خانه‌ی سرشار از مهر یک خانم نقاش

خانه‌ی سرشار از مهر یک خانم نقاش

به قلم: تحریریه چیدانه

آرناپالاس

هر جزئی از طراحی‌ها و نقاشی‌ها دلبرانه به چشم می‌آیند، و افکار ما را به سوی جهانی شاعرانه و زیبا می‌برند. در این خانه، سکوتی نجیب و آرام حاکم است، همچون نوازشی نرم از نواهای یک ویولن که دل ما را به سوی زیبایی هنر می‌کشد. اینجا جایی است که هنرمند با لمسی آهسته و آرام، احساساتش را در پرده‌های هنری خود جاری می‌سازد، و این خانه نوری است زنده و زیبا از جهان او.

سرویس خواب بالسا

خانه سودابه و آریان در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: دو نفر
 • شغل صاحب‌خانه: سودابه بیان نقاش و آرتیست، آریا میرزایی مهندس تراش cnc.
 • موقعیت (شهر و محله): اردبیل، محله کارشناسان.
 • متراژ فضا:۹۰ متر
 • سال ساخت:۱۳۹۲
 • طبقه چهارم
 • ملک اجاره ای
 • تعداد اتاق خواب: دو خوابه
 • تعداد سرویس بهداشتی: یک عدد
 • سبک دکوراسیون: سبک تلفیقی
 • رنگ‌های غالب: سبز سدری و قهوه‌ای تیره
 • طراح دکوراسیون: سودابه بیان
 • مدت زمان بازسازی و طراحی دکوراسیون منزل:در زمینه‌ی بازسازی فقط رنگ دیوارها تغییر داده شد و انجام آن به مدت ۱۵روز طول کشید
 • هزینه تقریبی طراحی دکوراسیون و خرید وسایل: حدودا ۱۵۰میلیون وسایل هال، پذیرایی، اتاق‌ها و سرویس بهداشتی و حمام. و حدوداً ۵۰۰میلیون وسایل آشپزخانه

دلیل اصلی انتخاب این خانه تناسب آن با بودجه‌ای است که سودابه و آریان در اختیار دارند. آنچه تاییدی بر این انتخاب بود البته نورگیر بودن عالی خانه به جهت وجود پنجره‌های زیاد است. اگر چه از لحاظ ساختار و معماری عالی به نظر نمی‌رسید اما با توجه به شرایط تا حدودی قابل تغییر بود.

فاکتورهای خانه ایده‌آل از نظر سودابه و آریان

قرار‌گیری در محله‌ای آرام و مناسب، وجود فضای سبز نزدیک ‌به محل سکونت، دسترسی آسان به مراکز خرید، مدرن و نوساز بودن خانه.

برای برای چیدمان و طراحی داخلی منزل خود از کجا ایده می‌گرفتید؟

تمام سعی من این بود که از ذهن خودم ایده بگیرم چرا که به خلاقیت و ایده‌پردازی علاقه‌مندم. البته از عکس‌های دکوراسیون موجود در پینترست، فیلم‌های هالیوودی، از سبک دکوراسیون کافه‌های اروپایی، و از سبک چیدمان خانه‌های اروپایی و غربی هم الهام می‌گرفتم. آنچه که می‌پسندم این است که در خانه چیزهایی وجود داشته باشد که طراحی و ساخت آن با خودم یا مشترک با همسرم باشد، و این کار برای هر دوی ما بسیار لذت‌بخش است.

بزرگ‌ترین چالشی که در چیدمان خانه با آن برخورد کردیم، تغییر رنگ دیوارهای آن بود که در نهایت، با توجه به بودجه‌ای که در اختیار داشتیم نتیجه کار نزدیک به ایده‌آل ذهنی ما شد البته با صرف هزینه‌های بیشتر و مرور زمان قابلیت اینکه به دلخواهمان نزدیک‌تر شود را نیز دارد.

آنچه در طراحی خانه بیشترین دغدغه‌ی ما بود، طراحی و دکوراسیونی بود که حاوی انرژی و توامان آرامش باشد و برایمان تکراری و خسته کننده نشود. درست مثل طبیعت، طراحی سرشار از آرامش و در عین حال مملو از انگیزه و نشاط، خانه ای که روزها حس سرزندگی، انگیزه، نور، روشنی، حرکت و رشد بدهد، و شب‌ها حس آرامش، سکوت، استراحت، امید به فردا را برایمان به ارمغان بیاورد.‌

باکس لباس،که به عنوان پاف هم استفاده می‌شود، فرش کناره، گلدان و آباژور همه از وسایلی هستند که خودمان آن‌ها را ساخته‌ایم. برای باکس لباس از جعبه چوبی، کاموا، پارچه مبلی، تخته نئوپان و ابر استفاده کردیم. برای فرش راهرو و گلدان و آباژور هم از نخ کنفی استفاده شد.

کنج دوست‌داشتنی خانه

برای من همه جای خانه دوست داشتنی است و هر بار که در قسمت خاصی از خانه قرار می‌گیرم می‌گویم اینجا را  خیلی دوست دارم، اما یک کنجی داریم که عکسهای پدرها و مادرها به روی دیوارش است که برای ما هویت خانه است و آن قسمت دلنشین ودنج‌تر از باقی قسمت‌هاست، تمام وسایلی که یادگار و هدیه‌ی پدر مادرمان هستند را بینهایت دوست داریم، مثل بشقاب‌های گلسرخی،کشکول کریستال، بشقاب‌های دیوارکوب، قوری قدیمی، فنجان نعلبکیه‌ای قدیمی و …

سخن آخر و توصیه به چیدانه‌ای‌ها

چیدانه‌ای‌های عزیز،

دل را در گرو چیدن و چیدن را در گرو دل‌هاتان قرار دهید و ببینید چه معرکه‌ای می‌شود. پرمهر باشید و خانه‌ها را پر از مهر وروشنی بچینید.

شما هم می توانید تصاویر دکوراسیون منزل خود را از طریق واتس اپ یا تلگرام به شماره 09961615376 ارسال کنید و یا به پیج چیدانه یا پیج منزل دایرکت کنید تا درباره داستان خانه شما هم بگوییم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه