دکوراسیون پذیرایی با انواع ساعت دیواری جذاب

دکوراسیون پذیرایی با انواع ساعت دیواری جذاب

به قلم: سمانه زارعی

ساقدوش بار

ساعت دیواری یکی از اجزای دکوراسیون داخلی است که شاید در هنگام خرید وسایل، در آخر لیست قرار بگیرد. ولی بعد از خرید و قرار گرفتن در دکوراسیون، متوجه اهمیت آن خواهید شد. در این مطلب از چیدانه، نمونه‌هایی از دکوراسیون پذیرایی با انواع ساعت دیواری جذاب را ببینید و برای چیدمان منزل ایده بگیرید.

سرویس خواب بالسا

 

استفاده از ساعت دیواری در دکوراسیون پذیرایی

ساعت وسیله کاربردی و مهمی در دکوراسیون منزل است. اینکه ساعت دیواری کجای خانه قرار بگیرد بستگی به سلیقه و کاربردی بودن آن در فضا دارد. ولی بهتر است یک ساعت جذاب و شیک در دیزاین پذیرایی قرار دهید تا جلوی دید افراد باشد. برای تهیه ساعت مناسب پذیرایی لازم است نکته‌های مختلفی را مدنظر قرار دهید که در بخش بعدی آنها را توضیح داده‌ایم.

مطلب پیشنهادی: چطور ساعت دیواری را با دکوراسیون خانه ست کنیم؟

 

نکته‌های خرید ساعت دیواری در دکوراسیون پذیرایی

قبل از خرید ساعت دیواری به نکته‌های زیر توجه کنید تا بعد از خرید پشیمان نشوید.

ابعاد و اندازه:

مهم‌ترین و شاید اولین موضوع در هنگام خرید ساعت دیواری، توجه به ابعاد و اندازه آن باشد. شما نمی‌توانید برای دکوراسیون پذیرایی کوچک یک ساعت دیواری بزرگ تهیه کنید.

نوع نصب و فضای قرارگیری:

ساعت دیواری می‌تواند در انواع دیواری یا ایستاده طراحی شود. برای پذیرایی کوچک بهتر است ساعت دیواری نصب کنید و ساعت ایستاده برای فضای پذیرایی بزرگ مناسب است. اغلب انواع ساعت‌های ایستاده، فرمی کلاسیک دارند. از طرفی هم لازم است جای مناسبی برای ساعت دیواری در نظر گرفته شود تا جلوی دید باشد و از فاصله‌ی کمی دورتر هم بتوانید زمان را بخوانید.

سبک طراحی ساعت:

ساعت دیواری فضای پذیرایی می‌تواند به سبک مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک ویا سلطنتی طراحی شود. با توجه به اینکه دکوراسیون پذیرایی به چه سبکی است، بهترین مدل ساعت دیواری را برای آن انتخاب کنید.

شکل و فرم ساعت دیواری:

ساعت‌های دیواری اغلب به فرم‌های گرد و یا مربع و مستطیل طراحی می‌شوند. ولی برخی از مدل‌های ساعت دیواری، فرم‌های نامنظم و یا شبیه به شکل و فرم عناصر طبیعی مانند گیاهان دارند. برای خرید بهتر مطلب سیر تا پیاز انتخاب مدل ساعت دیواری گرد را بخوانید.

کیفیت ساخت و موتور :

هنکام خرید ساعت دیواری برای دکوراسیون پذیرایی به کیفیت ساهت و موتور آن توجه کنید. اغلب افراد ساعت دیواری را سال‌ها استفاده می‌کنند، در نتیجه اگر ساعت دیواری با کیفیت باشد خیالتان راحت است که نیازی به خرید ساعت دیواری ندارید.

جنس ساعت دیواری:

ساعت دیواری در جنس‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شود. ساعت‌های دیواری چوبی و فلزی از انواع رایج ساعت دیواری هستند که اغلب ساعت‌های مدل کلاسیک جنس فلزی دارند. ساعت دیواری چوبی به فرم مدرن طراحی می‌شوند.

قیمت ساعت دیواری مدرن و شیک:

مهم است که چه میزان بودجه برای خرید ساعت در نظر گرفته‌اید. ساعت‌هایی با موتورهای باکیفیت، ابعاد بزرگتر و جنس بهتر، گرانتر از ساعت‌های معمولی هستند.

 

چیدمان پذیرایی مدرن با انواع مدل های ساعت دیواری

دکوراسیون پذیرایی مدرن نیاز به یک ساعت دیواری مدرن دارد. ساعت‌های مدرن زرق و برق کمتری نسبت به مدل‌های کلاسیک دارند. انواعی از ساعت‌های فلزی بدون عقربه مدل‌هایی مناسب برای پذیرایی مدرن هستند. در مطلب ساعت دیواری چوبی مدرن در مورد انتخاب ساعت مناسب منزل بیشتر بخوانید

 

ساعت دیواری شیشه ای مدرن

ساعت دیواری جذاب در دکوراسیون پذیرایی

به جز دو مدل متداول از ساعت دیواری که به سبک‌های مدرن و کلاسیک در بازار وجود دارد، ساعت‌های دیواری می‌توانند در شکل و فرم‌های بسیار متنوع طراحی شوند. فرم‌هایی با ایده‌گیری از طبیعت، ساعت‌های ساده و مینمیال، ساعت‌های پاندول‌دار، ساعت دیواری چوبی و.. از جمله ساعت‌های دیواری پذیرایی هستند که در ادامه تصاویری از آنها را می‎بینید.

عکس ساعت دیواری جدید و شیک

در ادامه چند مدل از ساعت دیواری مناسب برای پذیرایی را ببینید.

ساعت دیواری مدرن بزرگ
ساعت دیواری پذیرایی به فرم طاووس
ساعت دیواری آویز
ساعت دیواری کلاسیک پذیرایی
ساعت پذیرایی مینیمال
ساعت دیواری چوبی ساده
ساعت دیواری چوبی
ساعت دیواری پاندول دار

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه