کاغذ دیواری اتاق خواب کوچک، 5 نکته برای بهترین انتخاب!

کاغذ دیواری اتاق خواب کوچک، 5 نکته برای بهترین انتخاب!

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

کاغذ دیواری یکی از انتخاب‌های افراد برای پوشش دیوارهای خانه است. اینکه بخواهیم از بین صدها مدل کاغذ دیواری یکی را برای اتاق خواب انتخاب کنیم، کمی ما را سردرگم می‌کند. قبل از اینکه به فروشگاه‌های کاغذ دیواری سر بزنید و کاغذدیواری مناسب اتاق خواب را انتخاب کنید، این مطلب را بخوانید؛ کارتان راحت‌تر می‌شود و می‌توانید بهترین طرح کاغذ دیواری را برای اتاق خواب انتخاب کنید. با این مطلب از چیدانه با موضوع کاغذ دیواری اتاق خواب کوچک با ما همراه باشید.

جکوزی ایران

 

برای اتاق خواب کوچک چه کاغذ دیواری‌ای مناسب است؟

برای انتخاب رنگ و طرح دیوارهای اتاق خواب لازم است چندین نکته را مد نظر قرار دهید. حالا اگر اتاق خواب کوچک هم باشد، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و لازم است در انتخاب حساس‌تر شوید. باید عوامل مختلفی مانند طرح، رنگ، سبک طراحی و جنس کاغذ دیواری را در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مدنظر قرار دهید. شاید از نظر شما کاغذدیواری‌های زیادی جذاب و زیبا باشند، ولی متناسب بودن آن با فضای اتاق خواب انتخاب را محدودتر می‌کند و شما نمی‌توانید با صرفا زیبا بودن طرح کاغذ دیواری آن را انتخاب کنید.

عوامل موثر در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کوچک

موارد مختلفی در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب کوچک موثرند. اگر می‌خواهید اتاق خواب کوچکتان دلباز و زیبا باشد. موارد زیر را در انتخاب کاغذ دیواری مد نظر قرار دهید:

 1. رنگ کاغذ دیواری اتاق کوچک
 2. طرح کاغذ دیواری برای اتاق خواب کوچک
 3. جنس کاغذ دیواری
 4. سبک طراحی اتاق خواب
 5. سن و جنسیت افراد در طراحی اتاق خواب

 

1. رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب کاغذ دیواری جزو اولین معیارهای انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب کوچک است. مهم‌ترین سوال این است که چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می‌دهد؟ برای اتاق خواب کوچک، رنگ‌های تیره را از گزینه‌هایتان حذف کنید. رنگ‌های روشن فضای اتاق خواب را دلبازتر می‌کند. از طرفی رنگ‌های سرد باعث عمق بخشیدن به فضا می‌شود و نسبت به رنگ‌های گرم فضا را بزرگتر نشان می‌دهد.

 

2. طرح کاغذ دیواری برای اتاق خواب کوچک

کاغذدیواری‌ها به دلیل طرح‌دار بودن انتخابی متفاوت و خاص‌تر از رنگ زدن دیوار هستند. طرح کاغذدیواری از عوامل مهم دیگر برای دکوراسیون اتاق خواب است. طرح‌های بزرگ کاغذ دیواری باعث می‌شوند دیوارها نزدیکتر به نظر برسند، و طرح‌های ریز و ظریف دیوارها را دورتر نشان می‌دهند. در نتیجه بهترین مدل کاغذ دیواری برای اتاق خواب کوچک، کاغذ دیواری با طرح‌های ظریف است. بهتر است پس زمینه طرح‌ها، رنگ ملایم و روشنی داشته باشند.

کاغذ دیواری سه بعدی برای خانه‌های کوچک

انواع متنوعی از کاغذدیواری‌های سه بعدی در بازار وجود دارند که می‌تواند انتخاب شما برای اتاق خواب کوچک باشند. این نوع از کاغذدیواری طرح‌هایی دارند که به شکل سه بعدی دیده می‌شوند. برخی از انواع کاغذ دیواری سه بعدی به شکل پوستر و یک تصویر بزرگ هستند که می‌تواند روی دیوار اصلی اتاق نصب شود، البته انواع پوسترهایی که طرحی بزرگ و برجسته دارند برای اتاق خواب کوچک توصیه نمی‌شود.

طرح کاغذ دیواری راه راه برای بزرگ نشان دادن اتاق

اگر به فکر انتخاب کاغذ دیواری راه راه هستید، چند نکته را مدنظر قرار دهید؛

 • اگر اتاق خوابی با سقف کوتاه دارید، انتخاب طرح راه راه عمودی به بزرگتر نشان دادن سقف کمک می‌کند.
 • اگر اتاق خواب کوچک، باریک و کشیده است، طرح راه راه افقی برای عریض‌تر نشان دادن آن مناسب است.
 • می‌توانید برای یکی از دیوارهای اصلی اتاق خواب طرح راه راه انتخاب کنید و بقیه بخش‌ها ساده باشند.

مطلب پیشنهادی: بهترین و جدیدترین طرح‌های کاغذ دیواری اتاق خواب

 

3. جنس کاغذ دیواری برای اتاق خواب کوچک

کاغذدیواری‌های موجود در بازار از جنس‌های مختلفی مانند؛ کاغذ، پی‌وی‌سی، پارچه، نانوون، فایبرگلاس و… هستند. انتخاب هریک از این کاغذ دیواری‌ها، به عوامل مختلفی مانند شکل و طرح، قابل شستشو بودن، میزان بودجه و سلیقه افراد بستگی دارد. اگر می‌خواهید دیوارهای اتاق خواب کوچک را راحت‌تر تمیز کنید، کاغذ دیواری قابل شستشو را انتخاب کنید. یا اگر می‌خواهید علاوه بر زیبایی، کاغذ دیواری اتاق خواب کوچکتان را از نظر صوتی عایق کند، کاغذ دیواری پارچه‌ای مناسب اتاق شماست.

مطلب پیشنهادی: انواع کاغذ دیواری را قبل از خرید بشناسید!

 

4. سبک طراحی اتاق خواب

یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب، سبک طراحی دکوراسیون اتاق خواب است. کاغذ دیواری با طرح کلاسیک نمی‌تواند برای اتاق خوابی مدرن و کوچک مناسب باشد. کاغذ دیواری‌های کلاسیک اغلب پر نقش و مجلل‌تر از انواع کاغذ دیواری‌های مدرن هستند و ممکن است فضا را شلوغ‌تر نشان دهند. کاغذدیواری‌هایی با طرح‌های مدرن و مینیمال که جزو پرفروش‌ترین طرح‌های کاغذ دیواری اتاق خوابند، برای دکور دیوارهای فضای کوچک مناسبتر از انواع طرح‌های کلاسیک و سلطنتی هستند.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون لوکس خانه با کاغذ دیواری طلایی!

 

5. سن و جنسیت افراد در طراحی اتاق خواب

مطمئنا انتخاب کاغذدیواری برای اتاق خواب بزرگسال با کاغذدیواری مناسب اتاق خواب کودک متفاوت خواهد بود. چند ایده برای طرح کاغذ دیواری افراد مختلف در ادامه آمده است:

 • کاغذدیواری اتاق خواب زوج‌ها بهتر است رنگ‌های آرامبخش و ملایم داشته باشند. زیبایی و شیک بودن طرح کاغذ دیواری بسیار مهم است. از طرفی در نظر گرفتن سلیقه هر دو نفر در انتخاب کاغذ دیواری مهم است.
 • برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودکان می‌توانید از طرح‌های فانتزی و کارتونی استفاده کنید.
 • کاغذ دیواری‌های مینیمال با رنگ‌های صورتی، یاسی، سبز و آبی روشن برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک دخترانه مناسب است.
 • برای کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه بزرگسال از انواع طرح‌های ساده استفاده کنید. کاغذدیواری‌های تک رنگ می‌تواند فضایی شیک ایجاد کند.

 

6. نورگیری اتاق خواب کوچک

وقتی اتاق خواب نورگیری خوبی دارد، فضا دلبازتر به نظر می‌رسد. در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب کوچک دارای پنجره دستتان بازتر است. اگر اتاق خواب کوچک و بدون پنجره دارید، از کاغذ دیواری روشن و ساده و یا با طرح‌های مینیمال‌تر استفاده کنید.

 

کاغذ دیواری اتاق خواب کوچک و لاکچری

برای طراحی یک اتاق لوکس و لاکچری لازم نیست حتما از اکسسوری و یا وسایل گران قیمت استفاده کنید، توجه به نکته‌هایی که در بخش‌های قبلی بیان کردیم و انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب کوچک باعث جذابیت فضای اتاق می‌شود. با توجه به اینکه اتاق خواب کوچک است، بهتر است از کاغذ دیواری با طرح‌های ظریف استفاده شود و یا می‌توانید دیوار اصلی را با یک کاغذ دیواری لوکس بپوشانید و بقیه بخش‌ها ساده و بدون طرح باشند.

مطلب پیشنهادی: نگاهی به آلبوم کاغذ دیواری و معرفی برندهای معتبر ترک و اروپایی

در پایان

در این مطلب در مورد انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب کوچک صحبت کردیم. عوامل مختلفی مانند رنگ، طرح، جنس، نورگیری و.. در انتخاب کاغذ دیواری تاثیر دارند. با خواندن این مطلب انتخابی آگاهانه تر داشته باشید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه