معماری این پروژه چند میلیارد دلاری برنده جایزه بین‌المللی شد!

معماری این پروژه چند میلیارد دلاری برنده جایزه بین‌المللی شد!

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

دو آسمان خراش میسیساگا که بر فراز مرکز شهر قرار دارند، جایزه معتبر بین‌المللی دریافت کرده‌اند. درباره این برج‌ها بیشتر بخوانید.

سرویس خواب بالسا

درباره آسمانخراش میسیساگا

ساختمان‌های 62 طبقه، بخشی از یک اجتماع چند میلیارد دلاری کاندو معروف به M City که پس از تکمیل به تعداد هشت برج خواهد رسید، با جوایز عالی شورای ساختمان‌های بلند و زیستگاه شهری مورد تقدیر قرار گرفتند. ساخت این برج‌ها از سال 2017 و با ساخت دو برج به نام‌های M1 و M2 شروع شد و هریک 204 متر ارتفاع دارند. برج‌های M3 و M4، دو پروژه در حال ساخت دیگر هستند و چهار برج دیگر در آینده‌ای نزدیک ساخته می‌شوند.

مطلب پیشنهادی: تزئین کاخ پادشاهی عمان با المان‌های معماری ایرانی!

 

انتخاب پروژه M City

آسمان خراش میسیساگا (M City) از بین 100 نمونه معماری دیگر که در 20 شاخه مختلف در این رویداد شرکت کردند، توسط شورای توسعه املاک و مستغلات راجرز و سرمایه شهری برای این جایزه انتخاب شدند. این شورا که در شیکاگو مستقر است، به‌عنوان مرجعی در دنیای ساختمان‌های مرتفع در سراسر جهان شناخته می‌شود و در شاخه‌های دیگری مثل نوآوری، زیستگاه شهری، تغییر موقعیت و برابری و تنوع نیز جوایزی را اهدا می‌کند.

جان اندرتون، نایب رئیس و خزانه‌دار در Rogers Telecommunications Limited گفت: این افتخار بزرگی است که این پروژه توسط یک سازمان شهرسازی معتبر در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده است. وی در این خبر گفت: «M1، M2 و کل جامعه M City شهر میسیساگا (شهری در جنوب آنتاریو در کانادا) را واقعاً غنی کرده است و آن را در خط مقدم ساخت و توسعه شهر در صحنه جهانی مستقر کرده است. در میسیساگا، “به طور قابل توجهی خط افق مرکز شهر را شکل داده است."

 

معماری پروژه میسیساگا

توسعه‌دهنده افزود: این برج‌ها که توسط CORE Architects طراحی شده‌اند، دارای «طراحی موج‌دار متمایز با هفت صفحه کف پیچ‌خورده هستند که با بالا رفتن ساختمان‌ها به نوبت به هر سمتی منحرف می‌شوند و در یک الگوی تکراری روبروی هم قرار می‌گیرند». هندسه منحصربه‌فرد، حرکت سیال و سبکی جرم را ایجاد می‌کند و حضور چشمگیری در خط افق میسیساگا به جا می‌گذارد. اندرتون در باره معماری این پروژه توضیح می‌دهد: «ادغام ساختمان‌ها با منظره خیابان به همان اندازه مهم است. این سکوها دارای دیوارهای شیشه‌ای روبه‌رو هستند که شکل‌های منشوری را تشکیل می‌دهند، امکانات رفاهی گسترده روی پشت‌بام، از جمله پیست اسکیت، و خرده‌فروشی در سطح خیابان را در خود جای داده است که سرزندگی گذرگاه اصلی میسیساگا را در مرکز شهر افزایش می‌دهد.

 

تیم‌های پروژه در کنفرانس بین‌المللی شورا در سال 2024 که در 23 تا 27 سپتامبر در لندن و پاریس برگزار می‌شود، پیشنهادات خود را ارائه خواهند کرد، که در آن برندگان کلی در هر دسته انتخاب خواهند شد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه