توری فیلتر سینک، چه کاربردهایی دارد؟ + فیلم

توری فیلتر سینک، چه کاربردهایی دارد؟ + فیلم

به قلم: سمانه زارعی

توری فیلتر سینک یک راه برای تمیز نگه‌داشتن سینک است. فیلتر کردن زباله‌های خیس به جز اینکه از ایجاد فضایی نازیبا در آشپزخانه جلوگیری می‌کند، بلکه باعث می‌شود زباله‌ها و پسماند مواد غذایی وارد چاه سینک نشود و در لوله سینک آشپزخانه گرفتگی ایجاد نکند. و از طرفی بهتر است مواد غذایی خیس تا حد امکان خشک شوند تا کمتر شیرابه زباله تهیه شود.

مبلمان اداری راحتیران

 

انواع فیلتر سینک

بعضی از مواد غذایی و پسماند غذا که اضافه است و می‌خواهیم دور بریزیم، و یا تفاله چای و قهوه، آب و رطوبت زیادی دارند. در نتیجه فیلتر‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. شاید بتوانیم بگوییم همه خانواده‌های ایرانی صافی سینک آشپزخانه را دارند. این فیلترها در انواع مختلف لاستیکی، فلزی، و یا پارچه‌ای و انواع یکبار مصرف وجود دارند. همچنین از نظر نوع کاربرد و طرز استفاده به چند نوع تقسیم می‌شوند. برخی از انواع صافی سینک عبارتند از:

  • انواع فلزی و پلاستیکی که جلوی چاه سینک نصب می‌شوند.
  • توری‌های یکبار مصرف که روی صافی سینک نصب شده و پس از استفاده دور ریخته می‌شوند.
  • توری‌هایی که در گوشه‌ای از سینک نصب شده و به گیره‌های ثابتی متصل می‌شوند. این نوع توری هم برای زباله و هم برای شستشوی میوه کاربرد دارند.

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید 15 مدل اکسسوری سینک ظرفشویی

 

استفاده از توری سینک و کمک به محیط‌زیست

یکی از کارهایی که افراد دوستدار محیط  زیست به آن توجه زیادی می‌کنند، تلاش برای عدم تولید شیرابه زباله است. شیرابه‌ها از آلاینده‌های مضر آبهای زیرزمینی و خاک هستند. آبکش یا توری که داخل سینک ظرفشویی قرار می‌گیرد، به گرفتن رطوبت زباله‌های تولیدی آشپزخانه کمک می‌کند.

مطلب پیشنهادی: ترفند طلایی برای تمیز کردن سینک آشپزخانه

 

توری صافی سینک آشپزخانه

در طی دهه‌های گذشته برای صاف کردن زباله‌های خیس، از آبکش‌های کوچک فلزی و پلاستیکی استفاده می‌شد که تا به امروز هم کاربرد دارند. امروزه مدل‌های جدیدتری از توری سینک‌ وجود دارد که آنها را در کنار سینک و یا جلوی دهانه چاه سینک و یا حمام قرار می‌دهند. بعد از گیر افتادن موادغذایی داخل توری، آن را جمع می‌کنند و با توری بیرون می‌اندازند. برخی از انواع توری‌ها مانند آبکش برای شستشوی میوه و سبزیجات استفاده می‌شوند. در انتهای مطلب فیلمی از توری صافی را ببینید.

کلام آخر:

توری سینک وسیله‌ای است که برای جذب آب مواد غذایی و پسماندهای آشپزخانه استفاده می‌شود. با آبگیری پسماند آشپزخانه، از گرفتگی لوله سینک و تولید شیرابه زباله جلوگیری می‌شود.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه