صفحه گردان، سینی چرخان یا سوزان تنبل!

صفحه گردان، سینی چرخان یا سوزان تنبل!

به قلم: سمانه زارعی

در رستوران‌های چینی سینی چرخانی در مرکز میز قرار دارد، که دسترسی به غذاها را برای مهمانانی که در میز نشسته‌اند راحت می‌کند. این سینی در انواع مختلفی وجود دارند. در این مطلب راجه به این اکسسوری کاربردی و جذاب نهارخوری آشنا شوید.

اسکای اسکرپر

 

سینی  چرخان در میز نهارخوری

روی جعبه‌اش نوشته شده، سوزان تنبل! همان صفحه گردانی است که روی میز نهارخوری قرار می‌گیرد. این سینی چرخان کار پذیرایی از مهمان‌ها در صرف غذا و دسترسی به مواد غذایی مختلف را برای آنها راحت می‌کند. نام سوزان تنبل (Lazy susan) برای این وسیله رایج شده است. گفته می‌شود، مخترع این وسیله در قرن هجدهم آن را برای دخترش سوزان ساخته است! حتی این اصطلاح بعدا توسط آمریکایی‌ها برای آسانسورهای کوچکی که غذا را در طبقات توزیع می‌کردند استفاده شده است. میزنهارخوری گردان دارای این صفحه چرخان است که اغلب میزهای به فرم دایره هستند.

انواع صفحه گردان

سینی چرخان می‌تواند در مرکز یک میز نصب شود و یا در انواع ساده‌تر آن، وسیله‌ای که روی میز قرار می‌گیرد و انواع غذاها را می‌توانید روی آن قرار دهید تا همه افراد حاضر دور میز بتوانند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند. این صفحه‌های گردان در انواع جنس‌های شیشه‌ای، فلزی، چوبی و پلاستیکی وجود دارند. یکی از انواع جالبی که به تازگی در اینستاگرام منتشر شده است. یک صفحه گردان دارای چندین صفحه‌ است که با حرکت دست این صفحه‌ها به شکل قطاری روی ریل حرکت می‌کنند. این مدل از صفحه گردان قابل بزرگ و کوچک شدن است و تعداد سینی‌های روی آن افزایش و کاهش می‌یابد. تصویر آن را در بالا ببینید.

 

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه