چطور سفری پر خاطره به شمال داشته باشیم؟

چطور سفری پر خاطره به شمال داشته باشیم؟

به قلم: سمانه زارعی

سفر را با این سوال شروع کنید، مقصد سفر کجاست؟ وقتی صحبت از مقصد سفر به میان می‌آید، ذهنمان سراغ شهر‌های سرسبز شمالی را برای مقصد می‌گیرد. چرا به رامسر سفر نکنیم؟ رامسر همه چیز یک مقصد خوب را از تاریخ قدیمی و طبیعت بکر دارد. حتما آوازه رامسر را در میان شهر‌های مقصد شنیده‌اید، شهرت رامسر به خارج از مرزها رفته است. گردشگران زیادی برای دیدن عروس مازندران به ایران سفر می‌کند. در این نوشته اجاره ویلا رامسر را از علی بابا می‌خریم، در جنگل‌های سرسبز و ساحل ماسه‌ای این شهر قدم می‌زنیم.

تابلو فرش ریحان

عروس سبز مازندران

رامسر یکی از شهر‌های استان مازندران است که در غربی‌ترین قسمت این استان قرار دارد. رامسر در مرز بین گیلان و مازندران واقع شده است. با سفر به رامسر فرصت دیدن طبیعت بکر گیلان و مازندران را دارید. کوله‌بار سفرتان را ببندید تا راهی سفر به رامسر شویم.

راه‌های دسترسی به رامسر

رامسر یکی از شهر‌های شمالی ایران است. این شهر فاصله کوتاهی با تهران دارد، با حدود پنج ساعت رانندگی (بدون محاسبه ترافیک) به رامسر می‌رسید. اگر از شهرهای دیگر به رامسر سفر می‌کنید، راه طولانی‌تری را برای رسیدن به مقصد پیشرو دارید. در ادامه بیشتر درباره مسیرهای دسترسی به رامسر حرف می‌زنیم.

سفر با هواپیما

فرودگاه رامسر یکی از قدیمی‌ترین فرودگاهای کشور است که در سال 1309 به دستور رضا شاه ساخته شد. فاصله رامسر و تهران 147 کیلومتر است، سفر هوایی تهران رامسر حدود 55 دقیقه طول می‌کشد. فرودگاه رامسر در شرق این شهر قرار دارد. شما می‌توانید با تاکسی‌های فرودگاهی به مرکز شهر بروید. در ادامه فاصله رامسر را دیگر شهر‌های ایران می‌بینید:

  • مشهد رامسر یک ساعت و نه دقیقه
  • اصفهان رامسر یک ساعت و 50 دقیقه

سفر با قطار

مسیر ریلی مستقیم برای رامسر وجود ندارد. برای رفتن به رامسر سوار قطار تهران ساری شوید در ایستگاه قائم‌شهر قطار را ترک کنید. از ایستگاه قائم‌شهر تا رامسر حدود هفت ساعت راه است. در سفر با قطار کنار پنجره بنشید از منظره سرسبز بیرون قطار لذت ببرید.

سفر با اتوبوس

اگر به یک سفر ارزان و مقرون‌به‌صرفه فکر می‌کنید، سفر با اتوبوس را امتحان کنید. مسیر جاده‌ای تهران رامسر از دو مسیر می‌گذرد. در مسیر اول از جاده پر پیچ‌وخم عبور می‌کنید، عاشق جاده سرسبز رامسر می‌شوید. مسیر دوم تهران رامسر از اتوبان قزوین می‌گذرید. مسیر دوم رامسر طولانی‌تر از مسیر اول است.

جاذبه‌های گردشگری رامسر

قبل از شروع سفر به رامسر باید به شما بگویم که در سفر رامسر با تعداد زیادی جاذبه‌های طبیعی و تاریخی روبه‌رو هستید. قبل از سفر برنامه سفر را برنامه‌ریزی کنید تا در سفر همه جاذبه‌های طبیعی و تاریخی رامسر را ببینید. در ادامه در رامسر گشت‌وگذار می‌کنیم با تاریخ غنی و طبیعت بکر این شهر بیشتر آشنا شویم:

قلعه مارکوه

قلعه مارکوه یک قلعه نظامی قدیمی است که ساخت این قلعه به قرن‌های سه تا هشت میلادی برمی‌گردد. درگذشته این قلعه از لحاظ نظامی اهمیت بالایی داشت. دیوار‌های قدیمی و کوه سرسبز از جذابیت‌های قلعه مارکوه است.

آدرس: رامسر، شهر کتالم، مسیر جاده تلاسر

کاخ رامسر

کاخ رامسر که به کاخ مرمر شهرت دارد. هر تکه از کاشی‌های این کاخ نمایشی از شهرت و شکوه تاریخ این شهراست. در کاخ رامسر اشیا سلطنتی نگهداری می‌شود.

آدرس: رامسر، خیابان شهید رجایی، روبرو پارک ملی

مسجد آدینه

مسجد آدینه، مسجدی با قدمت ۷۰۰ساله است. این مسجد زمانی با دزگا مزگتی مشهور بود و محل عبادت زردشتیان به‌حساب می‌آمد. امروزه این مسجد محل عبادت مردم رامسر است.

آدرس: رامسر، روستای جواهر دره

 

بازارهای قدیمی رامسر

اگر عاشق خرید و گشت‌زنی در بازار هستید. در سفر رامسر کنار دیدن جاهای طبیعی و تاریخی رامسر به بازار‌های رامسر بروید. در ادامه به بازارهای رامسر می‌رویم، از نزدیک سوغاتی‌های رامسر را می‌بینیم.

بازار روز رامسر

بازار روز رامسر مکانی است که مردم محلی در روزهای مشخصی از روز محصولات خانگی خود را برای فروش به بازار می‌آورد. در این بازار انواع محصولات خانگی از سبزی گرفته تا تخم‌مرغ محلی به فروش می‌رسد. در این بازار موسیقی‌نوازهای دوره گردو زنانی را با لباس محلی و لهجه خونگرم می‌بینید.

آدرس: ابتدای کمربندی رامسر، حوالی میدان امام

بازار ماهی‌فروش‌های رامسر

سفر رامسر به ماهی‌های تازه و غذاهای خوشمزه دریایی معروف است. در بازار ماهی رامسر انواع ماهی تازه به فروش می‌رسد. کنار بازار ماهی‌فروش‌ها یک رستوران محلی قرار دارد که ماهی را از همین بازار می‌گیرد. حتما در سفر رامسر به این بازار بروید.

آدرس: لپاسرک، جنب پل صفا رود

سوغاتی خوشمزه رامسر

وقتی به بازار رامسر بروید. مزه لذیذ و رنگ خوشمزه خوراکی‌ها شما را وسوسه می‌کند که آنها را امتحان کنید. سوغاتی‌های رامسر دودسته خوراکی‌های خوشمزه و صنایع‌دستی است.

بهترین زمان سفر

بهار بهترین فصل برای سفر به رامسر است، در این فصل باد ملایم می‌وزد، هوا کمی سرد است. البته در سفر منتظر باران‌های بهاری باشید.

اقامت در رامسر

در رامسر انواع متنوعی اقامتگاه از خانه محلی گرفته تا ویلا وجود دارد. شما می‌توانید فقط در چند دقیقه اجاره ویلا رامسر را از علی‌بابا انجام دهید. در زمان اجاره ویلا رامسر تیم پشتیبانی علی‌بابا به‌صورت 24 ساعته کنار شما است.

توصیه ما به شما

سفر رامسر یعنی قدم زنی در جنگل دالخانی، بالارفتن از پله‌های کاخ رامسر است. قبل از اجاره ویلا رامسر آب‌وهوا و مسیر سفر را بررسی کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه