ساخت صندلی با لاستیک، تایر فرسوده را دوباره استفاده کنید!

ساخت صندلی با لاستیک، تایر فرسوده را دوباره استفاده کنید!

به قلم: سمانه زارعی

ساخت لوازم کاربردی از وسایل دورریختنی و بازیافتی، حس بسیار خوبی دارد. ساخت صندلی با لاستیک یکی از این کارهاست. هم خلاقیت شما را به چالش می‌کشد و هم از یک وسیله دورریختنی یک وسیله کاربردی و زیبا می‌سازد. در این مطلب از چیدانه نمونه‌هایی از صندلی‌ها و وسایلی که از لاستیک ماشین ساخته می‌شود را آورده‌ایم.

تابلو فرش ریحان

 

ساخت وسایل با تایر ماشین

لاستیک‌های فرسوده یکی از زباله‌های آلاینده‌ هستند. با توجه به افزایش تعداد خودرو و استفاده افراد از ماشین، لاستیک‌های زیادی هرساله دور انداخته می‌شوند. این لاستیک‌ها تا حدی بازیافت شده و در ساخت وسایل دیگر استفاده می‌شوند. ساخت صندلی با لاستیک یکی از ایده‌هایی است که می‌توانید با کمی خلاقیت آن را انجام دهید. شما می‌توانید از لاستیک ماشین خود، وسایلی مانند صندلی برای فضای بیرون و باغ بسازید. با این کار دیگر نیازی به خرید صندلی باغی نخواهید داشت.

مطلب پیشنهادی: ساخت گلدان دست‌ساز با وسایل دورریختنی

ایده‌هایی برای ساخت صندلی با لاستیک

برای ساخت صندلی با تایر ماشین، وسایل زیادی نیاز ندارید، کافی است روی لاستیک یک قطعه چوب بگذارید تا مانند یک صندلی برایتان عمل کند و ساده‌ترین صندلی را با تایر داشته باشید. صندلی، مبل، پاف، میز از جمله وسایلی هستند که می‌شود با لاستیک ماشین آن‌ها را بسازید.

وسایل لازم برای ساخت صندلی با لاستیک

با توجه به اینکه بخواهید صندلی و مبلی که می‌سازید چقدر راحت و زیبا باشد، می‌توانید از وسایل مختلف استفاده کنید. لاستیک، قطعات چوبی، پارچه، طناب، رنگ، میخ و پیچ از جمله لوازم لازم برای ساخت صندلی با لاستیک هستند. در ادامه مطلب انواع ایده‌های ساخت صندلی با لاستیک و در انتها فیلمی از ساخت مبلمان باغی با استفاده از لاستیک ماشین را ببینید.

 

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه