بهترین سبک‌ها برای دکوراسیون خانه‌های کوچک؛ 3 سبک محبوب

بهترین سبک‌ها برای دکوراسیون خانه‌های کوچک؛ 3 سبک محبوب

بهترین سبک‌ها برای دکوراسیون خانه‌های کوچک

نوژا دیزاین

امروز تعداد خانه‌های کوچک خیلی زیاد شده که در شهرهای بزرگ‌تر، به‌دلیل گرانی خانه بسیار رایج‌تر است. بنابراین استفاده از سبک‌های دکوراسیون داخلی مناسب فضاهای کوچک اهمیت بسیار زیادی دارد‌. سبک‌هایی که بر سادگی، مینیمالیستی و استفاده از فضاهای خالی تاکید دارند، می‌توانند باعث شوند که فضا بزرگ‌تر و دلبازتر به‌نظر برسد. بنابراین از بهترین سبک‌ها برای دکوراسیون خانه‌های کوچک به‌شمار می‌روند.

سرویس خواب بالسا

در این مطلب از چیدانه چند سبک دکوراسیونی که برای خانه‌های کوچک امروزی مناسب هستند و چند ترفند برای طراحی دکوراسیون خانه کوچک بررسی خواهند شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

سبک‌ها برای دکوراسیون خانه‌های کوچک

سبک مدرن برای دکوراسیون خانه‌های کوچک

سبک مدرن، یکی از محبوب‌‌ترین سبک‌‌های طراحی دکوراسیون داخلی است. که به‌دلیل سادگی، مینیمالیستی بودن و استفاده از عناصر هندسی، برای خانه‌‌های کوچک بسیار مناسب است. اصلی‌ترین ویژگی‌‌های سبک دکوراسیون مدرن برای خانه‌های کوچک:

سبک مدرن برای دکوراسیون خانه‌های کوچک

در این سبک، از تزئینات و جزئیات اضافی استفاده نمی‌شود و به‌جای آن بر سادگی و کاربردی بودن المان‌ها تاکید می‌شود. که همین سادگی و مینیمالیستی بودن باعث می‌شود فضا بازتر و دلبازتر به نظر برسد.

عناصر هندسی، مانند خطوط صاف، مربع‌ و مستطیل‌ شکل از ویژگی‌های اصلی سبک مدرن هستند. این عناصر باعث ایجاد حس نظم و هماهنگی در فضای داخلی می‌شوند.

رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری و سیاه از رنگ‌‌های محبوب سبک مدرن هستند. که باعث ایجاد حس آرامش و فضای بازتر می‌‌شوند.

در سبک مدرن، سعی می‌شود تا حد ممکن از نور طبیعی استفاده شود تا فضایی روشن و دلباز داشته باشید.

پرده‌های مدرن مانند شیدرول یا اسکرین به رنگ روشن، با طرح‌های ساده، پارچه ‌های نازک و ظریف، عرض کم و قابلیت تنظیم نور، برای دکوراسیون خانه‌های کوچک بسیار مناسب هستند.

مطلب پیشنهادی: کابینت ممبران برای آشپزخانه‌های کوچک، انتخاب ایده‌آل برای بزرگنمایی فضا

سبک مدرن در دکوراسیون خانه‌های کوچک

سبک نئوکلاسیک برای طراحی خانه‌های کوچک

سبک دکوراسیون نئوکلاسیک ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن است. در این سبک، از عناصری مانند خطوط صاف، فرم‌های هندسی و تزئینات ساده استفاده می‌‌شود. این سبک برای خانه‌های کوچک افرادی که به سبک کلاسیک علاقه دارند بسیار مناسب است زیرا هم سادگی و مینیمالیستی بودن سبک مدرن و هم شکوه و زیبایی سبک دکوراسیون کلاسیک را به‌همراه دارد.

سبک نئوکلاسیک برای طراحی خانه‌های کوچک

مبلمان چوبی کلاسیک باعث ایجاد حس گرما و صمیمیت فضا می‌شود. اما در خانه‌‌های کوچک نئوکلاسیک، بهتر است از مبلمان چوبی با فرم‌های ساده و خطوط صاف استفاده کنید.

رنگ‌های روشن باعث می‌‌شوند فضا بزرگ‌تر و روشن‌‌تر به‌نظر برسد. بهترین رنگ برای دیوار و مبلمان خانه کوچک نئوکلاسیک، رنگ‌های روشن مانند سفید، استخوانی یا خاکستری روشن است.

نورپردازی مناسب می‌تواند نقش مهمی در بزرگ‌‌تر نشان دادن فضا داشته باشد. از نورپردازی موضعی برای برجسته کردن نقاط خاصی از فضا و از نورپردازی عمومی برای روشن کردن کل فضا استفاده کنید.

تزیینات ساده باعث می‌شود که فضای نئوکلاسیک بزرگ‌تر و دلبازتر به‌نظر برسد. در خانه کوچک از تزیینات ساده مانند گلدان‌‌های گل، مجسمه‌‌های کوچک یا تابلوهای نقاشی ساده استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: کاغذ دیواری اتاق خواب کوچک، 5 نکته برای بهترین انتخاب!

سبک نئوکلاسیک در طراحی خانه‌های کوچک

سبک بوهو برای طراحی دکوراسیون خانه‌ کوچک

بوهو، سبکی است که از فرهنگ‌‌ها و سبک‌‌های مختلف الهام می‌گیرد. این سبک با استفاده از رنگ‌‌های روشن، بافت‌های متنوع و عناصر تزئینی غیرمتعارف، شناخته می‌شود. سبک دکوراسیون بوهو با رعایت نکاتی برای خانه‌‌های کوچک نیز مناسب است. اما باید نکاتی را در نظر بگیرید تا فضایی دل‌باز و آرامش‌‌بخش ایجاد شود:

سبک بوهو برای طراحی دکوراسیون خانه‌ کوچک

رنگ‌های روشن فضا را بزرگ‌تر و روشن‌‌تر نشان می‌دهند. برای خانه‌های کوچک به سبک بوهو، بهتر است از رنگ‌‌های روشن مانند سفید شیری، سفید استخوانی یا خاکستری روشن برای دیوارها و مبلمان و انواع پرده استفاده کنید.

بافت‌های متنوع سبک بوهو باعث ایجاد عمق و پویایی فضا می‌شوند. از پارچه‌‌ها، فرش‌ها، کوسن‌ها و دیگر عناصر تزئینی با بافت‌‌های متفاوت استفاده کنید.

عناصر تزئینی غیرمتعارف مورد استفاده در سبک بوهو، باعث ایجاد حس خلاقیت و جذابیت فضا می‌‌شوند. از وسایل قدیمی، دست‌‌ساز و غیرمتعارف در دکوراسیون استفاده کنید.

سبک بوهو در طراحی دکوراسیون خانه‌ کوچک

ترفندهای کاربردی برای طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک

از هر سبکی در طراحی دکوراسیون خانه کوچک خود استفاده کردید، می‌توانید با این ترفندهای کاربردی خانه کوچک خود را بزرگ‌تر، زیباتر و جذاب‌تر جلوه دهید:

  • استفاده از رنگ‌های روشن برای دیوارها، کف و مبلمان
  • استفاده از رنگ‌های روشن مانند سفید، خاکستری روشن یا آبی روشن برای دیوارها
  • به‌کار بردن مبلمان چند منظوره با قابلیت انجام چندین عملکرد هم‌زمان، برای صرفه‌جویی در فضا
  • استفاده از دیوارها به‌عنوان فضای ذخیره‌سازی، از طریق نصب قفسه‌‌، کمد یا کتابخانه‌‌ دیواری
  • به‌کار بردن کابینت‌های کاربردی و جادار با رنگ روشن
  • استفاده از آینه‌ها در مکان‌های استراتژیک خانه
  • استفاده از وسایل و تزئینات کوچک
  • نورپردازی مناسب که نقش مهمی در بزرگ‌‌تر نشان دادن فضا دارد.
  • استفاده از پرده‌های مناسب به رنگ روشن، با طرح‌های ساده، پارچه‌‌های نازک و ظریف و عرض کم

ترفندهای کاربردی برای طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک

و در آخر

سبک‌هایی که بر سادگی، مینیمالیستی و کاربردی بودن و تزیینات اندک تمرکز دارند، می‌توانند باعث شوند که فضای خانه‌ها بزرگ‌تر و دلبازتر به‌نظر برسند. بنابراین از بهترین سبک‌ها برای دکوراسیون خانه‌های کوچک به‌حساب می‌آیند. از بین این سبک‌ها می‌توان سبک‌های مدرن، مینیمال،‌ نئوکلاسیک و بوهو را برشمرد.

برای آشنایی با سبک‌های روز طراحی دکوراسیون منزل، مطلب 20 ایده‌ جذاب دکوراسیون به سبک زارا هوم را از دست ندهید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه