هتل قصر نمک از اعجاب انگیزترین هتل‌های جهان که از نمک ساخته شده!

هتل قصر نمک از اعجاب انگیزترین هتل‌های جهان که از نمک ساخته شده!

به قلم: نرگس مهردادیان

هتل قصر نمک از اعجاب انگیزترین هتل‌های جهان

هتل قصر نمک“Palacio de Sal" در سواحل سالار دو ییونی، یک دریاچه خشک‌شده ماقبل تاریخ در بولیوی، ساخته شده است. جایی که امروز به یک بیابان نمکی به مساحت بیش از ۱۰ هزار کیلومترمربع تبدیل شده و بزرگترین کویر نمک جهان است. جالب است بدانید که این هتل اعجاب انگیز تماما از نمک ساخته شده!

سرویس خواب بالسا

برای آشنایی با سواحل سالار دو ییونی، معماری بیرونیو معماری داخلی این هتل نمکی در بولیوی با ادامه این مطلب از چیدانه همراه باشید.

هتل قصر نمک کجاست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

قسمت بیرونی هتل اعجاب‌انگیز قصر نمک

هتل قصر نمک کجاست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

هتل قصر نمکی در بولیوی در ارتفاع ۳۶۵۰ متری از سطح دریا‌ قرار دارد. منطقه‌ای که هتل در آن قرار گرفته، در نگاه اول پوشیده از برف به نظر می‌رسد اما در واقع زمینی نمکی با کریستال‌های مجزاست که زیر پا خرد می‌شوند. سالار دو ییونی یکی از چشمگیرترین مکان‌های دیدنی روی زمین است. هر چند وقت یک‌بار دریاچه‌های مجاور سرریز می‌شوند و لایه‌ای نازک از آب، سطح زمین را می‌پوشاند و آن را به آینه‌ای، نمایش دهنده آسمان تبدیل می‌کند.

معماری بیرونی هتل اعجاب انگیز قصر نمک

فضای نیمه باز هتل قصر نمک

معماری بیرونی هتل اعجاب انگیز قصر نمکی

قسمت بیرونی این هتل اعجاب‌انگیز با همان مصالحی ساخته شده که از سطح نمکی چند متر آن‌طرف‌تر جمع‌آوری شده، حتی سقف هم گنبد‌های نمکی دارد. برای ساخت این هتل نمکی، یک میلیون بلوک ۳۵ سانتی‌متری از دانه‌های نمک فشرده شده با مجموع وزن ۱۰،۰۰۰ تن استفاده شده و ساخت و تکمیل آن دو سال طول کشیده است. منظره‌ای که از اتاق خواب‌های هتل دیده می‌شود، صحرای وسیع آمریکای جنوبی است.

فضای داخلی هتل قصر نمک

معماری داخلی هتل قصر نمک در بولیوی

معماری داخلی هتل قصر نمک در بولیوی

ستون‌ها و دیوار‌های داخلی هتل از آجر‌های روشن نمکی ساخته شده‌اند و کف بعضی اتاق‌ها با نوعی ماسه که از نمک تشکیل شده، پوشیده شده است. در طراحی دکوراسیون داخلی، مبل‌های سفید بزرگ ساخته‌شده از نمک دیده می‌شوند. از اثاثیه‌ها و وسایل تیره‌تر یا روشن‌تر نیز برای متعادل کردن سفیدی وسایل نمکی استفاده شده است. حمام آب شور هتل هم بخشی از تجربه چشمه آب گرم قصر نمک است.

حمام آب شور هتل قصر نمک

استخر آب شور هتل قصر نمک

یکی از کارکنان هتل می‌گوید: “مهمانان وقتی از این‌جا دیدن می‌کنند حیرت‌زده می‌شوند و سعی می‌کنند دیوار یا اثاثیه را لیس بزنند تا مطمئن شوند واقعا از نمک ساخته شده‌اند!"

لابی هتر قصر نمک

کافه هتل قصر نمک

و در آخر

هتل قصر نمک در سواحل سالار دو ییونی بولیوی، چه در بیرون و چه در داخل، تماما از نمک ساخته شده است. حتی منوی رستوران این هتل هم سرشار از غذا‌های شور و نمکی است که با گوشت لاما، بره و مرغ درست شده‌اند.

برای آشنایی با دیگر هتل‌های اعجاب انگیز دنیا مطلب جدیدترین مقصد گردشگری پایدار در عربستان صعودی  را از دست ندهید.

طراحی داخلی هتل اعجاب انگیز قصر نمک

اتاقهای هتل قصر نمک

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه