندگان ایرانی

فلسفه کشیدن نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی

استفاده هدفمند از صورت‌های زنانه روی فرش ایرانی

استفاده هومانو از صورت‌های زنانه هدفمند است. همان‌طور که این هنرمند خاطرنشان می‌کند، زنان از قدیم در فرآیند ساخت قالی ایرانی مشارکت داشته‌اند. از ریسندگی و رنگرزی پشم گرفته تا ایجاد طرح‌ها و بافندگی! سهم آن‌ها بخشی اساسی از فرم این هنر است. بنابراین، شایسته بود از این زنان در نمایشگاه هومانو تقدیر شود. برای ادای احترام به این زنان، فرشی با دو بافنده زن، محور نمایشگاه بود. چند فرش دیگر با پرتره‌های جداگانه نیز در کنار قطعه مرکزی نمایش داده شدند.

مطلب پیشنهادی: فرش های ترند 1403؛ جلوه‌ای زیبا در دکوراسیون داخلی خانه

استفاده هدفمند از صورت‌های زنانه روی فرش ایرانی

اهمیت نقش زنان در خلق این هنر با نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی

ماتئو هومانو امیدوار است با ترسیم پرتره‌های زنان روی این آثار دست‌ساز سنتی، توجه تماشاگران را به داستان‌ها و مشارکت‌های زنان در بافت قالی ایرانی جلب کند. همچنین با انجام این کار، او به عموم مردم اجازه می‌دهد اهمیت نقش زنان در خلق این هنرهای زیبای سنتی را عمیق‌تر درک کنند.

اهمیت نقش زنان در خلق این هنر سنتی با نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی

و در آخر

هنرمند فرانسوی، ماتئو هومانو با کشیدن نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی، الگوهای سنتی فرش‌ها را تبدیل به بخشی از چهره زنان می‌کند. او با این استفاده هدفمند در تلاش است اهمیت نقش زنان در خلق این هنر سنتی را نشان دهد تا مردم این اهمیت را دقیق‌تر درک کنند. او می‌گوید زنان از قدیم در تمام مراحل ساخت قالی ایرانی مشارکت داشته‌اند پس سهم آن‌ها بخشی اساسی از فرم این هنر است.

برای آشنایی با مدل‌های مبلمان روز و ترند مطلب 10 مدل مبلمان مدرن و به‌روز در طراحی دکوراسیون داخلی برای تابستان را از دست ندهید.

ماتئو هومانو با کشیدن نقاشی‌های شگفت‌انگیز روی فرش ایرانی


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه