بازسازی خانه قدیمی یا تخریب و آپارتمان سازی؟+ فیلم

بازسازی خانه قدیمی یا تخریب و آپارتمان سازی؟+ فیلم

به قلم: سمانه زارعی

از طرفی وجود حیاط و پنجره‌های بزرگ و اتاق‌های بزرگ، از طرفی هزینه‌های زیاد بازسازی و نیاز به تعمیرات زیاد! دو گزینه‌ای که برای یک خانه قدیمی و بزرگ می‌شود انتخاب کرد. هر تصمیمی مزایا و معایب خودش را دارد. در این مطلب فیلمی از بازسازی یک خانه قدیمی را ببینید. خانه‌ای که به شکل باور نکردنی نو و قابل سکونت می‌شود.

قالیشویی ادیب

خانه قدیمی را بازسازی کنیم یا تخریب؟

مهم‌ترین مسئله در پاسخ به این سوال، شرایط و نیازهای افراد است. گاهی افراد نیاز به یک خانه بزرگ و با امکانات کافی دارند ولی ممکن است خانه قدیمی نیاز به تعمیرات زیادی داشته باشد که هزینه‌های آن را به اندازه زیادی افزایش دهد و افراد نتوانند از عهده آن بر بیایند. بعضی از افراد هم آنقدر شیفته خانه‌های قدیمی و بزرگ هستند که دلشان می‌خواهد هرطور شده آن را نگه دارند و خاطرات دوران بچگی و یاد مادربزرگ و پدربزرگهای خود را زنده نگه دارند. شما جزو کدام گروه هستید؟ اگر به دنبال تخریب خانه قدیمی‌تان هستید با خواندن مطلب چطور خانه یا محل کار خود را به صورت اقساطی بازسازی کنیم؟ شاید نظرتان تغییر کند.

 

بازسازی خانه ایرانی با هزینه کم، امکان‌پذیر است؟

یکی از مهم‌ترین مسائل در بازسازی خانه‌های قدیمی، هزینه‌های آن است. قبلا در مطالب قبلی چیدانه راجع به آن صحبت کرده‌ایم. ولی قبل از اینکه تصمیم قطعی بگیرید، 8 نکته کلیدی قبل از بازسازی خانه را بخوانید. با کسب اطلاعات اولیه راجع به تعمیرات و میزان هزینه‌ها بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید. گاهی با چند تعمیر، کمی رنگ و تعویض چند در و پنجره می‌توانید یک خانه را بهترین شکل بازسازی کنید.

فیلم زیر که از صفحه اینستاگرام ماهور دیزاین برداشته شده است، نمونه‌ای از بازسازی یک خانه قدیمی است. خانه‌ای که تبدیل به یک خانه‌ی اصیل و زیبا و نو می‌شود.

کلام آخر:       

فیلمی از بازسازی خانه قدیمی را در این مطلب ببینید. شاید نظرتان در مورد تخریب خانه قدیمی تغییر کرد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه