کابینت کلاسیک سفید طلایی، اگر آشپزخانه لاکچری می‌پسندی انتخابش کن!

کابینت کلاسیک سفید طلایی، اگر آشپزخانه لاکچری می‌پسندی انتخابش کن!

به قلم: سمانه زارعی

وقتی کابینت کلاسیک را برای آشپزخانه انتخاب می‌کنیم، و از طرفی هم به دنبال کابینت‌های لوکس و لاکچری هستیم چه کابینتی بهتر از کابینت کلاسیک سفید طلایی! رنگ سفید و طلایی در کنار هم یک آشپزخانه مجلل و شیک می‌سازند. قبل از انتخاب کابینت، در این مطلب انواع نمونه‌های کابینت کلاسیک سفید طلایی را ببینید و ایده بگیرید.

اسکای اسکرپر

 

کابینت کلاسیک سفید طلایی، هم‌نشینی رنگ سفید و طلایی

دو رنگ سفید و طلایی در کنار هم ترکیب خوبی را ایجاد می‌کنند، مخصوصا برای افرادی که طرح‌های لوکس و لاکچری را می‌پسندند، کابینت کلاسیک سفید طلایی بسیار مناسب است. اگر بخواهیم کمی جزئی‌تر به این ترکیب نگاه کنیم، لازم است نوع رنگ سفید انتخابی با نوع رنگ طلایی به کار رفته در آن متناسب باشد. کابینت کلاسیک سفید که در آن رنگ سفید کاملا روشن و سفید یخچالی باشد، از نظر تمیز کردن کار را سخت تر می‌کند. به همین دلیل اغلب در رنگ سفیدی که در کابینت‌های سفید طلایی به کار رفته، مقدار بسیار کمی رنگ کرمی وجود دارد. در به کار بردن رنگ طلایی در این کابینت‌ها زیاده روی نکنید.

 

کابینت کلاسیک سفید طلایی، انتخاب لوکس پسندان!

کابینت‌های کلاسیک در انواع مختلف؛ تمام چوب، روکش چوب و ممبران اجرا می‌شوند. بهترین مدل کابینت کلاسیک برای اجرای کابینت کلاسیک سفید طلایی، کابینت‌های ممبران هستند. این نوع کابینت‌ها بدنه‌ای از جنس ام‌دی‌اف مرغوب دارند و درِ کابینت‌ها با پوشش پی‌وی‌سی پرس می‌شوند. کابینت‌های ممبران دارای طرح و نقش زیبایی هستند که آنها را از دیگر مدل‌ها متمایز می‌کند. کابینت کلاسیک سفید طلایی جزو کابینت‌های کلاسیک سفید دسته‌بندی می‌شوند.

 

کابینت کلاسیک سفید طلایی، برای کدام آشپزخانه؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در انتخاب کابینت به آن توجه می‌شود، ابعاد و مساحت آشپزخانه است. با اینکه کابینت کلاسیک اغلب برای آشپزخانه‌های بزرگتر توصیه می‌شود ولی انواع کابینت کلاسیک ساده را می‌توان برای آشپزخانه‌های کوچکتر استفاده کرد. مدل کابینت سفید طلایی ساده می‌تواند برای آشپزخانه‌های نه چندان بزرگ هم استفاده شود. به طور کلی این مدل به دلیل استفاده از رنگ سفید در آنها، برای انواع آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک قابل استفاده است.

 

دیوار و کفپوش در کنار کابینت کلاسیک سفید طلایی

در دکوراسیون توجه به هماهنگی اجزای فضاها و ایجاد یکپارچگی در آنها اهمیت دارد. نمی‌توانیم طرح و جنس دیوارها و کفپوش را که در ارتباط مستقیم با کابینت‌های آشپزخانه هستند، بدون توجه به طرح و رنگ کابینت انتخاب کنیم. از آنجایی که کابینت کلاسیک سفید طلایی از نظر سبک طراحی، نقوش به کار رفته در آنها و ترکیب رنگی کابینت‌های ساده‌ای نیستند بهتر است دیوار و کفپوش آشپزخانه کمی ساده‌تر و از نظر رنگی هماهنگ با کابینت‌ها باشند. مثلا کاشی‌های بین کابینتی سفید رنگ ساده و یا اگر طرح‌ و نقش بیشتر را می‌پسندید، کاشی‌هایی با رگه‌های طلایی را انتخاب کنید.

 

صفحه کابینت در کابینت کلاسیک سفید طلایی

صفحه کابینت، یکی دیگر از عناصر مهم در طراحی کابینت کلاسیک سفید طلایی است که تاثیر زیادی در دکوراسیون آشپزخانه دارد. لازم است موضوع همخوانی و تناسب بین اجزای آشپزخانه در این مورد هم رعایت شود. بسیاری از انتخاب‌های دکوراسیونی به جز داشتن اصول زیبایی به سلیقه افراد هم بستگی دارد. در مورد صفحه کابینت:

  • اگر می‌خواهید دکوراسیون آشپزخانه بزرگ‌تان لاکچری‌تر به نظر برسد صفحه‌های کابینت به رنگ‌های کرم، طلایی، شیری و برنزی را انتخاب کنید.
  • اگر می‌خواهید فضای آشپزخانه گرمتر شود، کمی رنگ تیره به آن اضافه کنید، رنگ‌های قهوه‌ای تیره و یا سنگ‌های مشکی از روشنایی زیاد رنگ‌های آشپزخانه جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود به زودی از دکوراسیون آشپزخانه دلزده نشوید.
  • اگر تصمیم دارید کانترها و صفحه کابینت‌ها سفید باشند، رنگ فضای بین کابینت‌ها را کمی تیره‌تر در نظر بگیرید.

 

کلام آخر:

کابینت کلاسیک سفید طلایی، از جمله کابینت‌های مناسب برای دکوراسیون کلاسیک آشپزخانه هستند. برای انتخاب بهترین مدل کابینت آشپزخانه با طراح دکوراسیون داخلی مشورت کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
Az در تاریخ 26 آذر 1402
تمیز کردنش خیل سخته

ثبت دیدگاه